Похвалете децата и себе си

  • 931
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 479
Предлагам да има положителна тема с положителен опит, който може да бъде полезен на повече потребители. Laughing Идеята ми дойде след като случайно надникнах в темата за четвъртокласниците, където майките си споделят неволите с техните предпубертети, а също и от темата за тийнейджърите, където по-често се чува вопъл и стон, отколкото смях. И това не е упрек към никого Naughty, това е в реда на нещата. Споделянето със сестри по съдба спомага за отмахването на отрицателните емоции и зарежда с нови сили, за да продължим по трудния път на родителството.
Обаче си мисля, че след като тук пишат толкова загрижени за децата си майки, не е възможно някак си те да не са постигнали и успехи при възпитанието на децата си Laughing Затова, моля, споделете своите малки ежедневни победи!  А как ги постигнахте?
Аз засега не се сещам с какво да дам тон Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 312
Амииии хайде нека аз да започна с едно от многото неща. Embarassed Моят пакостник е в 1-ви клас и вчера имаха празник на буквите.Всички деца от класа трябваха да прочетат по един ред от стихотворение,и понеже аз не съм много доволна от неговото четене (като нямам никакви наблюдения други деца на неговата възраст как четат) е повярвайте ми като ги чух как четат децата и моето си дете бях много горда от него и от себе си.Казвам от себе си понеже незнам колко учат в училище но аз в къщи с него много. Hug Та това е сега от мен понатък още Hug

# 2
  • Мнения: 515
Ами аз да си похваля тогава с  моите хлапета FlutterТе заслужават да се гордея с тях.Не че са моите деца "и моето гардже е наи-хубавото",но на истина е така.Те не са много големи -сина ми е трети клас ,дъщеря ми е в пети (пубер от всякъде),но са много добри и умни деца.Пълни отличници са ,не ми създават проблеми,дъщеря ми е тази,която дърпа брат си напред.Тя е тази, която открива и закрива всяко едно мероприятие в училище -активиска отвсякъде.Разведох се с баща им когато сина ми тръгваше 1 клас.Бяха проблеми и  детски истерии,бяха тревоги и нерви.Но това им помогна да се изградят като личности.Седнах поговорих  с тях,обясних им ,че от 3 мани се иска много отговорност за да се справим.Започнах да изграждам отношения на приятелство между нас ,а не на деца и майка.Сега можем да си кажем всичко -нищо не крият от мен ,откровенни и честни са.учителите им казват ,че са много сериозни и добри деца.Дадох ги да учат в училището, в което аз съм завършила и в което баба им е учителка 30 години.Никога не са ме изложили,нито пък нея.Имат много силно развито чувство на отговорност-никога не мръкат ,нкога не искат ,ако знаят ,че нямам възможност.Аз пък съм от майките,който не ги карат да учат непрекъснато,давам им да стоят на компютъра колкото те преценят.Никога не обсъждам с тях приятелите им -приемам ги като тях личен избор и много се гордея ,че те сами отлъчиха от компанията си тези деца ,който аз на истина смятам за неподходящи.Завърнахме се да живем в моя дом ,моя квартал и растът с децата на моите детски приятели.Имат добра компания,имат интереси ,а дома ми е оазис на смях и детско щастие.Отговорни са към домашните любимци с който ги заобиколих за да не им липсва любов.Отговорни са към нещата си,към парите си,към мен и баба.Немога да не ги похваля -те са моите 2 слънца. Heart EyesЗатова гледам да имат всичко и да са истински щастливи.Никога не ги лишавам от нищо и никога не им казвам недей-оставам ги сами да преценят и да вземат решение -дори и когато то е грешно ,не ги коря.

# 3
  • Мнения: 1 312
Поздравления про 77. Това което си написала е много гордо Hug  bouquet

# 4
  • Мнения: 118
Напомня ми на мен и брат ми.И двамата перфектните деца!Всички ни се възхищават,у нас е пълно със златни медали на брат ми и с мои грамоти...А всъщност...Малки мръсни тайнички от моя страна и един богат и преуспял,но много нещастен мъж от стана на брат ми.Но знаете ли,оценките на другите не правят човека щастлив...Нито парите,нито лукса...

# 5
  • Мнения: 515
Да чукна на дърво ,но и аз и брат ми бяхме като моите деца-майка ни ни отгледа сама и за радост на всички ни също сме успели хора и то много.Нямаме мръсни тайни и имаме прекрасни отношения със всички около нас.Съжалявам ,че при теб се е получило така Hug

# 6
  • Мнения: 1 312
Да чукна на дърво ,но и аз и брат ми бяхме като моите деца-майка ни ни отгледа сама и за радост на всички ни също сме успели хора и то много.Нямаме мръсни тайни и имаме прекрасни отношения със всички около нас.Съжалявам ,че при теб се е получило така Hug
Напълно те подкрепям Peace Хора всякакви съдби различни Hug

# 7
  • Мнения: 118
Да чукна на дърво ,но и аз и брат ми бяхме като моите деца-майка ни ни отгледа сама и за радост на всички ни също сме успели хора и то много.Нямаме мръсни тайни и имаме прекрасни отношения със всички около нас.Съжалявам ,че при теб се е получило така Hug
Радвам се за теб.  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 15 913
Засега ще  похваля дъщеря си умерено. Избра си професия, учи си я, интересува се, ходи на практика много по-редовно от училище. Те в 12 клас почти не се вясват, днес били 4 деца и учителките ги пуснали - не им се влизало в час за 4. Вечер се прибира навреме, не скита по цели нощи по заведения и гости като съученичките си. Но голямото хвалене предстои - нека само да си вземе матурите и дипломата - ще ви проглуша ушите от хвалене тогава. Не за друго, но от 8 клас не е отваряла учебник, не е писала домашно - не ми е ясно как се справя. Все всичко си знае, разбрала го е в час. Дано..

Общи условия

Активация на акаунт