koлko пюре

  • 469
  • 8
  •   1
Отговори
На 8 месеца сме и сме на 4 кармения и едно обедно пюре - картофено със зеленчуци. Мами, кажете ми колко пюре да давам - педито вика 150-180 г, а в една статия видях 100 г? Да включа ли нещо друго следобед- примерно плод? Педито нищо не казва, само вика закъсняваме със захранването. Заради нейното захранване в 3 месец с плодови пюрета имаме обрив на вратлето, който чак сега завяхва.

# 1
Забравих да ви кажа че сме малко под 7 кг. Ходих на друг педиатър, той ми каза, че кърменето вече нямало смисъл, да давам жълтък на обяд, да почвам месо, следобед каша или суров плод намачкан. Кажете ми какво и по колко давате ориентировъчно!

# 2
  • Мнения: 781
Аз му давам по едно от малките бурканчета на Хип за обяд/зеленчуково/ и понякога малко плодово пюре за десерт след млякото/до скоро след кърменето/ към 18 часа. Христо е малко над седем кила...и нашто педи препоръча каши и жълтък, но все още не му давам-вчера за пръв път въведох месо и много го хареса eat

# 3
  • София
  • Мнения: 1 326
При нас е така: 5 кърмения и 3 твърди хранения. Като пюретата му давам след кърмене колкото изяде, а това горе долу е 80мл. на хранене.Месото и жълтъка му ги предложих преди една седмица. Да спомена и, че захраних на 6-тия месец.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 326
Цитат
Ходих на друг педиатър, той ми каза, че кърменето вече нямало смисъл, да давам жълтък на обяд, да почвам месо, следобед каша или суров плод намачкан.

Как така нямало смисъл #Shocked Ти нали не си му повярвала?!

# 5
  • Мнения: 307
При нас е така: 5 кърмения и 3 твърди хранения. Като пюретата му давам след кърмене колкото изяде, а това горе долу е 80мл. на хранене.Месото и жълтъка му ги предложих преди една седмица. Да спомена и, че захраних на 6-тия месец.

И аз давам 3  твърди хранения на ден, но мислех 4е е рано за месо...дали да не запо4на да давам???

# 6
  • Мнения: 2 051
Кити, да не вземеш сега да се втурнеш и да захраниш с всичко, дето ти е изсипал накуп вторият лекар. Много е добре даже, че се кърмите толкова време. Спокойно можеш да въведеш плод след обяд - по малко ябълка или круша (може и сурови) и да увеличаваш предпазливо, щом сте имали проблеми. Кога даваш пюрето - след кърменето, преди него или без да кърмиш на това хранене? Ако кърмиш преди пюрето (което е най-добре за бебока), едва ли ще изяжда 180 гр., на мен ми се вижда множко като за бебе с вашето тегло. Ако не кърмиш и даваш само пюре може да изяде толкова, но не е добре да заместваш млякото изцяло със зеленчуци или каквото и да било друго прези годинката.
Седмица след плодовете можеш спокойно да въведеш и каши, но постепенно! Или обратното - първо каша и седмица след нея някакъв плод.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 326
Цитат
При нас е така: 5 кърмения и 3 твърди хранения. Като пюретата му давам след кърмене колкото изяде, а това горе долу е 80мл. на хранене.Месото и жълтъка му ги предложих преди една седмица. Да спомена и, че захраних на 6-тия месец.


И аз давам 3  твърди хранения на ден, но мислех 4е е рано за месо...дали да не запо4на да давам???
Цитат
Според мен, аз малко подраних с месото, но ме натискаха и педиатърът и мъжът ми, защото хемоглобинът му беше 110 и аз не издържах и се предадох, но пък от друга страна се успокоявам, че Ла лече лигата препоръчва месото като една от първите храни при захранването.

# 8
  • Мнения: 350
На 8 месеца сме и сме на 4 кармения и едно обедно пюре - картофено със зеленчуци. Мами, кажете ми колко пюре да давам - педито вика 150-180 г, а в една статия видях 100 г?

Давай  колкото има апетит детето.
Моят синковец е на почти 9 мес., 9,5кг. и го кърмя след всяко хранене - ако иска, колкото иска. Приспиваме се с кърмене, нощем яде 1-2 пъти.
Храненията му са:
 6 ч. се буди и се кърмим;
около 10.30 - пасиран пресен плод - около 30-100гр - според апетита;
13 ч.- домашно пасиран кафяв ориз/картофи + карфиол, тиквички, морков, тиква... - 20-100гр.;
18 ч. - каша - 30-150гр.
22 - кърмене.

Много се заричах преди да не го насилвам да яде както мене са ме насилвали и съм станала злояда. .....
Е,  неволно на моменти започвам да го тъпча, но се усещам. ГУшкам го, вземам го от стола и започваме да си гиграем.
Умни са ни децата - от глад няма да умрат, а няма смисъл ние от "прекалена любов" да им препълваме стомахчетата и да им асоциираме неприятни емоции с храненето.

Общи условия

Активация на акаунт