Шише за вода и биберон-изваряване

  • 4 138
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Миете ли шишетата за вода и бибата с препарат преди изваряване?

# 1
  • Мнения: 35 872
Цитат на: Anita_79
Миете ли шишетата за вода и бибата с препарат преди изваряване?


от мляко - да, от вода и чай - не

# 2
  • Мнения: 844
Аз не изварявам, но иначе мия всички шишета с веро преди стерилизация. Използвам таблетки за студена стерилизация -  с една опаковка таблетки карам два месеца.

# 3
  • Мнения: 2 807
Почти винаги ги мия с детски сапун, след което изплаквам обилно и... в стерилизатора.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз само миех със сапун и четка, въобще не съм изварявала.

# 5
  • Мнения: 2 479
Миех ги само с гореща вода и изварявах.Сега само мия с гореща вода и с четка.Препарати не използвам - все ме е страх,че няма да ги изплакна достатъчно добре Embarassed

# 6
  • Мнения: 6 315
Всичко миех с веро и гореща вода преди изваряване.

# 7
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Задължително мия всичко преди изваряване Grinning

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Рая
Аз само миех със сапун и четка, въобще не съм изварявала.

 И аз така с препарат и четка. Стерилизиращия раствор също върши работа. Но може би този който е на хапчета е по добър от този който е течен, защото бибите след стирилизацията миришат на стирилизиращия раствор.

# 9
  • Мнения: 3 550
Не ползвам препарат преди изваряване. Мисля, че врящата вода е предостатъчна.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат на: Steisi
Не ползвам препарат преди изваряване. Мисля, че врящата вода е предостатъчна.

Достатъчна е да унищожи бактериите, но мазните следи от мляко само сапун или веро ги оправя.

# 11
  • Мнения: 844
А за бибата - залъгалка, ами не я изварявай, ще се стопи. Аз лично от време на време я слагам в стерилизиращия разтвор от таблетките. Иначе само мия с веро и гореща вода.

# 12
  • Мнения: 35 872
Цитат на: Рая
Цитат на: Steisi
Не ползвам препарат преди изваряване. Мисля, че врящата вода е предостатъчна.

Достатъчна е да унищожи бактериите, но мазните следи от мляко само сапун или веро ги оправя.


и аз имам спомени за такива мазни следи от млякото  #Cussing out

# 13
  • Мнения: 228
И аз ги мия с веро и четка,после в течен стерилизатор.Може ли да да се намеся в темата и да ви питам,докога се стерилизират шишетата?Анита извинявай!

# 14
  • Мнения: 2 028
Цитат на: nezistratieva
Аз не изварявам, но иначе мия всички шишета с веро преди стерилизация. Използвам таблетки за студена стерилизация -  с една опаковка таблетки карам два месеца.


каква фирма таблетки за студена стерилизация да търся и откъде? казаха ми, че пестят много време, особено като е изморена мамата

Общи условия

Активация на акаунт