С какво мляко да провокирам при АБКМ?

  • 3 238
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 192
Здравейте! Синът ми е с „работна диагноза” АБКМ. Казвам работна, защото от 4-мата гастроентеролози, при които ходехме в различните периоди никой не го написа черно на бяло.
Първо пиеше Прегомин, а сега Фризопеп. Педиатърът ни иска да го провокирам сега с друго мляко – хипоалергенно. Но не можа да ми даде съвет какво да бъде. И аз наистина съм объркана.
Първо, вярно ли е, че е добре да избера Фризо ХА, за да не сменям поне формулата?
и, второ, Фризо ХА е за деца до 12 месечна възраст /малкият е на 1г. и 1м./, мога ли да му го давам и има ли хипоалергенни млека на други фирми, които са за над 12 месеца?

# 1
  • Мнения: 756
не мога да разбера какво искаш да провокираш и защо -и ние сме с такава диагноза , питам интересно ми е .

# 2
  • Мнения: 192
няма начин да разбереш дали диагнозата е вярна или че е преодоляна алергията или непоносимостта, ако в определен момент не дадеш от съответната храна, което се нарича провокация.
Рано или късно трябва да се опита.
Въпросът ми е с какво ХА мляко да го направя при дете на 1г. и 1м.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 756
сега ми стана ясно- докато разпитвах за сина ни спвенаха нещо за същото мляко , на което е бил , но не съм сигурна не обърнах достатъчно внимание -дано се оправите

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
И аз да попитам-краве сирене, масло, извара.... такива неща-давала ли си досега?

# 5
# 6
  • Мнения: 192
никой нищо ли не може да каже?

# 7
  • Мнения: 756
добре де , аз което чух като ни поставиха на нас диагнозата смятаха да му дадат от същото мляко , на което беше -защо не вземеш млякото което е пил и му дай малко , за да видиш как е .Педиатъра ми каза че молекулите се разтварят за 2 дни - дай му 30 -60 мл и виж как е , аз се принудих да дам , защото му свърши млякото и още не му бяха доставили неговото -нищо му нямаше , така че не мисля че е фатално -предложи това като идея на педиатъра си .
Мога ли да те помоля да ми пишеш какмо е станало , защото се интересувам за сина си на лични . Много ти благодаря предварително.

# 8
  • Мнения: 332
и ние сме с тази диагноза и сме на прегомин.Не е ли по-добре наистина да го провокираш със мле4ни-сирене,извара.То така или ина4е и във фризопеп пак има краве белтък,макар и с накъсана молекула.
При нас АБКМ се изразява с Атопи4ен дерматит.
facE OFF,а при вас  как го разбраха?

# 9
  • Мнения: 192
facE OFF,а при вас  как го разбраха?

Той имаше страшни колики почти до 8-мия месец /докато го кърмех/. Редуваше запек и разстройство и имаше мн. слуз в акото. Обривал се е няколко пъти докато беше още на кърма /въпреки моята нечовешка диета/.
Щом захраних и минахме на специалните млека, нещата се нормализираха.
Затова сега толкова ме е страх да експериментирам и се чудя с какво да проверя "къде сме".  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 15 215
Фризо ХА е за деца до 12 месечна възраст /малкият е на 1г. и 1м./, мога ли да му го давам и има ли хипоалергенни млека на други фирми, които са за над 12 месеца?


Не знам да има хипоалергенни млека за деца над 12-месечна възраст. Тези, които знам са или от раждането, или след 4-тия месец.
Няма проблем да даваш такова мляко и на дете, което е навършило 1 година.

# 11
  • Мнения: 332
а и още нещо-познавам дете,което е пило ЦЕЛИ 3 ГОДИНИ СОЕВО МЛЯКО И НИКАКВА ДРУГА ХРАНА Shocked,но пък сега е на 7год и си хапва вси4ко и няма никакви алергии Peace

# 12
  • Мнения: 476
Аз само не разбрах, след като е било на кърма детето, как решиха, че е АБКМ?!  newsm78
Иначе по темата, според мен по-добрия вариант е да дадеш ХА на фризо и то само 30мл. Поне да не сменяте марката и да си го дохраниш с фризопепа. Поне аз така бих постъпила. След няколко приема - мисля, че всичко ще е ясно.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
няма значение с каква ХА формула ще започнеш млечното захранване (т.н. от теб "провокиране").

моят син беше на Фризопеп, а сега пие Хип ХА2, което е формула за деца от 6 месеца до 2 години. тия дни ще започна плавно да въвеждам обикновено адаптирано мляко Хип 3.

Хип ХА2 е хубаво мляко, аз и детето сме доволни от него.

# 14
  • Мнения: 1 984
При нас АБКМ се изразява с Атопи4ен дерматит.

туш.  #2gunfire а дали не е непоносимост към глутен? или към свинско?

Аз само не разбрах, след като е било на кърма детето, как решиха, че е АБКМ?!  newsm78

явно са гледали на боб... или на карти...

а и още нещо-познавам дете,което е пило ЦЕЛИ 3 ГОДИНИ СОЕВО МЛЯКО И НИКАКВА ДРУГА ХРАНА Shocked,но пък сега е на 7год и си хапва вси4ко и няма никакви алергии Peace
що ли?  newsm78

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 07:47 от Vivi

# 15
  • Мнения: 332
tonev,какъв глутен на новородено???или пък от свинско???
Много пъти се сблъскваме с тебе дали е АБКМ ИЛИ НЕ Е.Добре де и аз не ми се иска да вярвам,но пък вси4ко со4и на там,с малки изклю4ения-сега си се храни спокойно,обривите намаляват,само 4е 4есто боледува и се налага да му бият урбазон и после се влошават екземите.
Моето дете също беше само на кърма и не я понасяше колкото и странно да ви зву4и.  Shocked
И на последно място,с извинение,4е ползвам теми4ката за моя си проблем-в слу4ая ние ли сме виновни 4е докторите или и аз незнам как да ги нарека ве4е поставят такива диагнози? #2gunfire #2gunfireАко това е диагноза от гледане на боб-ДА МОЕТО ДЕТЕ ИМА ТАКАВА АЛЕРГИЯ.

# 16
  • Мнения: 1 984
tonev,какъв глутен на новородено???или пък от свинско???
Много пъти се сблъскваме с тебе дали е АБКМ ИЛИ НЕ Е.Добре де и аз не ми се иска да вярвам,но пък вси4ко со4и на там,с малки изклю4ения-сега си се храни спокойно,обривите намаляват,само 4е 4есто боледува и се налага да му бият урбазон и после се влошават екземите.
Моето дете също беше само на кърма и не я понасяше колкото и странно да ви зву4и.  Shocked
И на последно място,с извинение,4е ползвам теми4ката за моя си проблем-в слу4ая ние ли сме виновни 4е докторите или и аз незнам как да ги нарека ве4е поставят такива диагнози? #2gunfire #2gunfireАко това е диагноза от гледане на боб-ДА МОЕТО ДЕТЕ ИМА ТАКАВА АЛЕРГИЯ.
по същия начин по които единични молекули мляко могат да преминат в кърмата това може да се случи и с молекули глутен или свински протеини... това разбира се е малко верояно.... затова и като сложат кърмачка на някаква страшна диета и пощурявам. атопични дерматит много трудно може да свърже с АБКМ... под 10% където обикновено си се касае за само за АБКМ.

# 17
  • Мнения: 10
Здравейте скъпи мами, аз съм нова, но с интерес прочетох мненията ви и бих искала да помагна ако мога.Накратко-моят син Наси скоро ще навърши 5 г.От 3 месец започнаха ужасни болки в корема и слузести изпражнения.Докторите решиха, че има непоносимост към лактозата в кърмата и ми казаха да спра да го кърмя.Пиеше омнео2 , но като го приключихме пак започна със слузистите истории.Обриви не е имал, но болките в корема продължиха почти до годинка.Пробвали сме прегомин, но и той беше до време.Единствено ни оправи Фризопепа и тогава се изписваше от ЗК само за цьолиакия, а нас това не ни хващаше и си го купувахме.На 1г. и 1м. му направихме изследване и се оказа, че уж няма алергия.Така години минаха в покой, но от известно време пак ака слуз и вече незнам какво да правя, надявам се да го израсте.Ензимите му не са достатъчно и не смилат добре целулозните храни-например кивито го изаква цяло.Пак от време на време го боли корем.Не искам да се връщам в онзи ад, който преживяхме.Вече съм си обещала-стига доктори, стига изследвания.

# 18
  • Мнения: 756
в крайна сметка с какво се провокира??

# 19
  • Мнения: 10
От 4- месечен до 1г. и 1м. - възрастта, в която му направихме теста беше само на фризопеп.Беше на схема предписана от доц. Ковачева, която искам само да вмъкна, че само с преслушване със слушалки на корема му беше категорична, че има АБКМ.Незнам дали все още е толкова смотана и дали все още се държи гадно с пациентите си, но тогава беше такава.
Диетата включваше фризопеп, попара с фризопеп и сухар, зеленчукова супа, телешки бульон, безмесно зеленчуково пюре, безмлечна плодово-зърнена каша sinbec, оризова каша, царевична, ябълкова, царевичен грис.Общо взето това е от диетата.Тогава Наси беше на 6 месеца и я имам написана по часове какви да са храненията, ако някой се интересува, мога да я напиша подробно, но съм сигурна, че и вие храните децата си по такива диети.Просто когато тестът му излезе отрицателен, си довърших кутията с фризопеп и започнах да въвеждам сирене и мляко, но бавно и славно.Сигурно след 2 години чак му дадох киви и другите забранени храни, но сега пак специално кивито го изаква несмляно, но това им дават на градината.Пишете ако нещо друго ви интересува. Laughing

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 13:00 от DESIRAEVA

# 20
  • Мнения: 192
От 4- месечен до 1г. и 1м. - възрастта, в която му направихме теста беше само на фризопеп.Беше на схема предписана от доц. Ковачева, която искам само да вмъкна, че само с преслушване със слушалки на корема му беше категорична, че има АБКМ.Незнам дали все още е толкова смотана и дали все още се държи гадно с пациентите си, но тогава беше такава.

 Laughing Повдигаш въпроса за доц.Ковачева...  Laughing Мдаа. Същата е и сега. Още не бях съблякла дребния и тя каза "Ауу, много си алергичен, моето момче."  Rolling Eyes Никакви изследвания не му направи, седна и му написа диетата точно както и на теб. Коко беше на 6,5 м. и още не бях въвела глутен. Това не й попречи да препоръча 8-зърнената каша на Милупа. Не ми обърна изобщо внимание, че е алергичен и към царевица, която също се съдържа в тая каша. И изобщо и дума не стана, че тези 8 зърна следва да се въведат отделно. До ден днешен не съм ги въвела всичките /ечемик, например/.
Отидох при друг лекар - д-р Аламурова от Правителствена болница - единствено тя допусна, че проблемите ни не се дължат на АБКМ, а на преходна имунна недостатъчност /ниско IgA и двойно по-високо IgE, което имаме като изследване на 6 месечна възраст/ и че най-вероятно той ще реагира повече или по-малко към всичко ново в храната. И така, докато не се стабилизира.
И досега вярвам в това и въвеждам упорито всичко, но много бавно и продължително.

А за млякото питам, защото това което успея да въведа сега, това ще е поне до 2 г. Не мога пак да го сменям. Той много трудно премина от Прегомин на Фризопеп - след 2 опита, последвани от разстройство, накрая успях като увеличавах дневната доза не с 1 мерителна лъжичка, а с 1 чаена разтворено мляко. Отне ни около 25 дни, но беше успешно.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 360
и аз ще потвърдя негативните впечатления за Ковачева.

# 22
  • София
  • Мнения: 672
Ние също бяхме с АБКМ. Водила съм Алекс при доц. Маринова, доц, Ковачева, Д-р Мустаков и д-р Мирчев. Всички бяха на мнение, че сме с АБКМ до 6я месец в който изведнъж всички заключиха, че ни няма нищо и можем да минем на Фризо ХА, а след няколко месеца и на Фризо1.
Хубаво е да не се сменя марката-поне аз така смятам!
Нашата алергия се изразяваше в кръв и слуз в акото. Появи ни се около 40я ден и оттогава сме на Фризопеп. Въпреки съветите на алерголозите все още му давам Фризопеп, а захранването е по-внимателно. Иначе с тати сме му давали да си опитва от доста неща-кисело мляко, пресни плодове, сиренце...Нищо не му е ставало...
Според мен можете спокойно да минете на Фризо ХА, но когато во остане 1/2 от Фризопепа започнете да смесвате млеката...
Дано няма реакция!!! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт