А ползвате ли електри4ески 4етки за зъби??

  • 4 473
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
От коя марка сте доволни? Ползвате ли електри4ески 4етки за зъби(или съответно такива с батерии)?  Скъпи ли са тези, които харесвате?

# 1
  • Мнения: 522
Не съм ползвала, но много ми се иска да си взема. От вашите мнения ще реша коя е най-подходящата марка. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 596
Не, не съм ползвала и не искам, честно казано.

# 3
  • Франция
  • Мнения: 152
Braun, електри4еска е, мразя да сменям батерии.
Преди 1 година струва6е 26 euro. Много съм доволна!

# 4
  • Мнения: 1 541
И аз използвам Braun! Не я сменям за нищо на света-  както чисти тя, надали някоя обикновена четка ще се справи.

# 5
  • Мнения: 1 341
 И моята е Braun, В началото като започнах да я пробвам ми беше малко гадничко. Все едно бях на зъболекар. Сега вече съм свикнала и като се мия с обикновенна четка имам чувството, че не съм си измила зъбите. Моя зъболекар каза, че е хубаво да се ползват и двете четки.
В техномаркета видях, че има и НЕО

# 6
  • Мнения: 136
Braun, моята е с батерии, понеже в началото реших да си взема по-евтин вариант за проба. батериите ми са зарядни -ина4е с обикновените голям разход идва, но от качеството на работа съм много доволна.

# 7
  • Мнения: 919
В къщи имаме 3 четки.И трите са на Браун - електрически.Поседната струваше 180лв.не бих си я заменила,а и усещането след електрическа да се миеш с обикновена е странно.Все едно не си си мила зъбите.Аз съм за тези четки.А и могат да се ползват от повече хора - просто се сменят накрайниците.не си купувайте душа за зъби на Браун - от него полза няма! Sunglasses

# 8
  • Мнения: 398
Аз ползвам Oral B. Много съм доволна от нея. Никоя друга четка не ми е почиствала толкова добре зъбите.

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И моята е Braun, В началото като започнах да я пробвам ми беше малко гадничко. Все едно бях на зъболекар. Сега вече съм свикнала и като се мия с обикновенна четка имам чувството, че не съм си измила зъбите.
Същото щях да напиша  Grinning

# 10
BRAUN 3D. Имах проблеми с вентците с години, но след ле4ение и строго спазване на зьбната хигиена, 4аст от която е миенето с ел 4етка, вентците ми са в много добра форма.

# 11
Аз тук на Крест съм ползвала, с батерии, но все нещо им става и се развалят безпри4инно...4удех се дали не е от това 4е стоят все на мокро..... Но проблеми с кървящите венци и аз имах с години. Оправих ги с най-обикновена 4етка на Орал Б, но от тези 4етки, които имат и гумени "косъм4ета" покрая. Това прави масаж на венците явно ...и не ми кървят откакто си взех такава 4етка.  Оба4е ми се прииска пак електри4еска или на батерии ....и май пове4ето Браун харесват...те доволни са...надявам се да е добра:))

# 12
  • Мнения: 394
ТСМ с утразвук против образуване на зъбен камък и кървене на венците.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 754
Имаме две, и двете са с батерии. Моята е ОралБ, а мъж ми и детето ползват Браун. Доволна съм.

# 14
  • Мнения: 2 567
И аз съм с ОралБ, страхотен ефект има. newsm47 Само че препоръчвам да е от тези със зарядно, преди бях с такава на батерии, разваляха се непрекъснато.

# 15
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз ползвам на ТСМ от 2 години и съм много доволна

# 16
  • Мнения: 27
от 4 години всички в къщи ползваме Браун!Много съм доволна- дори детето си мие зъбите с нея!С детска насадка

# 17
  • Мнения: 6 155
Стига бе, електрическа.... аз обикновенна не ползвам, та електрическа  newsm47 tooth



Шегичка[/size]

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Голяма глезотийка си е електрическата четка Wink При нас цялото семейство е с такива. Не сме фенове на определена марка просто купуваме каквото е на оферта в момента и после сменяме Wink Особенно за малкия така е по-добре, защото при всяка смяна четката му изглежда различно и той много се кефи.
Мия се с обикновена четка, когато бързам, а когато имам време под душа се наслаждавам на електрическата Crazy усещането е различно   grinning012

# 19
  • Мнения: 1 883
Таткото си купи Вraun,но нещо не я възприе.Много му бръмчала,сега аз я ползвам много е яка,чисти страхотно.Имаме я от две години и си е като чисто нова.Ако трябва да избирам,пак бих си взела такава.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 366
Аз си купих от техномаркет - NEO,не съм доволна въобще защото не измива добре и след употреба имам чувството че е имало бормашина в устата ми.Подарих я на мъжа си защото беше с две приставки но гледам че и той не я използва.Може би зави си и от цената на четките ,моята беше около 7-9лв.

# 21
ползвам електрическа четка за зъби от 8 години по препоръка на стоматолога ми, както и конец за зъби всяка вечер. резултат- 2 кариеса за осемте години. ползвах Браун, но преди няколко месеца я изпуснах на плочките и тя безвъзвратно се разби. в момента сме на Филипс и като чели е по-добра, има и надстройка на главата с по-дълги влакна и май чисти още по-качествено. а с обикновената четка все едно съм си мила зъбките с крем за ръце... такива едни неприятно замазани ми се струват. 1998г. Браун струваше към 80-90 лв., Филипса в момента е към 60-65лв. ,но и двете си струват всяко левче!

# 22
  • Мнения: 2 195
Не ползвам,но много ми се ще да си взема,защото така ме мързи сутрин и ве4ер Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 9 964
Oral B - много сме доволни, сега съм я спряла временно от употреба, и ползвам само обикновена, но скоро пак ще ги редувам.

# 24
В момента във Варна има намаление на ел.четките в ТСМ, струват 20.00лв.

# 25
  • Мнения: 4 546
Аз ползвам НЕО. купувах си ютия и четката вървеше с нея - промоция Grinning. много съм доволна чисти много по-добре от обикновената четка. мисля, че иначе вървеше към 8 лв.

# 26
  • Мнения: 288
Аз ползвам Орал Б и съм много доволна, купих за цялото семейство. Преди много години наш близък замина на работа в чужбина и отивайки при стоматолог на първи преглед му казал, че няма да го приема ако не си купи веднага електрическа четка. Мотивът бил, че тя изчиства по-добре и така ще има по-добра хигиена. АЗ веднага купих електрическа четка, сега моята е с батерии и слагам от тези дълготрайните, с жълт цвят.
САмо не мога да разбера на колко месеца да сменям накрайника. Вднъж си изкарах една година без да го сменям, сетих се доста късно.
Вие какво ще ми препоръчате за смяната? newsm78

# 27
  • Мнения: 506
Използвам четка на Braun и съм страшно доволна.Беше попдарък на мъжа ми,ама той не я ще и аз си я присвоих Simple Smile
Зъболекарката ми също ги хвали тия четки,защото били по-добре за емайла и венците и така по-правилно се чистели зъбите.А на мойта сменям накрайника,като започне да си губи цвета на снопчетата.

# 28
  • Мнения: 150
От малко повече от година ползвам Trisa с батерии. Купих я от Технополис за  36 лева с две години гаранция.
Изключително доволна съм. Има два режима на робта - единият е за премахване на плаката от зъбите, другия за масаж на венците. Аз съм със проблемни венци от малка и в началото мислех, че ще се леят потоци кръв, но не би.
Четката ми е препоръчана от зъболекарят ми.
Преди да почна да я ползвам само съм си мислела, че си почиствам зъбите.
Електрическите четки - рулз. newsm10

# 29
  • Мнения: 386
В момента във Варна има намаление на ел.четките в ТСМ, струват 20.00лв.

Къде се намира този магазин?

# 30
  • Мнения: 186
Пък аз получих подарък преди две години електрическа четка на Браун и да ви кажа много съм доволна!! Намирам, че усещането е приятно и освен това гарантира максимално добро почистване на зъбите и заздравяване на венците!! За цената не съм сигурна, защото както ви казах вече моята ми е подарък, но предполагам, че не е повече от стотина кинта!! Ако сте в София - виждала съм тези четки в Технополис!!

# 31
ТСМ - са Биг Шоп (имат магазин до Макдоналдс) и срещу Донатело на Червения.
Много съм доволна от четката и благодаря на всички ви, че ме навихте да си купя. Моята четка, обаче има съвсем малко упътване на български и се питам кога се зарежда четката, дали трябва да е постоянно поставена в гнездото си, или трябва като се изхаби батерията тогава да се сложи?

# 32
  • гр.София
  • Мнения: 269
ТСМ - са Биг Шоп (имат магазин до Макдоналдс) и срещу Донатело на Червения.
Много съм доволна от четката и благодаря на всички ви, че ме навихте да си купя. Моята четка, обаче има съвсем малко упътване на български и се питам кога се зарежда четката, дали трябва да е постоянно поставена в гнездото си, или трябва като се изхаби батерията тогава да се сложи?

В никакъв случай не я дръз постоянно на гнездото, защото има опастност да ти се разреди батерията.  Използвай го само в краен случай, когато усетиш 4е мощността намалява. Laughing

# 33
  • Мнения: 1 215
Ние с мъжът ми  ползваме Sonic Care и сме много доволни. Много е приятно, едно такова гъделичкащо  newsm03 newsm10

# 34
  • Мнения: 3 611
Миналата седмица купихме на малкия четка с батерии на Колгейт. Отначало му беше интересно като се въртеше, но последните няколко дни я спираше като я пуснех.
За капак вzе, че я иzтърва zад парното и аz с всичкия си акъл (не ми се смейте , моля) отидох и я иzварих. Няма да лапа микроби, я. И.. както се досещате тя спря да се върти  Sad

Иначе свекито подари на Браун четка със сменящ се накрайник и zареждаща се, обаче ми се струва малко рано да я дам на малкия. Ще й види сметката (или аz) zа съвсем отрицателно време.

Лично аz не съм полzвала такава четка.
Гледам да си я сменям на 2 месеца, като в момента полzвам на Меридол. Много е мека и е с остри косми. Почиства идеално навсякъде.

# 35
  • Мнения: 5 647
Ползвах, ама като ми се изхабиха батериите и ме размързя да ходя да си купя нови  Mr. Green

# 36
Може ли някой да ми каже къде в София се продават накрайници за четките на ТСМ? От магазина ми казаха, че се продавали в по-големите аптеки. Някой купувал ли е? Предварително благодаря!

А иначе в упътването пише, че накрайникът се сменя на 3 месеца. 

# 37
  • Мнения: 1 108
Мноооого добро нещо.За нищо на света не я сменям.
Ползвам на Орал Б и съм мноооого доволна.

# 38
  • Мнения: X
Да, отскоро на Браун, с батерии. Нямам още впечатления за качеството им, но от усещането съм много доволна. Grinning Също знам, че трябва да се редуват с обикновената, но се чувствам все едно не съм си мила зъбите и по тази причина много рядко ползвам обикновената. За електрическите нямам впечатления, щом момичетата ги хвалят, сигурно са супер, но и разлика в цената има доста голяма, та не съм сигурна дали си заслужава... Thinking

# 39
  • Мнения: 265
и ние ползваме от серията Sonycare на Филипс. Почистват отлично и съм много доволна newsm03 newsm10

# 40
  • Мнения: 8 505
Аз май си падам консерва в това отношение-ползвам обикновена четка за зъби,харесала съм си 6 модела и ги сменям всеки месец Wink

# 41
Аз купих на моята дъщеря, която е на 3 г. и половина  и сам много доволна. Понеже е с два накрайника и аз я изпробвах, направо е страхотна.Не може да се сравнява с обикновенните /поне това е моето мнение/. А малката вече си мие зъбите с удоволствие, не като преди  -РАЗ -ДВА И ХАЙДЕ.

# 42
  • Мнения: 903
Да на Филипс и е страхотна. Измива много по-добре от обикновената. Ти сама ще го почустваш само с едно измиване

# 43
Ние ползваме на Trisa и сме много доволни ,мъжът ми е с пародонтоза но казва ,че от електрическата четка не го болят венците, а избрахме тази фирма защото проивежда предимно неща за устната хигена и сравнение с другите бе на приемлива цена

# 44
  • Мнения: 1 564
Аз и мъжо сме с Браун,а сина ми е с Колгейт.

# 45
  • Мнения: 18 542
Ние си взехме на Браун електрическа със зареждащи се батерии. Четките са Орал-Б. Нямаме контакт в банята, за това предпочетохме да е на батерии. Доста дълго издържат.

# 46
  • Мнения: 442
и аз ползвам на браун с батерии. накрайника сменям на 3 месеца, батериите издържат доста дълго - около половин година. сега, като се сетя колко време се колебаех дали да си купя такава четка за зъби, ме е яд на мене си. колкото и старателно да съм четкала с обикновената четка, никога не съм постигала този ефект Grinning, който има при измиването с електрическа.

п.п. една приятелка от форума беше заварила дъщеря си да мие фугите в банята с електрическата й четка за зъби  Wink

# 47
  • Мнения: 1 146
И аз съм с четката на Браун, обаче нещо ми се развали капачето за батериите и сега лъскам зъбите с обикновена. Обаче електрическата четка си е нещо много хубаво и полезно.

# 48
а какви са цените на четките на Oral B, че щерката е писнала за такава, пък като видях 180 лв за Браун...нещо не ми се дават..? Thinking Crossing Arms

# 49
  • Мнения: 3 478
Да ползвам ОралБ, доволна съм, електрическа е. Ползвах и на батерии, ама не бях доволна ( беше на Колгейт).

# 50
  • Мнения: 5 391
Ползвам и съм много доволна Peace

# 51
  • Мнения: 601
С мъжа ми три години ползвахме електрическа Браун и бяхме много доволни. Развали се, отидохме в Техномаркет и след малко чудене решихме да пробваме Филипс. Определено ми харесва повече - накрайниците са по- добри, а и е по-гъвкава. 

# 52
  • Мнения: 4 422
з ползвам на ТСМ с ултразвук,а на детето е с батерии,но не знам каква марка..Много съм доволна..

# 53
  • Мнения: 18 542
kakao, моята Браун с батерии, с две четки излезе под 35лв. преди 3 месеца.

# 54
  • Мнения: 2 672
веднъж, отдавна , но нещо не ми беше комфортно с такава

# 55
  • Мнения: 5 299
Предпочитам обикновена Naughty

# 56
  • Мнения: 472
о супер са ел. четките , само че моята я изтървах в банята и се счупи та сега нямам , ама пак ще си купя !
Моята струваше 10 е  но си я взех от Франция , имаше промоция  Mr. Green !

# 57
  • Мнения: 1 934
Не ги харесвам.

# 58
  • Мнения: 2 616
И аз си нямам ама след всичко прочето до тук и всички хвалби на ел. четките за зъби, отивам да си купя!

