Защо през нощта ходя до тоалетна по-често отколкото през деня?

  • 3 045
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Проблем ли е това и на какво се дължи? На практика (нощем се будя много често заради бебета ако това има значение) нощем ходя по малка нужда на всеки 2-3 часа, и то ми се ходи много, направо не издържам. Не знам дали ще се събудя от позив за уриниране, но като се събудя заради бебетата и веднага усещам, че ми се пишка адски много и направо ще се напишкам ако не ида до тоалетна. Докато през деня мога да изкарам по 6-7 часа, и то дори да усетя, че ми се пишка, не е толкова силен позива и мога спокойно 2 часа да си изкарам така, ако примерно няма тоалетна или нямам време да ида да се изпишкам. Искам да добавя, че вероятно заради диуретичното действие на сутрешното ми кафе, сутрин пишкам 2-3 пъти рамките на 2 часа, след което на практика мога цял ден да не ида до тоалетна. Дали е заболяване или... Да добавя и, че нощем много ми пресъхват устата и като се събудя винаги пия по глътка вода, не повече. И нямам диабет, изследвала съм се специално.
Някой има ли представа какво мoже да ми има?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами ако вечерно време пиеш повече течности не е учудващо. Също и ако ядеш салати, плодове.
Аз съм така - вечер пия страшно много течности, просто тогава съм най-жадна. Хапвам и доста плодове и през нощта ми се припишква. През деня също както описваш, мога и да не ходя до тоалетна с часове.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 103
 Аз съм така почти откакто се помня. Много е досадно нощем да се будя да ставам до тоалетна, но ми се случва по 2-3 на нощ. И аз се интересувам дали това може да се дължи на някакъв здравословен проблем.

# 3
  • Мнения: 729
Аз също имам такъв проблем-ходя до тоалетната по 2-3 пъти.През деня ходя не по-вече от 3.Но не съм се замисляла,че ми има нещо.И това често ставане през ноща е от както родих Моника.Преди не ставах изобщо през ноща.

# 4
  • Мнения: 13 182
Ходенето през нощта е един от симптомите за бъбречни проблеми. Не е лошо да се направи изследване на бъбреците.

# 5
  • Мнения: 2 674
Проблем е.

# 6
  • Мнения: 146
Не е от пиенето на течности, ти не си толкова глупава та да се налееш с вода преди сън. Това е функционална слабост на бъбреците, която се лекува с акупунктура.

Общи условия

Активация на акаунт