Успявате ли да чистите нослето

  • 2 039
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Никога не съм ползвала помпичка.Клечка за уши,или просто фитилче памук.
Детето има хрема или просто се събира секрет,който не може да излезе?Защото ако си е здраво и няма хрема е напълно излишно да му капеш капки за нос.Стеримара върши работа,а и е безвреден.Също най-лесно се почиства нослето след баня.
Но определено не съм привърженик на тези вакуумни помпи за деца.
Моето дете нямаше годинка и половина,когато се научи да си изсеква само нослето и от тогава такива грижи нямам.

# 16
  • Мнения: 476
Впръскваш със Стеримар и изчакваш няколко минутки да се втечнят секретчетата.
Стискаш с пръсти мехчето на  помпичката и така я вкарваш в нослето, после отпускаш и вакуума засмуква сополките. Не е никак трудно. Успех и скорошно оздравяване!

И аз така правя. Понякога не успявам, но когато има секрет, обикновено го издърпва!  Peace

# 17
  • Мнения: 4 784
Така и не се справихме с помпата. Открай време си ползвам  за тази цел клечки за уши.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 891
С клечки за уши ми е най лесно.понякога ползвам и помпичката.

# 19
  • Мнения: 1 031
Най-често съм ползвала клечки за уши.
Но в някои моменти аспиратора беше незаменим.

# 20
  • София
  • Мнения: 308
Не с помпа не успявам , а и много рядко опитвам, защото съм на мнение, че не е добро решение..всъщност вакуума допълнително дразни лигавицата и може да предизвикаш обратен ефект...
Peace

И аз затова си използвам клечки за уши, като първо накапвам в нослето физиологичен разтвор. Ама ми е много неприятна тази процедура, защото бебка хич не я обича и обикновено се разревава. Та чакам да се разкиселяви и тогава действам, та поне да знае за какво плаче.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз ползвам аспиратор и съм доволна.
  и аз така Peace

# 22
  • Мнения: 255
То освен сополи вече си кашляме и сериозно.Вчера педито каза, че бил с бронхит.Когато и казах че хремата е сериозна преди няколко дена тя ми каза само със стеримар да почиствам, а сега понеже не изписа капки на време ми изписа освен капки и една торба с лекарства.Направо съм бясна .Жал ми е за детето , че не може да спи и че тази кашлица и хрема го мъчат.Много ми е притеснено  Cry.Сега към обяд пак сме при нея да му чуе отново гърдите.ДАно не се наложи и антибиотик да пие

# 23
  • Мнения: 4 621
Така и не успях да се справя с помпата ooooh! Единственото, което правих е да пръскам стеримар и да избързвам нослето Peace

# 24
  • Мнения: 728
ООхх и ние сме се с запушено носле, но при нас това е от кърмата. Преди почиствах с физиологичен р-р и клечка за уши, но педиатъра като разбра така ми се скара. Каза че не е много добре да се чистят сополките с клечка за уши защото се наранявала така лигавицата на нослето.
А тирк с помпата който научих от една майка е като стиснеш помпата, вкарваш в едната ноздра и запушваш с пруста си другата и тогава пускаш вакума. Иначе преди и аз се мъчех и незнаех защо нещо не ми се получава

# 25
  • София
  • Мнения: 2 734
Помпата я усвоих чак наскоро,дотогава и аз се чудих защо нищо не изкарвам.Номерът е като пъхнеш накрайника в едната ноздра,балонът да е предварително стиснат,а не да го стиснеш едва когато е в носа.И другото е да натиснеш другата ноздричка докато изпускаш балона,за да стане добър вакуум.

# 26
  • Мнения: 804
Правя процедурата с помпичката точно както са описали момичетата по-горе. Еми не ми се получава и това е ooooh! Чистя с клечки за уши без ограничител, но и според мен така се наранява лигавицата. А като пръскам Стеримар - ефект никакъв. Мога само да се моля да не се разболява детенцето Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 3 524
.Номерът е като пъхнеш накрайника в едната ноздра,балонът да е предварително стиснат,а не да го стиснеш едва когато е в носа.И другото е да натиснеш другата ноздричка докато изпускаш балона,за да стане добър вакуум.
абсолютно верно Peace а стеримара просто как да кажа, разкисва положението и подпомага аспиратора, не го замества. има деца които си кихват секрета, но мойто не се сеща още Rolling Eyes

Fane какви капки ти изписаха? аз капех виброцил но общо взето макс 5 дни и след това пак консултация, ако не помага (не дай Боже!) Praynig

# 28
  • Мнения: 3 929
Впръскваш Стеримар или физиологичен разтвор, изчакваш 1-2 минутки, за да се втечнят хубаво секретите и да започнат да се стичат надолу. Хващаш помпичката, като стискаш долната й част, гумената, в средата. С пръст натискаш отстрани едната ноздра, за да се затвори, слагаш накрайника на помпата в другата ноздра и пускаш. Не забравяй, когато пъхаш помпичката в едната ноздра, да запушваш другата!

# 29
  • Мнения: 3 932
Никога не съм се справяла успешно с подобни устройства, именно тази на НУК ми се струва, че е с доста дебел накрайник...

Общи условия

Активация на акаунт