51 начина за уплътняване на времето в US

  • 16 867
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 593

 Shocked
е, не! След като преди седмица научих, че мъжете могат да кърмят, сега тва съвсем ме вкарва в шах с пешката...
аз нося традиционно скроена душа и такива прогресивни ...хм..."изпълнения" ме хвърлят директно в мат.

Тандурка, и аз не мога да помогна. Принципно резервирам хотелите си с Експидиа.

В случая съм съгласна с Анет - homeschooling-a може да е добре или зле според зависи. Не е one size fits all, като трябва и родителят и детето да са "годни" за това.

Бенсън, с какво храниш AJ? Пюренца, кашички, мляко...? а давала ли си досега chopped твърда храна (примерно варени моркови) и ако да, кога започна? Имаше ли малкият зъби или не? Драсни ми няколко реда да схвана идеята на храненето 2-3 месеца след като е започнало захранването. Предлагам да е тука, че има и други девойки с дечурлига на възрастта на моето, та може да се заинтересуват  Hug  bouquet

# 31
  • У дома
  • Мнения: 1 741
benson10 , край, приседна ми вечерята... Аз ще бягам на мамс найт аут, май ще ударя няколко и по този повод!

raya_usa, аз нямам един близък българин тук, който да е доволен от системата, но само помагаме вкъщи, не се хващаме на хорото за хоумскулване.

Biz , това е във всеки прискул, че и киндъргардън - децата сядат като група на земята, пеят се песни, букви, думи и числа се преговарят, някоя игра според темата, евентуално, чете се книжка, обсъжда се даден празник и т.н. Деня им винаги започва по този начин, поне при нас е така, след което се пише нещо по масите, даден уърк шийт, следва крафт и деня е приполовен.

# 32
  • Мнения: 1 147
22 weeks pregnant, a ...  Grinning верно, че живея в Калифорния, обаче това е прекалено и за мен...

Джена, мерси за въпроса към Ива, това е полезно за всички с малки деца май.


Хайде да питам аз тука. Имаме голямо противоречие у дома по темата за плача. Според мъжа ми, е добре детето да се оставя да поревава малко, да не скачаш при всяко мрънкане и т.н. Има логика сигурно, защото детето очаква да се появиш, и като че ли с времето става все по-трудно да се контролира...
Аз си мисля, че ако я оставя да реве, ще се изнерви страшно, и ще стане още по-трудно. А и ми е жал. Не че вярвам, че нанасям някакви доживотни вреди, но все пак...
Неприятното е, че Александра започна да се буди много нощем, и се чудя дали да не пробваме някакъв sleep training..
Всякакви мнения са добре дошли.

# 33
  • Мнения: 1 800
Биз, сега разбрах!

Ох, този Марти и неговия нов език Hug Joy

Джена, А.Джей е изцяло на пюрета. Като свикна с основните зеленчуци и плодове, започнах за стайдж2 да ги меша с нещо ново. Месо след 8 месец. Каша също, че се запичаше от нея. Има и готови пюрета с разни отмили и райс сириъл.
А.Джей не обича да дъвче и предпочита смлените пюрета. Тези с парчетата им се мръщи, но не на всички.
Мляко давам на всяко ядене, ако яде пюре- намалявам количеството. Отскоро пропи вода и започна да отказва мляко със солидс и от последните няколко седмици като му давам пюре му, не давам мляко, но още има 3 хранения само мляко (сутрин, следобед и вечер преди да заспи).
От около 2-3 седмици(около 9месеца) му давам кашкавал, шунка, картоф, месо- накъсани на малки парчета, плодове- настъргани, макарони и чийз. Има 2 зъба (отдолу) и в момента растат 4 отгоре. Давам му пъфс и чириос от няколко седмици и титинг бисквитки (една през няколко дни).
Мъжа ми все мърмори, че А.Джей е изостанал в захранването (с чипс, бургери и бонбони Laughing)

Аз се ръководя по А.Джей. Предложи  на Ноли морков(например), ако го яде добре, ако не значи още не готов.


Май само аз съм доволна от училищата тук- по спомени какво и как ни учеха в Б-я и от разказите на мъжа ми за тукашните.
Аз  мразех училище, едва вързах 3 по химия, не защото не учех, а защото не разбирах. Майка ми водеше какви ли не учители да ми обясняват, но нищо не помнех и разбирах... така, че тук ми харесва как в хай скуул може горе-долу да си избираш предметите и учителите. учиш това, което ти харесва, лоши оценки са доведени до минимум-по-висока диплома, с по- голяма радост се ходи, като знаеш, че нямаш 4 часа, които мразиш и детето се развива в областта, която иска...кел файда, че всяка година съм имала химия, крайния резултат - мога само H2O да  разпозная.
Като отидат в колеж, децата взимат дженерал едюкейшън класове и си приравняват знанията по предмети, които не ги вълнуват или са имали лоши учители Peace....не ми обръщайте внимание, много мразя системата в бг училищата....

# 34
  • USA
  • Мнения: 559
Зора, при нас имаше същият казус със същото разпределение на позициите. Няколко вечери оставих мъжа ми да учи бебето да спи, както пише в много книги - да го оставиш да реве и така да заспи и после се научавало да не реве. Да, ама не. Изтърпях няколко вечери и ми се късаше сърцето , а периодът на плач дори се удължаваше. Веднъж рева близо 40 мин. Не издържах и спряхме всякакви такива тактики. Реших да правя това, което на мен ми се струва естествено и така си караме. Не го оставям да реве.
Като беше на възрастта на Александра много се будеше нощем. Според мен защото събира много впечатления през деня, растат зъби и т.н. Сега е на периоди - понякога спи добре, понякога се буди. Аз го взимам да спи при нас понякога, когато се събуди с як рев през нощта (въпреки, че докато бях бременна си бях казала, че ще си спи в леглото  Wink).
Та така, моята философия е да не насилвам нещата и да се вслушвам във вътрешния си глас. Не знам доколко е правилна....

# 35
  • Мнения: 1 800
Май имам нужда да приказвам Mr. Green

Зора, аз оставям А.Джей да плаче 5-10 минути. Ако видя, че започва да се вживява, го успокоявам, но ако само хленчи го оставям за по-дълго. А.Джей също имаше момент, в който се будеше нощем. В началото мислех, че е гладен, давах му 2-3оз и той заспиваше. След това започнах да му давам залъгалката. Около 4-5 седмици се будеше и след това спря.

Тези неща работят за нас, не казвам, че са най-правилните Peace

# 36
  • Мнения: 1 593
От около 2-3 седмици(около 9месеца) му давам кашкавал, шунка, картоф, месо- накъсани на малки парчета, плодове- настъргани, макарони и чийз.

А тези работи колко са големи нарязани - pea-sized примерно? Той дъвче ли ги или директно гълта? Аз все не мога да си представя как ще ги гълта Ноли цели парченца, струва ми се, че ще се задави
(Много Мерси   bouquet)

Зора, аз като че се ориентирам засега към принципа на laissez-faire - оставям детето да ме води. Имам абсолютно същата дилема като тебе (само, че споря сама със себе си, защото мъжът ми не смее  Joy Joy) и в общи линии, ако го виждам, че много реве и със сълзи прехвърлям през главата си каква може да е причината (яде му се, спи му се, скучно му е и тн) и ако е валидна (а в повечето случаи е) - го взимам. По себе си се убедих, че една майка има усет за собственото си дете - прави това, което ти идва отвътре, каквото и да е то... Hug
по въпроса за неспането - единственото, което може да ми роди акъла...  Thinking - ако не и даваш да спи и я занимаваш 3-4 часа преди лягане? или пък да спи по-малко през деня тенденциозно? Или пък често хранене през деня на 2.5-3ч (за да е сита през нощта)? или пък да я гушнете във вашето легло и когато се размърдва да се буди, да я пригушвате, за да заспи без ядене... в общи линии с това се изчерпват идеите ми...

# 37
  • Мнения: 1 393
Ехаа, как се разтресе току що  земята- явно лендна шътъла! Simple Smile

Мацки, някой ползвал ли е HotWire за резервации? Имат много добри оферти, ама ме притеснява, че до последния момент не се знае кой е хотела, пък не могат да се отменят резервации.  Rolling Eyes

Аз съм ползвала няколко пъти- гледай хотела да е поне 3.5- 4 звезди и си избери района (това може) и си тип топ. Досега не съм била разочарована от тях никога, ползвам ги от 3-4 години.

Бенсън и Пумпал, да знаете някой сайт за готини ( и модернистични), но не ръка и крак по цена тапети? Замислила съм една стена да префасонирам.

За хоум скулинг- на мен идеята ми харесва, за на който му пасва да го прави, но аз самата- знам, че би било безумна идея (куцат ми дисциплина и постоянство), би било ужасна идея да рискувам образованието на детето си. Но пък наистина дръгс, оръжия, булис и какво ли още не са си сериозни фактори човек да се замисли по въпроса.

# 38
  • Мнения: 1 593
аз уж редактирах, пък то нов пост  newsm78... спи ми се явно

по въпроса за образованието - аз като първа читанка Nerd съм пристрастна към БГ образователна система. Верно, че никому не са нужни експерти по всичкология, но и това разширява кръгозора - без да познавам Ам. система в детайли - като гледам повечето от "плодовете" и, ми... не струва! (да не ме бийте сега...  Embarassed)

# 39
  • Мнения: 1 393
Ама тя тази система (и аз съм фен, то кой ли не е), доколкото дочувам, май вече отдавна я няма... 

# 40
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Е, няма я, няма я, въпросът е как да я пресъздадем, или поне по-добрите й страни.

Друг въпрос: четох съседната тема за зъболекарите на децата и бая се притесних, защото Дани пие мляко вечер. Тук не съм чула някой да се оплаче от зъбите на децата, профилактика ли има (и каква е тя, защото освен миене на зъби, друго не правим), или е от така оспорваното флуориране на водата?

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 04:22 от Бубка

# 41
  • Мнения: 1 393
Бубка, и ние бяхме като вас, гушкане и бутилка мляко след банята преди заспиване. Докато не го споменах (по друг повод на всичкото отгоре) това на педиатъра на контролния преглед миналата седмица. Накара ми се. Аз първо реших, че той прекалява, но после като се позамислих и се сетих за една от приятелките ми в БГ и нейното малко момченце с изядени зъби (на 7 год!), и си казах, че може би трябва пък да го послушам. Сега практикуваме така: баня, обличане, бутилка с мялко и гушкане с мама, после казвам: "Хайде сега да идем да измием зъбите!" и о, чудо, София сама ме хваща за ръката и ме "завежда" пред умивалника в банята, където я чака столче, помагам и да се качи, тя гордо се гледа в огледалото, измиваме зъбите и хоп- обратно в леглото. За два дни точно се научи на "новия" режим и така хем вълка сит, хем агнето цяло.

# 42
  • Мнения: 384
  ooooh! Kакво правите Вие, не мога да изчета предишната тема, те нашите нова отворили Laughing #Crazy
Чета ви внимателно, особено за училищата защото и мен това ме чака .
Кейси , да са ти живи и здрави християнчетата
Аталанта, Саймън  е голям разбойник Laughing. Много хубаво свири на пияно
Да си задам въпроса сега , че няма да мога да спя спокойно
[color=red]Плами е на 14 месеца , а все още не говори newsm78 вече незнам дали е нормално, гука , танцува като чуе музика, палав е за 300 деца, ама....... Вярно е , че казва да, дай, мама . Ама само това.

# 43
  • Мнения: 994
MVK, а кой ти е казал, че на 14 месеца бебетата трябва да говорят?  newsm78 Моят е малко по-голям, но още не говори. Знае няколко думички и толкова. Виж пасивния му речник е доста добър и разбира какво му се казва и понякога изпълнява.
На 15 месеца на well check-а педиатърката не пита за говорене, а точно за думички. Не й се стори изостанал.

И големите на 14 месеца не говореха, но може би моите да са си тъпички.

Ей, я да ви питам една приятелка ми каза, че гледала по Today show бебе на 17 месеца, което чете...Сигурно трябва да се разтърся из нета за някой и друг клип. Тя каза, че е било много готино.

А бременният мъж всъщност е жена, не могат да излъжат природата още  Mr. Green

Връщам се, защото го намерих бебето - много е сладко Simple Smile

http://youtube.com/watch?v=1Vys9jvXwcU

# 44
  • Мнения: 7 837
О, да, гледах я и аз. Хареса ми, че чете и ръкописно  Simple Smile

MVK, на тази възраст все още не всички деца ходят, а ти си се притесняваш за говорене. Имай търпение  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт