Отказва АМ

  • 685
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
от около 20 дни малкия постепенно се отказа от АМ първо не искаше да пие само мляко искаше да е с бисквити или малко каша или плодово пюре или пресен плод, след което отказа да го пие и му го давахме вечер в заспало състояние но вече и така не иска да го пие и от 2 дни не иска да пие вечерното мляко и в крайна сметка си спи гладен а на сутринта също не иска мляко и започнах да му давам попара за закуска .
 Мислех че ще е временно но в крайна сметка виждам че той съвсем се отказа от АМ а е на 4 кратно хранене и като не иска мляко вечер  храненията стават 3 което е трърде малко .
Знам че е още рано но единствената възможност която виждам е да пробваме да минем на кисело мляко но незнам как става това и какво трябва да е млякото марка, масленост и т.н.
моля мамите които имат опит да споделят 
Благодаря ви предварително    bouquet

# 1
И моят бебчо неиска да яде АМ след банята и си ляга гладен.Сутрин кам 5-6 хапва и след това кам 11 пак но с голям зор и то не всвки пат. Аз сащо се чудя какво да почна да му давам.Ти пробва ли с друго мляко?Може да ти помогне.АЗ сащо ще се радвам ако някой каже как става даването на кисело мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Моето дете отказа АМ когато беше по - малко и от твоето.
Аз съм против даването на кисело мляко преди годинката, знам, че може много да навреди на бебето.
Затова във всяко ядене, каша, попара, плодове и т.н. слагам АМ или обезсолено сирене. Вечеря постно ядене и храненията му си останаха 4.
Виждам, че кутиите АМ свършват бързо, значи и по този начин може да си набавя мляко.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз го имах същия проблем с второто.Но се оказа временно.Така,че нищо не се знае.В продължение на месец ,че и нещо преди нощното спане почти го изхвърлях.Не е ли малък за кисело мляко? newsm78

# 4
  • Мнения: 521
Ами надявам се да е временно обаче като го знам че по принцип като реши да не яде повече нещо просто не го яде се чудя какво да правя
а аз също мисля че е рано затова се обръщам към вас мамите с повече опит за идеи

# 5
  • Мнения: 745
И моят син от време на време отказва АМ.Хапва малко и после бута шишето.Като направя каша иначе с остатъка мляко я яде.Значи проблема е същия.Малки са за кисело мляко,въпреки,че познавам много деца,който на нашата възраст ядат.Слагам АМ във много неща-зеленчуково пюре,овесени ядки,кашата и гледам да си го набавя.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 891
от около 20 дни малкия постепенно се отказа от АМ първо не искаше да пие само мляко искаше да е с бисквити или малко каша или плодово пюре или пресен плод, след което отказа да го пие и му го давахме вечер в заспало състояние но вече и така не иска да го пие и от 2 дни не иска да пие вечерното мляко и в крайна сметка си спи гладен а на сутринта също не иска мляко и започнах да му давам попара за закуска .
 Мислех че ще е временно но в крайна сметка виждам че той съвсем се отказа от АМ а е на 4 кратно хранене и като не иска мляко вечер  храненията стават 3 което е трърде малко .
Знам че е още рано но единствената възможност която виждам е да пробваме да минем на кисело мляко но незнам как става това и какво трябва да е млякото марка, масленост и т.н.
моля мамите които имат опит да споделят 
Благодаря ви предварително    bouquet



Кисело мляко давам кафявото на баба или БорЧвор(3,6%).Защо вместо млякото не пробваш да му даваш млечни каши.

# 7
  • Мнения: 332
големия ми син на 7 мес и 6 дена му изби първия зъб,на него ден ми дойде и то4но тогава и се отказа да су4е-много нови неща за един ден ни се събраха.Та дотогава бяхме с кърменето и даването на всякакъв вид мляко не помогна-просто си се отказа.Първо пробвах с АМ,сменях марки,минахме на кисело-баба,дядо и вси4ки нали4ни-НЕ НЕ И НЕ.Може и вие да сте така Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 973
ние по-малки го отказахме и сега сме на кис.мляко

# 9
  • Мнения: 521
ами ще пробвам с каши дано да стане

# 10
  • София
  • Мнения: 1 541
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265185.0


виж тук - всички сме със спящи бебета

# 11
  • Мнения: X
Каката ми отказа АМ точно на същата възраст - е, нищо и няма.

# 12
  • Мнения: 521
Благодаря ви момичета само дето моя мъник и заспал вече не иска да пие АМ при никакво полужение не го пие нито буден нито заспал нито гладен нито сутрин нито вечер и ако в добавя АМ към попара или овесени ядки пак не ги яде само да помирише че има АМ и край не иска да го вкуси даже , така че му давам млечни каши вечер а сутрин попара той не качва добре  последните месеци така че поне се надявам малко да качи, така или иначе не иска мляко поне да има някакъв ефект Simple Smile
Много съм ви благодарна за отговорите , много ми помогнахте и успокоихте Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт