Варицела

  • 127 762
  • 589
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 39 756
Никол това, че няма темп. не значи, че е на финалната права. Обривът на Дияна беше на приливи.

Вава, и Дияна изглеждаше по този начин. След малко ще изровя снимка. Белег има само на едно място, беше се разчесала по време на сън. Боледува април месец. Август, на морето, всичко което беше останало се скри.

Само тези 2 снимки са ми останали от 2006та, Тук е след карантината
http://img.bgpetition.com/u910/
http://img.bgpetition.com/u911/

# 571
  • Мнения: 46 508
Никол това, че няма темп. не значи, че е на финалната права. Обривът на Дияна беше на приливи ...

Стига де, аз тъкмо се успокоих  Mr. Green

Първите бяха в четвъртък, а от събота не са избивали нови, колко време след последното избиване мога да дишам спокойно Tired

http://media.snimka.bg/2233/010722339-big.jpg

Тази над устната много я боли, а аз снощи, докато я завивах в тъмното я пипнах без да искам, голям рев беше  Cry Tired

# 572
  • София
  • Мнения: 39 756
Да, боли. Ами дано няма нови пъпки. Всичко ще мине. Аз да ти кажа много вяра на твърдението "море и слънце" нямах. Но няколко бани правят чудеса Simple Smile

# 573
  • Мнения: 2 171
Според мен щом от събота не са се появявали нови пъпки, няма и да се появят. Все пак цялата карантина е 9 дни. Големият ми син на 9-тия ден имаше само няколко изсъхнали корички, пъпки му излизаха до третия без да има температура.
На мен първите ми пъпки се появиха сряда, а днес вече ми падат корички от лицето. Обаче това с белезите много ме притесни, не знаех, че може да се проточат с месеци. Реално големият ми син има 2 белега - на носа и над веждата от разчесани пъпки, от тези които не е пипал няма и следа. Разболя се на 04.02.

# 574
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Да се наредим и ние в редицата на болните.Малката е с варицела от сряда , докторката каза да мажем само с ментолов спирт.Няма температура  , така че леко минаваме болеста.Гледам че  слагате топоцин ще ида и аз да купя дано се махнат по бързо пъпките .От днес обаче сме с хрема , мога ли да давам капки някакви? newsm78

# 575
  • Мнения: X
Да се наредим и ние в редицата на болните.Малката е с варицела от сряда , докторката каза да мажем само с ментолов спирт.Няма температура  , така че леко минаваме болеста.Гледам че  слагате топоцин ще ида и аз да купя дано се махнат по бързо пъпките .От днес обаче сме с хрема , мога ли да давам капки някакви? newsm78

Можеш, разбира се, все пак се консултирай и с лекар. Напълно нормални са сополите, кашлицата, дори конюнктивит. Пъпките са навсякъде, не само по кожата, но и отвътре. Почиствай нослето със Стеримар и низита кремче, ако нищо друго не ти предпише педиатър.

# 576
  • София
  • Мнения: 3 787
Да се запиша и аз тук,че караме една едномесечна драма с варицелата вече Sad

В началото на февруари,след двуседмичен ларингит, се раболя сина ми.Въпреки струпването на болести,я изкара леко Praynig.С общо 15-20 пъпки,само 2 на лицето.Не е вдигал Т въобще,не се е чесал.От първата пъпка започнах да давам Рус Токсикодендрон на Боарон и всичко мина много бързо.На 4-я ден вече всички пъпки бяха завехнали,на 9-я не се личаха почти къде са били Wink

Точно 14 дена след първата му пъпка,се разболях и аз Sad.Толкова гадно нещо не ми се беше случвало Tired
3 дена бях с постоянна ниска Т между 37 и 37,8.С ужасно главоболие,не можех да си мърдам главата въобще,ставни и мускулни болки навсякъде.Две нощи бях с треска,въпреки ниската Т.
На края на 3-я ден ми избиха първите пъпки.За 1 ден се разпространиха много.Имам само по лицето/без врата/над 100 Cry
Интерсно,по краката имам само 1-2 пъпки,по ръцете пак много малко.Най-много са по лицето,по раменете и по гърба.
Днес ми е 5 ден,откакто се обринах.Някои пъпки започнаха да завяхват,дори и корички падат вече.Като цяло,положението не е много зле,с изключение на първите 2 пъпки,които станаха доста големи рани.Не съм ги разчесвала,но ме болят доста.А са на лицето Cry
Лекувам се с Рус Токсикодендрона и мажа с ментолов спирт.Пия Ксизал за сърбежите и много ми помага.Почти не ме е сърбяло засега.

Пожелавам бързо оздравяване на всички,наистина е много неприятно Rolling Eyes

# 577
  • Мнения: 2 171
Ками, все едно моята история разказваш Hug. Дори и деня на разболяването ни съвпада. Единствената разлика е, че за съжаление, аз боледувам успоредно с бебето ми, което е на почти 8 месеца. Все пак съм обнадеждена, защото му се вижда края Peace.
А интересно ми е, ако пъпките не са се възпалявали, не са ставали подути и червени, дали пак остават белези от тях по лицето? Както написах, големият ми син си остана с два белега от много дълбоки пъпки, които му бяха и първите. Аз нямам такива възпалени и големи по лицето, но пък на няколко пъти отчоплям корички. Правя го съвсем несъзнателно, знам че не трябва. Дори не ме сърби, но докато се усетя, смъкнах няколко корички и се притеснявам дали ще останат белези Confused.

# 578
  • Мнения: 1 280
..... Аз нямам такива възпалени и големи по лицето, но пък на няколко пъти отчоплям корички. Правя го съвсем несъзнателно, знам че не трябва. Дори не ме сърби, но докато се усетя, смъкнах няколко корички и се притеснявам дали ще останат белези Confused.


