как да откажа навика със залъгалката?

  • 2 616
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 578
креми какво е Даум Екзол , някакво мазило ли?
кажи повече как се действа с него  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 240
Още я ползва. Опитвам се да я подготвя, че бау-бау скоро ще има бебче и трябва да му дадем на него бибито, но за сега не мога да събера смелост. Може да пробвам с това горчиво мазило ако кучето не роди скоро.

# 32
  • Мнения: 686
Дъщеря ми цокаше биберон до три години и накрая сама се отказа от него

# 33
  • Мнения: 5 140
Дъщеря ми цокаше биберон до три години и накрая сама се отказа от него


И Ния цока биба почти до 3 год.
Съветът ми е: не насилвай нещата, изчакай малко да порасне.
Щом се успокоява с нея, значи и е добре, ще я махнете споко, няма дете с немахната биба.

# 34
  • Мнения: 1 006
Отрежи върха на бибата, така, че да не може да я захапва и само ще се откаже детенце.... Иначе рязката раздяла е по-трудна и травмираща, а така хем е там, хем я няма Wink

# 35
# 36
  • Мнения: 3 216
креми какво е Даум Екзол , някакво мазило ли?
кажи повече как се действа с него  bouquet

Тарталета е показала снимката му.Грочиво лекарсто срещу грузане на нокти,смучене на палци и биби. Веднага щом го купих намазах бибата. Много е гадно.Малкия я опита и ми вика :"Мамо,нани(бибата) ако,мий,мий" .Правя се,че я мия и пак му я дадох.Опита я ,видя ,че нещо не е в ред и не я лапна,ами само си я носеше. 2 дни така си я носеше в рьчичката и от време навреме пробваше дали пьк не се е оправила,но аз му я давах винаги намазана.Така си я стискаше в рьката и нощем. На 3 -я ден я остави някьде,че се заигра и повече не я е поискал.

# 37
  • Мнения: 668
По добре не мъчи детето.Забелязвам,че бибата ако не се махне до 5-6 месец след това е много трудно.Нямам познати с такива проблеми понеже ние една от друга гледахме и ги махнахме още рано рано.Детето само ще я откаже Simple SmileПробвай първо през деня да я махнеш.Леко полеко незнам

# 38
  • Мнения: 9 973
и аз мисля,че е рано  още

# 39
  • Мнения: 640
Имаше период, в който обичаше да хвърля разни неща в котела на парното. Една вечер(на около 2 год) му предложих да я хвърлим там и той се съгласи. Grinning Гледа я как гори и после ако я поискаше му казвах къде е. И така постепенно я забрави

# 40
  • Мнения: 82
Ния сама се отказа на 1,7.Преди това заспиваше само с нея.Но когато започнаха да и растат зъбите 16-20(кътници) и установи че не може да си чеше венците с нея толкова отзад в устата сама я заряза.Аз и я предлагах няколко вечери преди сън-тя ми е връщаше с отговор"не-не" и това беше.

# 41
  • Мнения: 2 908
Махнах я  преди 2 нощи и сега не я търси вече.Денем още трудно заспива,но не плаче почти.Мислех,че ще е къде,къде по-трудно,просто не бях опитала и ме беше страх,че ще плаче ужасно,а то не е така.

# 42
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Мисля че е рано за отказване, моята дъщеря сега започва сама да се отказва, търси я само като я мъчат зъби и я гризе от всички страни, дръжката е най удобна явно  Joy никакви гризалки не ще. Ти явно заради ставането, ама ако не е биба ще е друго, за вода, за мляко ... само кураж и търпение  Hug

# 43
здравейте мили майчета !в момонта съм пред голиамо изпитание, дъщеричката ми е на 9 месеца и половина ,но е болезнено превързана към омразния биберон -залъгалка. приемам всякакви съвети отностно отказването от този лош навик.не може да заспи без него, през 5 минути се събужда и плаче за него, защото го е изтървала, не мога да спя и 10 минути спокойно. отрязах го ,но и това не помага,явно трябва да го намажа с нещо за да се отврати от него.чувала съм че ги мажат с аналгин хинин, защото той е мн горчив.знам че ниама да е лесно, но искам да я откажа.тайте ми съвети, вие как постъпихте.имаме 8 зъба, не гога да приема че още й е рано да се отказва от него или че сама ще го направи. предварително ви благодаря. Praynig

# 44
  • Мнения: 4 668
Сериозно ли искаш да причиниш това на детето си  ooooh! Какви хинини , какви глупости са ти влезли в главата  Rolling Eyes
Детенцето е на 9 месеца , малко е още . Залъгалките ги успокояват , помагат им да си чешат зъбите ...
Кой те е надъхал толкова много против тях ?
Другото , което може да се случи е да го замести с пръст , а това е много по - трудно за отказване  Sick

Колкото до това , че ти не можеш да спиш - никой не е казал , че е лесно да отгледаш дете  Confused

Освен това още малко и ще се научи сама да си го намира в леглото и няма да те буди  Confused

Общи условия

Активация на акаунт