Съвет за отбиване на 3 годишно дете

  • 5 611
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 127
Аз отбих моето вече голямо бебе преди една седмица. Отдавна се опитвах да спра да кърмя, но без успех. При всеки отказ да му дам да суче следваше страшен рев, дори една  седмица беше почти без глас. Разболяваше се при всеки опит да го отбия. Така си карахме до скоро, когато спрях да го кърмя при следобедното приспиване. С галене и гушкане, сякаш той беше съгласен вече и не се съпротивляваше. След седмица опитах същото при вечерното приспиване, но продължих да го кърмя през нощта, защото не знаех какво да правя, когато се събуди. След няколко нощи отказах да му дам и при нощните събуждания, много беше трудно, давах по малко водичка и го галех. Така изкарахме доста трудни седмици, докато изведнъж усетих, че той вече заспива лесно, само докато стоя до него. Тогава чак осъзнах, че съм го отбила. Олекна ми, защото вече бях започнала да се изнервям от непрекъснатото кърмене.
Желая ви успех и повече спокойни нощи!

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
При нас се получи съвсем случайно, някакво странно съвпадение на моето желание за отбиване и случка, която го убеди, че вече не трябва да суче. Вече доста ми беше писнало и имах желание за отбиване, той сучеше само за забавление, горе-долу на възрастта на твоя син. Един ден както се пръсках обилно със спрей против комари, се наклепах и по гърдите, не самите зърна, но явно от бельото се е разнесло навсякъде. Няколко часа по-късно той опита и установи, че млякото е станало горчиво Laughing Аз се хванах за това и с още 1-2 напръсквания го убедих, че вече е голям мъж и млякото е станало гадно.
Но....Колкото и да ми е странно да го кажа, и до ден днешен това дете, вече почти на 4, има желание за сукане  и помни като слон. В момента съм бременна и сме в постоянни преговори как като бебето се роди, ще имам пак хубаво мляко и като се насуче бебето, трябва да му дам и на него ooooh! Преди 2-3 дни, по време на вечеря направо ме хвърли в тъча, когато на поредното ми обяснение, че нямам мляко още, а и като дойде, няма да е хубаво за него, дъвчещото карначе хлапе ми изфъфли "ами подай ми цицито през масата да проверя"  hahaha Доста е странен този моят син Mr. Green

# 17
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607

 Казвам му стига  и той започва да плаче обидно много продължително, за него гърдата е има за негова част,а не за моя и му е супер обидно като му забраня.

И при нас е така.От седмица даже казва:"Цици мой" Кърмя го за приспиване.Не знам как ще го отбия,но и това ще стане.Желая ти успех.

Общи условия

Активация на акаунт