Координатори на Ейвън!

  • 11 475
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Здравейте!Предлагам да направим една темичка, в която координаторите да обменяме опит и да споделяме трудности и успехи в работата!
Да започна първа-казвам се НадеждаАлександрова и съм от Русе.Координатор съм от две години, а иначе работя като счетоводител.В момента съм в майчинство и отделям повече време на Ейвън.
Вие сте наред....  love001

# 1
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Надя,има тема за представителите .....,ако имаш желание погледни първа страница... Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 259
k.a.l.i, ти координатор ли си?

# 3
  • Мнения: 202

Надя,има тема за представителите .....,ако имаш желание погледни първа страница... Simple Smile
Знам за нея, а тази искам да е само за координатори.И за представители, които имат въпроси специално към нас.Както и за хора, желаещи да станат представители! Simple Smile

# 4
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Аз съм коориднатор в зона 003 в София...
Групата ми е от 14 човека,стартирах януари месец...
Занимавам се само и единствено с Ейвън и конуренцията...

# 5
  • Мнения: 202
Добре дошла   bouquet !Пожелавам ти в най-скоро време групата ти да се удои, че и утрои най-малко! Hug

# 6
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Успех на темата, записвам се тук, а след време ще се пооплача от моята координаторка!

# 7
  • Мнения: 1 259
Привет и от мен! Аз съм от София (033)! Студентка Бизнес администрация в УНСС! Представител съм от година и няколко месеца, а координатор от 6 кампании, но се развивам слабо! с 10 представителя само!

# 8
  • Мнения: 202
Не се притеснявай, групата ще се увеличи.Трябва просто да измислиш начини за намиране на представители-проспектинг, по интернет чрез обяви, чрез препоръка.Много ефикасно поне при мен е чрез търсене на препоръки от моите представители.Обещах на всеки, който ми доведе нов представител да подаря подарък, и само за седмица вече имах двама нови.Просто трябва да не се отказваш! newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 5 826
И аз запис, нямам оплакване от моята координаторка, макар че й виждам очите само като връщам нещо, но поне за това нямам проблем  Grinning

# 10
  • Мнения: 26
А какви са условията за да станеш координатор?

# 11
  • Мнения: 35 892
и аз ще ви наглеждам  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 202
А какви са условията за да станеш координатор?
Трябва да си регистриран като представител, и да имаш група от представители минимум 5 човека.

# 13
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
А какви са условията за да станеш координатор?
Трябва да си регистриран като представител, и да имаш група от представители минимум 5 човека.

Миминум 5 човека регистрирани в рамките на една кампания,които да имат минимална поръчка от 45лв... Няма да ви казвам колко е нанагорно,особено с тези 3 седмични каталози

# 14
  • Мнения: 202
В началото може да имаш и едни човек само, но в рамките на четири кампании, трячва да се потвърдиш като координатор,т.е. да събереш пет човека.То това в началото май е най-трудно за координаторите, след това или вървиш напред, или се отказваш.

# 15
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Значи аз съм се прекарала Simple Smile
Защото станах координатор и се потвърдих в една кампания Simple Smile

# 16
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Поздрав и от мен за координаторската тема. Тъй като съм само представител на този етап, ще се допитвам до вас за организационни въпроси и съвети.
Ето и малко информация от мен - копирам част от мейла на Валя Султанова /която беше зонален мениджър за зона 013/

"... imame izbran veche zonalen menidjyr na zonata i tova e edna ot dosegashnite koordinatorki, koiato moje bi i poznavate - Tania Stoicheva Minkova"

Наде, бях ти обещала да пиша като имам информация за това.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 914
И аз съм само представител, но темата ще е интересна.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 259
след това или вървиш напред, или се отказваш.

Аз съм на средно положение Mr. Green
Времето ще покаже!
Чрез проспектинг е трудно, повечето или имат представители(не стават за лиенти), или изобщо не им се занимава с такива работи, макар и да не е толкова време- и трудоемко

# 19
  • Мнения: 202
Значи аз съм се прекарала Simple Smile
Защото станах координатор и се потвърдих в една кампания Simple Smile
Не си се прекарала-така е най-добре да стане.И аз бях така-от раз и станах! Simple Smile
Веси, благодаря ти   bouquet !Мен ме интересува какви изисквания имат при назначаването на ЗМ, но тава няма как да се разбере.

# 20
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
При обявяването на конкурса тогава в сайта бяха публикували изисквания за заемането на тази длъжност, но в общи линии бяха бля-бля - организаторски умени, стимул за работа ..., обясняваха, че заемането на длъжността ЗМ НЕ предполага друга извършването на дейност освен тази. Бяха написали и условията, които предлагат те - кола, телефон ... До колкото помня избирането на ЗМ ставаше на субективен принцип накрая - поне с такова впечатление останах.

# 21
  • Мнения: 202
Да-определено е на субективен принцип. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 634
Бихте ли обяснили каква е точно структурата на Ейвън. Интересно ми е просто.
За представителите съм наясно. Но какво точно представляват координаторите -  задължения, привилегии... И зоналните мениджъри също...

# 23
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
На мен също ще ми е интересно да следя темата, макар че нямам мераци да ставам координатор Grinning. Представител съм от 7 год. и така ми е добре.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 052
А, какъв е келепира на координатора?

# 25
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Че получава наред с печалбата от продадените продукти и процент между 4 и 6 от поръчките на представителите си. Той се определя в зависимост от стойността на поръчката на всеки представител и от активността на цялата група на координатора. Трябва да е над 80% мисля. Колкото е по-голяма поръчката на отделния представител, толкова е и по-висок процентът за координатора. Координаторите, за разлика от представителите, са на граждански договор с Ейвън и им се плащат /съответно те самите дължат/ осигуровки. Имат достъп до повече информация, получават новите продукти по-рано, имат и други превилегии. Това ми е информацията. Може да не е пълна или да има промени, но като цяло това са + -вете.

# 26
  • Мнения: 202
Веси, много си информирана  Laughing !
Освен на граждански договор, координаторите могат и да получават комисионната си на името на фирма.Освен това и ние имаме разни мотивационни програми, от които да изкараме допълнително парички.

# 27
  • София
  • Мнения: 242
Аз съм само представител, имам координатор от зона 003 и съм много доволна от нея. Радвам се, че открихте такава тема, тъкмо ще ви разпитваме ....  Laughing

# 28
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Наде, интересувала съм се, а и координаторката, която ме зарази с Ейвън, беше наистина добър координатор и полагаше много грижи за момичетата си. Да не говорим колко време сме прекарали на кафе заедно с нея и ми е разкразвала неща от работата си. Жалко, че я принудиха да се откаже от координаторската й позиция и тя се върна като обикновен представител в редиците. Имаше група от малко над 100 момичета и наистина печелеше добре. Знаеше как да те мотивира да поръчваш и в същото време ти помагаше да се справиш с неуредиците и проблемите. Всички момичета я обичаха много. Едва ли щх да имам достъп до такава информация, ако тя самата не споделяше с нас.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 914
Уау, ето, че можело да се изкарват пари от Ейвън.  Laughing

Не съм се сещала, че има мотивационни и за координаторите.  ooooh!

# 30
  • Мнения: 202
Веси, а защо я махнаха? Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 994
Сигурно вие ще ми дадете най- точет отговор, че съвсем се обърках......... Става въпрос за кремовете и спиралите  Embarassed  Четох,четох и пак.....
Значи разбирам,че трябва да поръчам 4 продукта, за да получа подарък, но трябва ли да поръчам 5та спирала или те си я приспадат от поръчаните 4 
Мерси  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 4 052
vesi_vas  , много ти благодаря за изчерпателния отговор. Честно казано, моята координаторка изобщо не си е заслужила парите, които изкарва от моите поръчки Crossing Arms. Никога не ме е стимулирала по никакъв начин. В редките случаи, когато ми се е обаждала говори с такъв зор, да затваряме защото се набутва, че съм се принуждавала аз да я набирам.  Никога не ми е звъннала за конференция, за сбирка или за нещо друго. Веднъж се чудех, как да си набавя цветове на лаковете за нокти. В нашата тема ме посъветвахте да я помоля нея, но тя ми каза, ако искам да си ги купя всичките Shocked. Тогава и теглих майната Naughty. Освен това, никога не разполага с информация и ме съветва да звънна на телефона за подкрепа. Сега ми се налага да върна един продукт, но не знам има ли смисъл да се тормозя...оплаках си се и ми олекна

# 33
  • Мнения: 202
stella_16, трябва да отбележиш и тази спирала, която искаш за подарък, защото те са два цвята.Кодовета са: 11197-черна и 09340-кафяво-черна.
mimeime-разбира се, че ще си върнеш продукта, но като се видиш с координаторката си й кажи, че мислиш да се откажеш-ще видиш как ще започне да ти обръща внимание тогава   #2gunfire.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
То за цвета на спиралата е ясно, че трябва да се отбележи, но объркването идва от друго. Повечето сме разбрали следното:поръчваме 5 спирали за да ни се фактурират 4 + една подарък, но има момичета, при които се е получило при поръчани 4 спирали да  се фактурират 3 + една подарък или пък при сумарно 8 продукта, са фактурирани 6 и безплатните спирали са 2  newsm78 Каква е по-точно процедурата все пак?

# 35
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Аз съм само представител, имам координатор от зона 003 и съм много доволна от нея. Радвам се, че открихте такава тема, тъкмо ще ви разпитваме ....  Laughing

Коя е твоята коориднаторка?