   И аз бях така. Сега имам два белега на лицето и няколко на шията но от тези които избледняват. Не знам как да го обясня, но нали знаете как като падне коричката остава бледо, ей такива са, не са дълбоки  Rolling Eyes Дори всеки ден са все по-бледи

# 579
  • Мнения: 1 168
Момичета, като чета тук, почти всяка от вас боледува с детето си  Confused. Като деца не сте ли минали по тоя път, или ви повтаря? А не беше ли това шарката, при която при повторно заразяване се разболяваш от Херпес Зостер?

# 580
  • Мнения: X
здравейте, вие като преминали през варицелата да ми помогнете, задължително ли избива пъпка в косата,зад ушите, лицето при варицела? питам защото в нашата ясла върлува варицела, има вече две деца болни. изтече карантината вчера.второто дете се разболя на 19-ти ден.ние миналата седмица т.е. до вчера 4 дни пихме азатрил,понеже бяхме със силно зачервано гърло и кашлица.малко преди  4-ти приема на азатрила появиха се на корема ни няколко обрива, тя  е на 2г.10м  и за втори път пие антибиотик от както се роди пихме точно преди една година.тогава пак азатрил и нямаше реакция. а давам и кларитин заедно с антибиотика.вчера прие последната доза антибиотик и сега има повече пъпки,но само по корема, краката.в яслата се чудят дали не е варицела.докторът е катергоричен,че при варицелата детето трябва да има пъпки и в тила, лицето и обривите стават на мехури.нали ме разбирате не мога в такъв случай да взема болничен напразно.детето няма температура, яде и има и настроение.недава никакви признаци да е отпаднала.как е при варицелата милички кажете?
 нали ме разбирате не мога при вяка пъпка да тичам на доктор.

# 581
  • София
  • Мнения: 39 756
А интересно ми е, ако пъпките не са се възпалявали, не са ставали подути и червени, дали пак остават белези от тях по лицето? Както написах, големият ми син си остана с два белега от много дълбоки пъпки, които му бяха и първите.
Аз имам само един белег, над веждата, от разчесване. Боледувала съм като малка.
Дияна също има белег от разчесване, на клепача. Но 1вата пъпка, която и излезе беше голяма, не е възпалявала, но беше дълбока. остана белег, но не като белег от варицела. Прилича на кожно уплътнение, твърдо на пипане. Ама и аз как го написах само. Като порасне, ако я притеснява, ще иде на хирург Simple Smile

   И аз бях така. Сега имам два белега на лицето и няколко на шията но от тези които избледняват. Не знам как да го обясня, но нали знаете как като падне коричката остава бледо, ей такива са, не са дълбоки  Rolling Eyes Дори всеки ден са все по-бледи
До лятото ще се оправиш, но като се затопли повече, на слънце... всичко ще изчезне Simple Smile

Момичета, като чета тук, почти всяка от вас боледува с детето си  Confused. Като деца не сте ли минали по тоя път, или ви повтаря? А не беше ли това шарката, при която при повторно заразяване се разболяваш от Херпес Зостер?
Много рядко варицелата повтаря. Явно майките не са боледували от варицела. Разболяват се от децата, или пък обратното.
Цитат
Херпес зостер е остро инфекциозно заболяване, което се характеризира с болезнен и характерно разположен кожен обрив. Болестта представлява реактивация на инфекция с варицела-зостер вируса, същият който причинява и инфекциозното заболяване варицела в детска възраст.

След преболедуването от варицела вирусът варицела-зостер остава в латентно (неактивно) състояние в коренчета на периферните нерви, които инервират кожата и пренасят информация за кожната чувствителност (за топло, студено, допир, натиск, болка и т.н.). Това реактивиране на вируса се наблюдава в 1 от всеки 5 души, преболедували от варицела. Това става най-често дълги години след боледуването от варицела.

здравейте, вие като преминали през варицелата да ми помогнете, задължително ли избива пъпка в косата,зад ушите, лицето при варицела?
Не е задължително. По принцип избиват по меките тъкани. При някои деца обривът започва точно от корема. След това излизат и по други части на тялото. 1вата пъпка на Дияна излезе малко под гърдите.

# 582
  • Мнения: 1 280
  Обривите в главата са характерни за варицелата, т.е. едва ли е задължително, но да почти винаги избиват там. Карантината е 21 дни. И аз знам че ако повтори варицелата вече е херпес зостер.
  daindi аз лично не бях карала варицела и не се изненадах от това че се заразих. А като се обадих на личната ми да й кажа тя каза, че в момента има сериозен бум на варицелата поне тук в Бургас. Каза че не си спомня такова нещо през практиката си  Rolling Eyes

# 583
  • Мнения: X
и как ще разбера дали е варицела или просто алергия към антибиотика.тя нама мехури. и селд като се появи на корема на дъщеря след колко време излязоха и другите.колко дена болнични вземате за варицелата,след колко дена могат да тръгват пак на градина.има ли някакви допълнително дни изван тези 40 дни годишно за болнични заради тези заразни болести.или и те са за сметка на тях.дайте акъл какво да правя ако не станат повече да ходим ли на градина,да не стане фалшива тревога

# 584
  • Мнения: 1 280
това е характерния обрив и трудно може да се сбърка. Ако имаш съмнения най-добре е да отидете на лекар.  Peace 

   На мен не ми дадоха повече от 7 дни болничен, защото нямали право, трябвало на комисия. Аз го държах в къщи малко повече от 10дни за да го закрепя, защото варицелата срива имунитета. Иначе в момента, в който завяхнат всички обриви децата не са заразни и личната лекарка дава бележка че е здраво и може да ходи на градина.

Общи условия

Активация на акаунт