Кърмещи майки помагайте!!!

  • 563
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Става въпрос за бебе на моя добра приятелка! Бебчето е на 40 дни  и вече имат два проблема с кърменето!
Аз самата не успях да кърмя много,тъй-като нямаше кой да ме светне къде да чета и с какви проблеми ще се сблъскам, но както и да е, поне на нея да мога да помогна!
Та така, тя на първата семица се разболя и се наложи  да пие АБ, спря да кърми и го хранеше с АМ,следтова обаче той не пожела да суче, захапва гърдата, но не иска да суче!Научил се на лесното за няколко дни и тя сега се изцежда и е голяма мъка!
Другото,което прави и аз и казах,че е грешка, ама пуста умора е ,че го дохранва и то разбира се се запича и не се изхожда по три дни!Няколко пъти действала с термометъра,но аз и казах да не прекалява,че не е добре, така да свиква да се изхожда!
Четох и за някаква кърмаческа стачка,моля ви за съвет или къда да прочета ,за да и помогна, ако не е късно вече де Praynig
Благодаря ви момичета, знам, че ще се отзовете,винаги съм намирала упора и подкрепа тук!Радвам се ,че го има този форум!!! Hug

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 675
Мога да споделя моя опит до тук с кърменето. Аз не съм спирала да кърмя, но бебка не искаше да суче още от 4-тия ден. Аз този път бях решила да кърмя успешно, което не се случи с кърменето на голямата ни дъщеря, и се изцеждах по 6-7 пъти на ден, така до около 40 ден. После постепенно започнах да я слагам на гърда за по-дълго, какво ли не пробвах, първо се изцеждах, давах й го с шише, после давах гърдата да я доизцеди или предлагах другата гърда, хем бях спокойна, че е яла  Grinning, хем се учихме на гърда. После по съвет на една съфорумка, започнах да й давам първо гърдата, после изцеденото от другата гърда мляко. И така с дни. Досега веднъж сме имали стачка и ако не знаех за какво става въпрос, да съм й дала веднага добавка. Изобщо много хаотично звучи това, което правих, но за мен докато нещата не се регулират, та и след това, всеки ден кърмене е извоювана победа. Сега сме само на гърда и имаме друг проблем, не иска да яде от шише, същото това бебе, което не искаше от гърда и се хранеше само от шише. А мен ми се налага, защото имам работни ангажименти от време на време. Така, че нещата с кърменето не са константни, дори не е невъзможно например от АМ да се мине пак на кърма. Може сега да не иска да суче и да свикне постепенно, но за целта е добре храненето да е само с кърма.
 А твоята приятелка по колко изцежда? Дай повече информация. Дано съм ти била полезна, сигурна съм, че има много по-компетентни мами в кърменето от мен и тук наистина ще получиш подкрепа и съвети за твоята приятелка. Предай да не отказва и да не се отчайва. Спокойствието и увереността, че ще се справи с кърменето вършат чудеса. Hug

# 2
  • Мнения: 480
благодаря за отговора!Ами тя ми казва,че цеди по 120 грама от гърда или от двете? newsm78 Ще питам, но знам, че беше 120 мл

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Аз бих опитала така:
- кърмене легнало или като е удобно на полусънено бебе; инстинктивно отварят уста и засукват. Трябва да внимава да обхваща правилно гърдата, за да не нарани зърното.
- цедене, сутрин, ако има сили да става и след като е сукало бебето и даване с лъжичка, за да няма объркване
- бибероните да се скатаят на скрито място, за да устои на изкушението
- майката да пие достатъчно вода, лактогонен чай, /безалкохолна/ биричка също помага  Wink
- да отпрати доброжелателите или да им възложи готвене, пазаруване, изхвърлне на боклука и пр. за да може да кърми на спокойствие
а най-добре, ако се намери опитна кърмачка да помогне евентуално с промяна на поза и даване на кураж

 Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 675
Пепеляшка е дала чудесни съвети, но ако все пак има момент, в който дава изцедена кърма, 120 е добро количество.

# 5
  • Мнения: X
Ако не успява да захапе гърдата може да опита със силиконови зърна. Мисля, че е по- добре от изцеждането. А после да пробва да ги махне. С моя приятелка така закърмихме, аз успях да ги махна към 6-ия месец, но тя и до днес кърми с тях. Децата ни са на еднаква възраст, а аз и до днес давам по малко сутрин и вечер. Пожелавам и успех!

# 6
  • Мнения: 14
Питай патило ,а аз смея  да твърдя ,че съм такава.Имаме си батко на три години и малка принцеса на 4 месец.Близо 15 дни след като се  роди нямах много кърма и се наложи да му давам и по малко АМ, по късно когато вече имаше какво да цока детето си беше решило че си иска шишето,от мен да знаете че свикне ли един път,с шише  ,а това важи и за бибероните, гладно ще стои поне в нашия случай беше така но няма да цока,лъжеше се само с нощното кърмене защото така му се спеше ,че не се усещаше  и така вместо истеричен рев  предпочетох 5 месеца да се изцеждам, но е много трудно и каналите ти постоянно се запушват получих мастит и го отбих.Според мен като имаш желание и с това се справяш ,заслужава си заради детенце/.А сега пък сме на друга вълна -шишето и бибите са ни враг номер едно,искаме все да цокаме като кърлежче е ,и дано за дълго е така . Който  и вариант да изберете  обаче най-важното е да си хапват от на мама млякото

# 7
  • Мнения: 690
моя калпазанин засука чак, когато стана на 1 м. и двайсетина дни  Peace така че да не се отказва  Hug

# 8
  • Мнения: 753
Много хубави съвети са дали мамите.
Много упорство и много често слагане на гърда.
Трябва самата майка силно да го пожелае! Тогава сученето ще стане факт. Умората, недоспиването, нервните вечери са присъщи на всички родители.
Малко млекце на зърното върши работа, когато не иска да засуче, разбуждане по ушенцето и вратлето като е заспало рано на гърдата, никакви залъгалки и води и т.н. и разбира се правилно поето зърно. Цеденето не е показател. Много мами се отчайват от резултата, а няма основание. Мляко има колкото поисква детето, то се образува и докато суче бебо, а не е даденост, от която да черпим колкото месеци и както искаме!
Грухано жито, овесени ядки /или мюсли/, компоти, вода, почивка докато бебо спинка, тотално изключване от несвършените домашни задължения и отдаване на бебо и откликване на неговите нужди!
От сърце желая успех и да се похвалиш скоро, че се кърмят!

Общи условия

Активация на акаунт