# 36
  • Мнения: 202
Мотивационната програма е следната-поръчваш общо 4 броя спирали или овлажнители или комбинация от тях и получаваш една спирала подарък.Значи поръчвате 4 продукта и маркирате подаръка и идват 5.Това чета от мотивационната програма.
Другото, за което доста се спори и трябва да се знае-подаръка-червило идва в седма кампания, от всеки активен представител, който направи поръчка на стойност минимум 60 лв.

# 37
  • Мнения: 994
То за цвета на спиралата е ясно, че трябва да се отбележи, но объркването идва от друго. Повечето сме разбрали следното:поръчваме 5 спирали за да ни се фактурират 4 + една подарък, но има момичета, при които се е получило при поръчани 4 спирали да  се фактурират 3 + една подарък или пък при сумарно 8 продукта, са фактурирани 6 и безплатните спирали са 2  newsm78 Каква е по-точно процедурата все пак?
А!Разбра ме идеално  Hug

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
А бе аз те разбрах, но файда няма  Confused Явно, че няма да разберем докато не си пуснем и ние дали е подвеждащо описанието в панорамата, или пък тези, които са получили безплатен четвърти, а не пети брой, са намазали от нечие объркване  Thinking

# 39
  • Мнения: 994
А бе аз те разбрах, но файда няма  Confused Явно, че няма да разберем докато не си пуснем и ние дали е подвеждащо описанието в панорамата, или пък тези, които са получили безплатен четвърти, а не пети брой, са намазали от нечие объркване  Thinking
май така ще стане.....въпреки, че не ми се искаше да се набутвам  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 202
Е то все някой по-нататък ще си поръча едно от нещата.А ако не-можеш да го върнеш. Wink

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
При положение, че от личен опит знам колко е хубава спиралата, не се притеснявам, че няма да се пласира, ако си поръчам повече бройки, но тук въпросът беше принципен-защо не се уточняват условията малко по-конкретно, за да няма подобни чуденки  Crossing Arms Понякога ми писва от недостатъчната или подвеждаща информация, която ни се поднася от Avon!!! Имам и едно друго питане-заинтересувах се от този охлаждащ гел за тяло Planet Spa Icelandic , който е в специалните предложения, тъй като имам измиващата емулсия от тази серия и аромата е много приятен. Вчера се разрових из старите си каталози, за да видя някаква по-подробна информация за него и с изненада установих, че въобще не сме имали този продукт-нито като име, нито като външен вид  newsm78 Имали сме точно 4 продукта от тази серия:
-почистваща емулсия за лице в тубичка
-душ-гел с капсулки пак в тубичка
-охлаждащи тампони за очи в кутийка
-охлаждащ двуфазен спрей
Нито един от тях не изглежда по този начин, като продукта от снимакта в сайта  Thinking Някой има ли повече информация?

# 42
  • София
  • Мнения: 4 052
Наде, права си. Ще върна продукта и може да и кажа, че ще се отказвам Mr. Green. Не, че ми липсва, след като си имам всички вас, тук във форума.   bouquet И трите теми са ми много полезни. Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 3 581
При положение, че от личен опит знам колко е хубава спиралата, не се притеснявам, че няма да се пласира, ако си поръчам повече бройки, но тук въпросът беше принципен-защо не се уточняват условията малко по-конкретно, за да няма подобни чуденки  Crossing Arms Понякога ми писва от недостатъчната или подвеждаща информация, която ни се поднася от Avon!!! Имам и едно друго питане-заинтересувах се от този охлаждащ гел за тяло Planet Spa Icelandic , който е в специалните предложения, тъй като имам измиващата емулсия от тази серия и аромата е много приятен. Вчера се разрових из старите си каталози, за да видя някаква по-подробна информация за него и с изненада установих, че въобще не сме имали този продукт-нито като име, нито като външен вид  newsm78 Имали сме точно 4 продукта от тази серия:
-почистваща емулсия за лице в тубичка
-душ-гел с капсулки пак в тубичка
-охлаждащи тампони за очи в кутийка
-охлаждащ двуфазен спрей
Нито един от тях не изглежда по този начин, като продукта от снимакта в сайта  Thinking Някой има ли повече информация?
Утре ще го получа и ще пиша повече

# 44
  • Мнения: 202
Да ви се оплача-в събота правихме проспектинг по зентъра на Русе.Уж много желаещи да станат представители, а след като си уговорим среща ни връзват тенекия.Много ме ядосаха-поне да се обадят.Досега такова чудо не е било!
А на 04.04., след конференцията зоналната е избрала нашата група да прави проспектинг пред PR-ката на Ейвън.Стискайте палци да се представием добре! Peace

# 45
  • Мнения: 202
Здравейте!Предлагам да направим една темичка, в която координаторите да обменяме опит и да споделяме трудности и успехи в работата!
Да започна първа-казвам се НадеждаАлександрова и съм от Русе.Координатор съм от две години, а иначе работя като счетоводител.В момента съм в майчинство и отделям повече време на Ейвън.
Вие сте наред....  love001
  Прилагам списък на координаторите по градове и зони.Засега сме много малко  Grinning, но се надявам да се увеличим.Ако има желаещи да станат представители, могат да се свържат с нас на ЛС.
  * София-*Poli*
                  onejnost

   * Русе   - Nadia Aleksandrova

# 46
  • Мнения: 202
Вчера мина и нашата конференция.Въобще не съм доволна, не беше нищо особено.Единсвено филмчето Ейвън и градът беше що-годе по-интересно.Наблегнаха много на серията ANEW, а тя според мен не се котира толкова много-поне при мен. Crossing ArmsМиналогодишната конференция беше много по-интересна.

# 47
  • Мнения: 1 259
Съгласна съм с теб, аз нямам клиенти от тази въсраст(над 40), защото аз самата съм на 20 и всичките ми лкиенти са между 18 и 33, и най-много 4-5 продукта съм продала от серията които са червила, сенки... Е, филмчето си го биваше, аз от сърце се смях, понеже много ме кефят тия от АЛАМИНУТ и много ми се иска да го гледам пак, а и не само аз, като им разказвах на приятелки се смяха, апък ако го гледат...!

# 48
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Я да изтупам темичката от прахта.
Имаше питане от момиче в Клюкарника дали сте си получили листовете за хонорарите. Изтича срокът за подаване на данъчни декларации, а явно нейният все още го бавят.

# 49
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
. Упс, излезна два пъти.

# 50
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
В нашата зона декларациите се подават в първия понедленик след изтичането на кампанията когато имаме координаторска среща... Незнам как е в нейната зона

# 51
  • Мнения: 202
За какви декларации става въпрос, вие на граждански договор ли сте?

# 52
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Аз да

# 53
  • Мнения: 202
Не можеш ли да си ги взимаш на името на фирма-все пак така е по-изгодно.

# 54
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Запозната съм с въпроса....
И работя по въпроса с фирма-та

# 55
  • София
  • Мнения: 205
Здравейте! Понеже съм съвсем в началото(вчера получих първата си поръчка) искам да ви попитам как мога да поправя една грешка. При попълването на листа с поръчките моята координаторка ми обясни кое-как, но накрая реших да поръчам и мостри на червила. Понеже не и се е случвало да поръчва такива мостри, сгрешихме като записахме последователно кодовете на 5 бр. червила от 10.90лв. И сега се чудя каво да ги правя тези червила за 55 лв. Жената е мн. добра, каза ми, че ще ми върне парите и ще търси начин да ги оправя чевилата, но аз искам да и съдействам по някакъв начин. Какво ще ме посъветвате? Благодаря за всеки съвет.

# 56
  • Мнения: 202
Ами ако поръчката ти още не е обработена, като се обадиш в Ейвън, може координаторката ти да се опита да обясни какво се е случило и да оправят поръчката.Но ако вече е фактурирана, няма какво да се оправи, освен да върнеш червилата, и ако от фирмата ги приемат, ще бъдат сторнирани в следващата ти поръчка.Но всичко това трябва да се направи не от теб, а от координаторката ти.Незнам как може тя да направи такава голяма грешка. newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 4 052
...
Незнам как може тя да направи такава голяма грешка. newsm78
За съжаление някои координатори изобщо не са подготвени. Имат повече въпроси от представителите...

# 58
  • Мнения: 202
Да не ви се пада такъв  Laughing.

# 59
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Бланката за 07-ма кампания за коориднатори има ли я някой?

# 60
  • Мнения: 202
Не, утре мога да я взема ако не ти е късно.

# 61
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
То и аз Simple Smile
Мерси все пак Simple Smile
На 30% сме нали... аз никога не съм си поръчвала от нея...

# 62
  • Мнения: 202
Ами ако нямаш 40 точки от коорднаторския клуб си на 30, а иначе-50.

# 63
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Да бееееее Simple Smile
 Hug

# 64
  • Мнения: 1 259
A aз нали съм още в началото...,никой не ми е обяснил за тия точки...питах зоналната, тя ми каза, като ти минат 9-те кампнии ще говорим, мисля че и е трах че ще се откаж ако сега ме светне по-въпроса....з и н там съм се наочила де, повреме на сесията едвали ще имам време Mr. Green

# 65
  • Мнения: 7 474
Трета тема за Ейвън идва в повече.
Моля, пишете в тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285345.0

Общи условия

Активация на акаунт