Зоммер 69 Нецензурната немска тема

  • 17 111
  • 283
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 911
Пу първа секси.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
бълбук, преди пак да се загубя  ooooh!

отивам на лекция Virtual Reality Anwendungen, дано и там не се загубя  Laughing

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 095
Добро утро!
Асе, приятно виртуалничене, нали проф. ви не се казва Янтке?

# 4
  • Мнения: 3 521
Здравейте,
Остават три месеца до преместването ни в Германия. Искам да ви попитам – какви документи трябва да легализирам – за мен и за децата.
Аз се сещам за актовете за раждане, имунизационни паспорти и дипломите.   bouquet

Зависи за какво, но също може да ти потрябва акт за гр.брак или решение за развод, копие от адресната регистраци в БГ, сертификат от Гьотеинститут, ако си/сте учили там немски и/или сте полагали някакви изпити...трудно е така на изуст да се изброява - на мен ми искаха и копие от пенсионното осигуряване за една глупост - защо?- не ме питай

# 5
  • Мнения: 508
Гея, а кои са социалните служби?
Питам тук, понеже на нас , които живеем в чужбина все нещо ни трябва от бг. Или поне на мен ooooh!
Никой ли не 3нае от къде се получава такъв документ Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 636
И аz се zаписвам да не ви иzпусна.
Буби,не zнам какви документи трябват.
На мен zа раzлика от Перла никога не ми трябват някакви документи.До сега освен паспортите и документите zа сватба не са ми трябвали други.А,и zа данъците.Маймунке,да ти кажа,че теzи zа данъците са вече аут.Има нови,много подробни  Confused

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Добро утро!
Асе, приятно виртуалничене, нали проф. ви не се казва Янтке?

Крузе  newsm78,
още не съм го виждала, но по описание предметът звучи интересен....
да видим какво трябва да правим...

# 8
  • Мнения: 190
Здравейте,
благодаря ви за отговорите.
Какви точно документи за данъци трябват, легализирано копие от данъчната декларация за изминалата година ли?
Аз искам да подготвя и легализирам всичко за което се сетя и което би могло да ми трябва, за да ми е по-лесно, и да не се притеснявам.
Вече ще се включвам по-често в немската  тема, че преместването ни наближава.
Хубав ден ви пожелавам!!!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 636
За данъците не е zа теб.Това е zа теzи,които са живяли предната год.тук и са подпомагали родителите си.

# 10
  • Мнения: 230
Гея, а кои са социалните служби?
Питам тук, понеже на нас , които живеем в чужбина все нещо ни трябва от бг. Или поне на мен ooooh!
Никой ли не 3нае от къде се получава такъв документ Rolling Eyes
Перла, дали си здравно или социално осигурена трябва да провериш в НОИ, националния осигурителен институт. Би трябвало там да могат да ти издадат такъв документ.
Дори имат интернет справка. Виж ето тук, излиза срещу задаване на ЕГН
http://healthinsurance.nssi.bg/report_healthhtm_15_out.asp
и
https://socialsecurity.nssi.bg/
За втория линк би трябвало да си получила по пощата един код, с който можеш да видиш и на каква сума си била осигурявана.
Успех!

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 10:27 от Приятелка

# 11
  • Мнения: 508
Приятелке, искат Персонален идентификационен код newsm78, а а3 нямам такъв. А 3дравна и социална осигуровка едно и също ли е?
 Благодаря ви много 3а отговорите. Сега ще потелефонирам малко и може да се и3яснят нещата.
Чико, дай малко инфо 3а тия данъци, моля те. Може и на лични, да не притесняваме останалите.

# 12
  • Мнения: 2 907
Пу и аз секси, моля моля!

Много бърза работа свършиха модовете, направо не вярвах да стане това разделение тъй скоропостижно.

Серди, момчето ти е сладкооооо, да го изяде човек   chef

Някоя от вас занимавала ли се е якога с Пилатес? Много сложно туй чудо бе жени, то първо се чете, учи, осмисля, чак тогава правиш движение от тип " вдигни таза и задръж въздух".
А за моите мръвки е прекалено интелектуален този процес  Mr. Green

Сънувах един приятел от Берлин, който не съм виждала от 6,7 години. Даже последения ни мейл си бяхме писали преди 3 години май. И тази сутрин още спя и сънувам, звъни телефонът. Познайте кой беше. Може би е била проста телепатия.

# 13
  • Мнения: 3 521
А аз сънувах невероятно секси-синеокият ми зъболекар - може би защото вчера прекарах почти 40 мин. между краката и под ръцете му  . Ако и мен ме бива в телепатията, значи снощи много се е забавлявал Mr. Green .

# 14
  • Мнения: 11 307
Мархаба от една много секси дама hahaha
Искам да успокоя Гея, че този период сега тепърва започва и ще ти пили нервите докъм 3 1/2 г. Може и повече, но зависи от самата теб колко си последователна като родител. Точно сега дребосите се изявяват като АЗ, но осъзнават за жалост зависимостта си от нас родителите и това ги кара да беснеят вътрешно. Още повече, че на този етап се учат да контролират чувствата си и няма да е лошо ти да му помагаш като му говориш неща от типа - Знам, че си ядосан, че искаш да се справиш сам,но сега мама ще ти помогне и тн. Искат се здрави нерви и желязна дисциплина.
На мен лично ми се е случвало да овладея такъв истеричен пристъп на моите два звяра в един супермаркет, точно като в онази реклама, дето майката накрая се тръшка на земята и почва да реве.

Буби, за мен лично ще ти трябват актовете за раждане и имунизационните паспорти - това за децата. За теб - не съм чувала някой да иска данъчна декларация. Може би платена здравна осигуровка?

Общи условия

Активация на акаунт