Спирала доволни ли сте?

  • 53 984
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 900
Разбрах, наистина отделя опреденени количества хормон и явно за някой с такива проблеми не е удачно. Peace

# 16
  • Мнения: 912
И аз трябва да проуча този въпрос, че след предизвикания аборт по медицински показания, засега нямам намерения да забременявам, а съм много непостоянна с тези хапчета Tired

# 17
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз трябва да проуча този въпрос, че след предизвикания аборт по медицински показания, засега нямам намерения да забременявам, а съм много непостоянна с тези хапчета Tired
По-лесният вариант е с лепенки, няма как да ги забравиш  Peace.

# 18
  • Мнения: 912
Мерси, какви лепенки би ми препоръчала? Разбира се, ще се консултирам и с гинеколога си...когато намеря време Blush, но засега предпочитам да се информирам по-подробно за алтернативите.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 575
Мерси, какви лепенки би ми препоръчала? Разбира се, ще се консултирам и с гинеколога си...когато намеря време Blush, но засега предпочитам да се информирам по-подробно за алтернативите.
Ами...аз доколкото знам има само едни противозачатъчни лепенки - ЕВРА. Ползвала съм ги преди спиралата и бях доволна.

# 20
  • Мнения: 69
от две години съм с Мирена страшно съм доволна цикъла ми намаля чувствам се чудесно,освен че предпазва от бременност Мирена предпазва от възпаления и дори рак на маточната шиика-тези които са предразположени към него.

# 21
  • Мнения: 204
Препоръчаха ми Мирена но като попитах моя доктор той каза че не е за мен, препоръчва се само за някои жени. Трябва да се консултираш преди да избереш каква да си сложиш. Много е индивидуално.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 289
АЗ съм от 3 години със Купър-Т,която е със срок 5 години,но гинеколожката ми каза на 3-тата я махаме.В четвъртък съм на профилактичен преглед и ще видим дали ще я сменяме или не.Мирена не пожелах да си сложа точно защото е с хормон,а с хормоните шега не бива това е всеизвестно,мисля си че рано или късно хормонът в Мирена щеше да си покаже "рогата".
  Иначе със спирала е супер,слагаш я и забравяш за случая за доста време,преди това пиех Ясмин,но получих болки в гърдите,а в момента пък в който разбрах,че са предпоставка за рак на гърдата веднагически ги спрях.

# 23
Недей! Казвам ти го от опит. След второто раждане и аз си сложих, беше най-скъпата тогава. Известно време нямах проблеми, след това се появиха и съм така стресирана, че ме е страх да отида на лекар. При мен цикълът намаля като дни, но пък се увеличи като количество - страшна работа е! Освен това, няколко дни, след като ми свърши, се появява някакво кафеникаво, кървенисто течение без болка. Така съм вече няколко месеца и съм ужасена от мисли какво ли ще ми каже лекарят, като /ако/ ида при него. Много ме е страх и другия месец ще ходя да я махат, пък да става, каквото ще! Преди нея нямах дори бяло течение!
А моят се увеличи и в дните и в количеството/върви ми 8дни/и след това2-3 дни ми зацапва.А за количеството.....да не говорим.

# 24
Да кажа,че спиралата ми е "Euro Gine" доколкото си спомням и е за 5год.

# 25
  • Мнения: 1
Здравей те, аз също мисля да си сложа спирала , какво бихте препорчали ? Предварително ви благодаря за мненията  Simple Smile и весели празници  bouquet с много усмивки Laughing

# 26
  • Мнения: 101
Сложих си спирала 6 месеца след раждането.Предменструалните болки почваха 1 седмица преди да м дойде,беше страшно обилен и придружен с  невероятни болки.Смених гинеколога и веднага махнахме спирала.Явно организмът  се е опитал да я отхвърли.Та размина ми се с малко усложнения(махна я с пълна упойка после 2 седмици с  лекарства ,защото се беше получила и някаква инфекция..),общо взето май повече няма и да си помислям за спирала.В момента съм на противозачатъчни и за сега няма проблем.Надявам се и занапред да е така.
  Сами преценете дали да слагате спирала като гледам повечето се оплакват от странични ефекти.Много са малко тези ,които я приемат  добре.
           УСПЕХ НА ВСИЧКИ Hug

# 27
  • Мнения: 59
Много хубаво нещо. Нямам никакви оплаквания

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много хубаво нещо. Нямам никакви оплаквания
А твоята каква е?

# 29
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравей те, аз също мисля да си сложа спирала , какво бихте препорчали ? Предварително ви благодаря за мненията  Simple Smile и весели празници  bouquet с много усмивки Laughing


Аз съм с Нова Т, на Шеринг, предпочетох я заради известността на фирмата производител. Май съм доволна  newsm78,...

Общи условия

Активация на акаунт