Кражби с взлом, какво да правя?

  • 6 010
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 453
Онзи ден са разбили вилата, нищо не са оставили, въпреки,че там само стари неща имаше. А ние явно досега сме имали късмет, защото на няколко пъти сме си излизали с дъщерята и тя в бързането не затворила врата.Връщаме се след 1-2-3 часа , вратата зее и никой не е влизал. Не заключваме, само дръпваме да щракне езичето. Но кучето вдига аларма още щом чуе тропването на асансьорната врата на етажа или ако някой минава по коридора.

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 12:22 от Тайна

# 16
  • Мнения: 120
Яко са плъзнали тези групички от крадци , мамка им, чак се качват до третите етажи на блоковете  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 656
По повод темата реших да споделя как реших този проблем в моя апартамент. Засега слава - богу нямам влизане с взлом, но мисля че няма застраховане, а само затрудняване на въпросните лица. На терасите и продорците реших да не слагам решетки, а алуминиеви щори, които се водят като охранителни. В сравнение с пластмасовите, само много по-стабилни и здрави. Дори през лятото може да се остави отвътре отворен прозорец, а отпред щората е затворена, но остават малки отвори за проветряване, което не означава, че е възможно да се премине през тях. Все пак мисля, че е по-красиво от въпросните решетки. Входната врата смених с блиндирана с касови брави, вкл.с допълнително вътрешно резе, което не се вижда от външната страна на вратата. Също имам аларма, но не към СОТ, а с допълнително устройство, което при включване на алармата изпраща предупреждение към няколко посочени телефона, по скоро мобилни. И въпреки това, никога не съм спокойна. По принцип не държа бижута и пари в къщи, ползвам банков трезор. Ами, надявам се да съм  била полезна на някой.
Да, на крадците.... Mr. Green
Чувала съм, че ползвали някакви упояващи газове, така поне ни каза една позната, която я обраха миналата година - спяла си жената в апартамента и нищо не чула. Това е добре донякъде, защото поне няма да ти направят нещо докато не се уплашат за себе си, а спящ не представляваш заплаха за крадците.
За да има такава посещаемост обаче района на авторката, добре е да се поогледа кой бройка влизащите и излизащите, чакащите на спирката или паркираните коли.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 311
М, да, точно това ни казаха да направим и полицаите  Twisted Evil, ама пусто, съседът пази записите си от охранителните камери само една седмица, такъв му бил софтуера. То сега се оглеждаме, ама след дъжд качулка. А ако знаете колко пазачи и камери има на нашата улица, малей, ама не им пука, бе (на крадците)!  #Cussing out

Яко са плъзнали тези групички от крадци , мамка им, чак се качват до третите етажи на блоковете  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Бояна, Драгалевци и Симеоново и други южни квартали били пропищяли.

Все пак видяхме от записите на камерите от въпросната нощ, че двама другари бодро си обикалят из двора към час, влизат поне три пъти  Confused, пробват от другата страна на къщата пак, но не успяват, и се опитват да върнат две чанти по местата им  Mr. Green. Демек, прибрани хора. Накрая излизат преспокойно и заключват дворната врата, мене лично това ме довърши.

Мъжо така се е насосолил, че направо ме е страх какво ще стане, ако ги хване. Той хич не е от спокойните, виждала съм го в действие, когато обраха баба му на село.

# 19
  • Мнения: 508
Абе, тия полицаи 3а какво получават 3аплата? Twisted Evil
Сложете си тел с ток по терасите newsm78 3нам ли? То май нищо не ги плаши крадците #2gunfire

# 20
  • Мнения: 0
Лично при мен два пъти са обирали апартамента, в който живея и полицията нито един от двата пъти не успя да открие нещо.
Рещенията според мен са: СОТ  #2gunfire, застраховка  Peace и повече късмет да не ви набележат крадците  Praynig.

# 21
  • Мнения: 5 622
Абе, тия полицаи 3а какво получават 3аплата? Twisted Evil


Някои получават защото работят. За други не знам. Всяко стадо си има мърша. Полицаите не могат да имат 100% успеваемост, зависи кога е уведомена полицията и прочие....Ако се обади някой в момента на взлома, успеваемостта да заловят крадеца нараства много.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт