какво е фуликолометрия???

  • 1 780
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • sofia
  • Мнения: 73
Здравейте на всички в този така полезен форум.Аз съм на 28г. преди две години родих моето малко съкровище,и сега много искаме второ,преди седмица видях заветните две чертички не теста и бегом при доки ,видяхме плоден сак ,но беше много рано да се види друго .На следващата сутрин след секс и доста носене на малкия бях отново при доки със силно кървене,плодният сак се беше отлепил ,за щастие много чисто и не се налага абразио .Та стигнах до въпроса , доки иска да направим фуликолометрия,как точно се прави и за какво .Не можах да я попитам защото отидох по спешност и имаше много народ с часове .Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите.
 Praynig

# 1
  • Мнения: 674
Здравей,първо да ти честитя двете чертички Hug
За фоликулометрия хода за установяване ва овулация,това е да те гледа с ехографа нищо особенно,но незнам дали е редно като си бременна newsm78Нека се включат и по компетентните от мен Wink
Желая ти успех Hug

# 2
  • sofia
  • Мнения: 73
Не той плодният сак се отлепи ,вече няма бременност newsm45,но доки каза че можем да опитаме този месец с фуликолометрия и евентуално другият да съм сред бъдещите мамчета.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 197
sreburna spoko Praynig Praynig Praynig Hug ДАНО!!!
п.п. за фоликолометрията не мога да съм ти полезна, съжалявам!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 362
Фоликулометрия се прави с цел да се види как нараства фоликула,лекараката ти може да установи кога се пука и кога се отделя яйцеклетката .Прави се да се установи дали има овулация и кога тя настъпва ,установява се при прегледи с вагинален ехограф.Не е страшно не се притеснявай.
Отиди може само да ти помогне .

# 5
  • Мнения: 232
 Здравей сребърна,
Първо съжалявам за случилото ти се, Hug.А фоликуметрия се прави обикн. към 10-11-12 ден/при цикъл средно 28 дни/,със ултразвуково изследване.Тогава се гледа дали има започнал да нараства доминантен фоликул,колко мм,в кой яйчник,колко е лигавицата.Това се прави за да се знае възможно най-точно при какъв размер се пука и да се установи със сигурност,че е имало/нямало ову.Дано да си ме разбрала newsm78.Пожелавам ти много,много късмет и дано скоро да ни се похвалиш ! HugЩом е станало веднъж,пак ще стане и то успешно! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 141
Фоликулометрията се прави с вагинален ултразвук, чрез който ти измерват големината на фоликулите. Това е един от най-точните методи за установяване на овулацията.
Чела съм мнения на момичета от форума, че точно след фоликулометрия са забременели. При мен за съжаление първия път, когато ходих, не забременях. Сега отново чакам и се вълнувам.  Simple Smile
Успех на теб, дано съвсем скоро се похвалиш  Hug

# 7
  • sofia
  • Мнения: 73
Благодаря ви много ,след четири дни е десетият ден от цикъла тогава трябва да отида ,дано да стане този месец.С малкия не ставаше доста време ,а и имам един спонтанен аборт преди него и много ме е страх  сега след втория такъв(макар и без абразио) да няма някакви проблеми.Стискайте палци МОЛЯ.
 newsm17

# 8
  • Мнения: 60
Фоликулометрия се прави с цел да се види как нараства фоликула,лекараката ти може да установи кога се пука и кога се отделя яйцеклетката .Прави се да се установи дали има овулация и кога тя настъпва ,установява се при прегледи с вагинален ехограф.Не е страшно не се притеснявай.
Отиди може само да ти помогне .
Гаранция така е  HugPeace Hug

# 9
  • Мнения: 232
Здравей maigto,
стискам ти палци този месец ще е твоя!!!  Успех миличка! Praynig Hug
Сребърна не се притеснявай,всичко ще е наред! Hug

# 10
  • Мнения: 674
Не той плодният сак се отлепи ,вече няма бременност newsm45,но доки каза че можем да опитаме този месец с фуликолометрия и евентуално другият да съм сред бъдещите мамчета.

Много съжалявам Cry
Успех  Hug

# 11
  • sofia
  • Мнения: 73
А трябва ли да се мери температурата защото това ми е малко сложно с малкия тъй като става много рано ,а съответно и аз с него и нали не трябва да съм ставала преди това.Таткото излиза много рано сутрин и няма кой да се занимава с него и една минута за да свърша тази работа , а ако не го взема при мен направо изтерясва.

# 12
  • София
  • Мнения: 141
Според мен не е необходимо да мериш температура, особено пък ако нямаш възможност и това би ти създало допълнителни притеснения. Стискам палци  Simple Smile

Йоана, благодаря ти за подкрепата.  Hug Дано наистина съвсем скоро се похвалим, пък ако може да е още този месец  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 453
sreburna ,
не мисля, че имаш нужда от фоликулометрия. Тестове за овулация  ще свършат същата работа. При теб явно няма проблем със забременяването, а със задържането на ембриона. Добре би било да пуснеш имунологични и генетични изследвания, за да се установи причината за абортите.
Всъщност, може би гинекологът ти иска да засече овулацията ти точно, за да ти пусне изследване на Прогестерона /той се пуска 7 дни, след доказана овулация/.  Thinking

# 14
  • sofia
  • Мнения: 73
HOPE, първият път беше кухо яйце,а сега може би аз съм си виновна ,можех да не нося малкия толкова много и със секса можех да изчакам седмица две докато плодния сак се закрепи като хората ,а може и ти да си права  и да имам някакъв проблем с задържането на плода.

# 15
  • Мнения: 3 453
За начало изследвай Прогестерона. После ще помислиш и за другите изследвания.
Успех! Peace

# 16
  • sofia
  • Мнения: 73
За начало изследвай Прогестерона. После ще помислиш и за другите изследвания.
Успех! Peace
                                                                 много благодаря за подкрепата дано всичко да е ок и скоро да се наредя сред бъдещите мамита.
 Hug                                                                                                                                                                                       

# 17
  • Мнения: 7 716
Сребърна, мен ако ме питаш се обичайте и не се занимавай с лекари. Peace

Общи условия

Активация на акаунт