Симптоми на рахит

  • 10 460
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами знаете ли какви са симптомите на рахит?На моят син са му криви крачетата и имам съмнения за рахит.Още преди няколко месеца питах педиатърката ни, но тя каза,че няма рахит и бил добре,но днес една възрастна жена ме спря да ме пита дали няма детето ми рахит и да съм го къпела с вода от орехова шума и сол лятото да му се заздравяли костите.И притесненията ми се подновиха отново:(

# 1
  • Мнения: 183
Виж тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275809.msg6888822#msg6888822
Дай Боже да не е рахит  Praynig Пиши след консултация с педито.

# 2
  • Мнения: 524
В какъв смисъл са му криви крачетата? Не слушай стари баби, за успокоение го заведи на специалист. Успех, не се паникьосвай.

# 3
  • Мнения: 193
Мъжа ми казва,че това било от памперса с времето щяло да се оправи да не съм го водела по доктори да го дупчат само

# 4
  • Мнения: 1 984
не е от памперса и не е рахит.

# 5
  • Мнения: 728
Най-добре заведи детето на ортопед.
(а признаци за рахид-потене,нервност,ръбовете на фонтанелата да поддават,това при напипване от педиатър може да се установи,но за поставяне на диагноза е необходимо кръвно изследване и снимка на китка,а не диагноза от някоя баба)

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Не е рахит,успокойте се .Съседско дете също имаше много криви крачета,когато беше към годинката ,но сега е вече на 4 и нещата сас съвсем добре.Не слушайте стари баби ,които ви спират и ви дрънката врели некипели,а щом се притеснявате заведете детенцето на ортопед.Успех.                                               

# 7
  • Мнения: 524
Мъжа ми казва,че това било от памперса с времето щяло да се оправи да не съм го водела по доктори да го дупчат само
Ако имаш предвид Х или О - образно състояние на крачетата се получава при прохождането, след време се оправя.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Дъщеря ми на 5 месеца беше започнала да прави рахит, защото педито беше много компетентна и ми каза да давам по 1 капка Вигантол на ден. При условие, че детето беше изцяло на кърма и не приемаше нищо друго. Симптомите и бяха: много обилно потене по време на сън /чорапчетата и чаршафите под нея ставаха мокри, течеше пот от тях като ги хванех с ръка/; по време на сън си въртеше главата много силно/ беше оплешивяла на тила/; главичката и беше мека в буквалния смисъл / невроложка и откри проблема като и стисна главата и видях как и потъват пръстите/. Джуджето 40 дни беше на терапия и след това всичко и беше наред. И нейните крачета бяха криви докато прохождаше и беше все още с памперс. След като махна памперса всичко се оправи. Сега има прави крачета и всички фонтанели са затворени напълно.

Общи условия

Активация на акаунт