Главичка на бебето е по голяма

  • 8 936
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте мамчета! Вчера ходих на лекар и ми казаха че главичката на бебето не отговаря на седмицата в която е .Аз съм в 29 г.с. а според главата съм в 30-31 г.с Трябва ли да се притеснявам за това моята лекарка каза че няма проблем но аз само за това мисля.Моля Ви пишете ми!!!!! baby_neutral Sad

# 1
  • Мнения: 729
Няма нищо притеснително.Бебетата се развиват малко несъръзмерно.Така,че разлика от 1-2 седмици не проблем.Това ми обясни моя гинеколог когато ходех на консултации.

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Според мен е много рано за притеснения.Радвай се на бременността си. Hug

# 3
  • Мнения: 770
Привет vili3006! Не мисля, че имаш повод за притеснение! При мен от самото начало Сияна вървеше с между 7 и 11 дни по-назад сравнение с Криси (а едва ли сме я заченали седмица-две след него Joy). Просто си зависи от развитието на детенцето, индивидуално е, още повече, че и ехографа дава отклонения в размерите.
Лека бременност до края и здраво бебче Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 585
Мисля, че няма за какво да се притесняваш. Ехографите често дават отклонения, а и 1-2 седмици не е голяма разлика. Моето бебе пък изоставаше с десетина дена, но накрая си се роди съвсем доносено и нормално. Simple Smile

# 5
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Според 3Д ехограф, бебето ми беше дребно.Да ама се роди 4 кг.Давай го по-спокойно и не се тормози излишно. Hug

# 6
  • Мнения: 1 062
Не се притеснявай излишно. Ехографите дават отклонения и то доста често. На мен пък ми бяха казали обратното, че дори и съмнения за диагноза имаха. Даваше почти месец разлика между главичка и тяло. Изживяхме ужасен кошмар и то в 8-ми месец. Оказа се, че всичко е наред, но ходих при четирима различни специалиста. Двама казаха, че имат съмнения, а двама , че всичко ще е наред. Оказа се, че всичко е ок. За твое успокоение обаче отиди при още някой.

# 7
  • Мнения: 1 763
И при мен към края имаше разлика в размерите на главата и тялото. Моята лекарка обясни, че повод за притеснение има, когато  главата изостава за сметка на крайниците, обратното е нормално. Така че не се притеснявай.

# 8
  • Мнения: 1 919
И при мен към края имаше разлика в размерите на главата и тялото. Моята лекарка обясни, че повод за притеснение има, когато  главата изостава за сметка на крайниците, обратното е нормално. Така че не се притеснявай.

правилно и при мен така излизаше с глава 10,4 а уж нормална граница е окоо 10...питам аз докторката ко ся да се притеснявам ли?отговора беше..е ти какво искаш всички хора да са с еднакви размери ли...1 месец преди термин излизаше че съм 41 седмица....роди се 2 седмици преди термин напълно нормално бебе чрез секцио...4кг .Така, че нямаш повод за притеснение.Успех!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
До 2-3 седмици отклонение е нормално да има според ехографа. Не се притеснявай   bouquet
Моята бебка в началото на 9-тия месец излизаше с 3 седмици по голяма  Laughing .

# 10
  • Мнения: 8 999
Отклонение при измерването с ехографа.
Неточно определен термин /дата на зачеване.
Принципно децата не се развиват еднакво нито вътре в коремите на майките си, нито извън тях /след раждането/.

# 11
  • Мнения: 1 080
Нито са много2 седмици, нито пък ехографите са толкова точни - така че не се притеснявай!!!
            bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Няма от какво да се притесняваш!
В ехографите са настроени параметри на измерване на продълговати глави. Обаче 30 % от българите сме с кръгли глави /обяснявам го лаишки, но всичко това си има и медицинско наименование, на мен доктора ми го обясни много подробно/.
Аз съм с кръгла глава, синът ми също. Точно като при теб през цялата бременност главата му /според ехографа/ вървеше с 2 седмици по - голяма. Ходих на ФМ, там доктора също потвърди, че е точно така - кръгла глава /виж в подписа ми  Laughing/. Роди си се с нормална глава, но просто кръгла, не продълговата.
Това има значение вече точно преди раждането - дали размера на главата отговаря на размера на таза и дали ще може да мине от там. Тогава се правят по - прецизни измервания и се взима решение как да родиш.

# 13
  • Мнения: 1 900
Не се тревожи, просто може термина ти да не е изчислен толкова точно.  Peace  bouquet

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не се тревожи, просто може термина ти да не е изчислен толкова точно.  Peace  bouquet
Абсолютно!

Общи условия

Активация на акаунт