Бебо плаче и мрънка вече 5-ти ден,помощ!

  • 2 446
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Детенцето ми днес ве4е за пети ден е криво ,и денем и нощем.Мрънка непрекъснато ,едно мммм мммм се чува из къщи нон стоп,и то когато му обръщам внимание,а когато не ,тогава плаче направо.
Има малко сополки,но не мога да си представя заради тях да е такъв?Постоянно се инати ,каквото и да правя,той се инати.Давам да яде,дърпа се,после обаче си отваря устата и изяжда каквото му дам...имам чувството че показва характер.Много ме мъчи това положение,направо съм изтормозена и психически и физически защото и нощем не спя ,защото се буди непрекъснато. Лекярят ни е в отпуска и затова не съм го завела още,въпреки че не мисля че е болен или че нещо го боли.
Дали не е фаза на растеж?Няма разтройство,няма температура,не повръща...абсолютно нищо,просто е супер крив и не може да се успокои.Мислех си вече да не би да не е урочасан?незнам вече какво да си мисля....затова моля да споделите на вашите деца случвало ли се е това нещо?
Мерси предварително за всички отговори и ви желая спокойна вечер и послушни дечица в креватчетата Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 1 897
Възможно ли е това което описваш да се дължи на никненето на зъбче например?  newsm78

# 2
  • Мнения: 491
И аз мисля,че може да е от зъби.При моето бебе имаше един такъв период когато и излизаше третото зъбче.Мина за около 5-6 дена.Давах Панадол и най различни гелове за зъбки,но знаех че е от зъб.Консултирай се с лекар

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
............Мислех си вече да не би да не е урочасан?незнам вече какво да си мисля....затова моля да споделите на вашите деца случвало ли се е това нещо?
.......


Против уроки просто си вземи светена вода от църквата и измивай челцето всеки път след разходка или контакт с чужди хора (аз така правя). А иначе ми прилича на зъби, ама само може да се предполага  newsm78

# 4
  • Мнения: 122
Ами аз също за зъбче си мислех,но венеца на ми изглежда побелял,нито пък се вижда да има нещо.леко сякаш се  усеща че е по твърдо,но не съм сигурна.а иначе си е време да излиза зъб,няма нито един ,вече е на почти 8 мес.слагах му и от гела Панзорал,но не забелязвам голям резултат.Иначе пък се плюнчи много ,може и това да е наистина...ама чак такъв зор не съм очаквала заради един зъб????толкова време....и толкова трудно да го понася...надявам се да е това все пак,а не нещо лошо.

# 5
  • Мнения: 1 897
При сина ми много добър успокоителен ефект в подобна ситуация имаше  Chamomilla 15 CH. Това е хомеопатично лекарство на основата на лайка. Дава се по 3-4 пъти на ден по 5 гранули, разтворени в малко водичка.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравей, и при нас е същата ситуация, направо ме побърква вече 4-5 дни. Идеше ми да се гръмна.  #2gunfire Мрънка, с нищо не мога да и угодя, почти не спи и през час иска да я слагам на гърдата, а на нея пак плаче.  Вчера докато ядеше пюре, пищеше почти през цялото време и като отместя лъжичката яростно си завира ръцетеи играчките в устата. Според мен - зъб И ние още нямаме нито един, венеца не се е надул или побелял, но и аз мажа с пансорал, и сякаш малко се поуспокоява.
Направо ти съчуствам, но явно при много деца е така, като чета и при други е било така. Само не ми се мисли, че това е първото зъбче, а остават още 20-тина Shocked Търпение, миличка.

# 7
  • Мнения: 9 973
при нас е от зъбки Peace

# 8
  • Мнения: 3 157
Извеждаш ли го често навън?Да не би да му е скучно?Моето бебе е малко по-малко от твоето,но съм така от доста време-почти 2седмици и почти непрекъснато хленчи и мрънка,все е недоволен,с нищо не мога да му угодя,почти по цял ден го нося и друскам,през нощта ставам по 10000пъти и отдавна вече искам да скоча от някъде,толкова ми е писнало.Питам за разходките,защото Марти навън е доста по-спокоен-гледа си,хили се и затова гледам да сме колкото се може повече време навън.Иначе за зъбите съм съгласна-и аз чакам зъб от как е направил 5месеца-венеца му вече е много подут и побелял,беше и болен за няколко дни.лекартсва при него не помагат,нищо не помага,просто трябва да мине.

# 9
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ох, миличка. Моята госпожица като започна зъбоникнене на 7 месеца и до ден днешен е кривотия ужасна. Първите ни зъбчета израснаха внезапно, без температури и други признаци, а аз си мислех, че детето се е повредило. Здрави нерви му е майката Hug

# 10
  • Мнения: 1 032
Ами пробвай да намажеш венеца на бебето с някое гелче за зъбки и виж дали ще се успокои. А за сополките какво правиш. Казваш, че е здраво детенце, но е напълно възможно секретите в нослето да му пречат да диша и затова да е криво. Почиствай нослето с физиологичен разтвор и виж дали го облекчава. Ако лекарят ви е в отпуска сигурно някой го замества, поне звънни в кабинета за консултация.

# 11
  • София
  • Мнения: 928
Според мен е дошло време за първо зъбче Peace

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 10:33 от eleinbg

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Така като те чета,му огледай венците,защото на зъб ми прилича.Дъщеря ми е същата в дните непосредствено преди пробива на зъб.

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз залагам на зъбчето - дори да е хремаво, или настинало моето не е мрънкало, но от зъби ooooh! Rolling Eyes bowuuда!
При моето бебе зъбките избиха рано - 4-5 месец, по нищо не се позна, освен по мрънкането, проплакването и насън, нямаше подути венци или побелеи - просто си избиха зъбите - и то 6 наведнъж Confused
Така че давай панадол, мажи венеца и след няколко дни чакаме да се похвалиш със зъбче Hug

# 14
  • Мнения: 65
90% е от зъбчетата. Точно както го описваш доста бебчовци стават неспокойни, крънкат по цял ден, трудно спят, дори могат да викат от болка и умора. Гушкане, търпение, ако има температурка по-висока (над 38) Панадолче, но най-добре се консултирай с педи, мисля че има и добра хомеопатия при никнене на зъбки. Моята хубавица е на почти 8 месеца, имаме 2 долни зъбчета, но от 2 месеца почти мъчим горните и си имаме "криви" дни. Peace

Общи условия

Активация на акаунт