# 59
  • Мнения: 1 645
Аз си купих един  модел на Браун,от тези които са правени съвместно с Орал-В. Четката е Браун а накрайника Орал-В.Със стойка-зарядно е.Много съм доволна.Ето снимка:

# 60
  • Мнения: 2 407
Ползвам на Бленда Дент,купих си я от Австрия, но не мога да си намеря приставка!Ако някой знае от къде мога да си купя да казва.Мерси! Иначе съм много доволна!

# 61
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Купих на всички ни електрически четки NЕО  от техномаркет по 6 лв едната и съм много доволна. Нямат зарядно. Работят с обикновени батерии, но могат да се слагат и зареждащи се.

# 62
мими23, от къде си взе четката и каква й е цената?

# 63
  • Мнения: 2 309
Аз ползвам на Орал-Б и съм много доволна, направо съм пристрастена в иозползването и. Купих я от Ремедиум за 20 лв.май. Периодично се сменят накрайниците.

# 64
  • София
  • Мнения: 897
Ползвам Сигнал, купих си я от Франция с един куп накрайници понеже не знам дали тук има точно такива. Доволна съм, но не я ползвам постоянно. Въпрос на навик е. И доста по-мързеливо.

# 65
# 66
  • Мнения: 1 645
мими23, от къде си взе четката и каква й е цената?
Тук,от Холандия си я взех.Беше на промоция 30-40 евро,не повече.Сега най новите модели от този тип са даже над 80,ама на мен си ми върши работа и тази.И в България съм виждала такива,или поне подобни.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Вдъхновена от темата, реших и аз да си купя електрическа четка за зъби.

Може ли да ме светнете, кои  четки са по-добри: тези които са с батерий, с акумолаторни батерий или електрически с кабел (в банята нямаме контакт)?
От прочетеното до тук, останах с впечетление, че четките с батерий, по-бързо се развалят.

# 68
Не съм ползвала досега...някой ден може и да опитам....ако ми подарят няма да я изхвърля, я Laughing

# 69
  • Мнения: 949
Oral B-много съм доволна.Незнам колко струва,любимият я купи миналата година от Германия!

# 70
  • Мнения: 409
Цялото семейсто ползва Oral-B (Cross Action Power), купихме си ги от Бонжур. Направо сме пристрастени ... незнаем, как сме си мили зъбите до сега!? Mr. Green

# 71
  • Мнения: 5 577
И аз ще си купя.  Wink

# 72
  • Мнения: 27 524
Не. Пробвах,но не ми допадна и сега събира прах в шкафчето  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 3 760
Не и не възнамерявам. Поне това движение няма да си спестявам. Вместо фитнес...

# 74
  • Мнения: 2 653
Орал б и Браун, много съм доволна.Обаче имам навика да си мия зъбите докато се къпя под душа и така """наводних " последната и вече е обикновена, та трябва да я сменя;-)

# 75
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
дъщеря ми има такава и заради нея се отказвам и аз да си купя Laughing
много мързелива работа е и неефективна

# 76
  • Мнения: 338
Ползвам. Много съм доволна, измива пъти по- добре от обикновена четка!

# 77
  • Мнения: 730
Да ползвам и не я замениам за нищо на света с обикновенна четка за зъби,не може да се сравнява качественото измиване с това на обикновенната Peace
За протокола BRAUN

# 78
  • Мнения: 4 371
Цялото семейсто ползва Oral-B (Cross Action Power), купихме си ги от Бонжур. Направо сме пристрастени ... незнаем, как сме си мили зъбите до сега!? Mr. Green
Смятам това да ми е подаръка за 8ми март Mr. Green
Обаче тази не прилича много на електрическа newsm78

# 79
  • Мнения: 631
да аз имам така наречения зъбен център на Браун
включва четка за зъби която стои в нещо като зарядно и зъбен душ
много добре за масажиране на венци и почистване на зъбите и ел четката измива много по добре
и има едни малки четчици с по три снопчета за междузъбното пространство
абе много много съм доволна
синът ми е на седем години - големия имаме това чудо от 2г и съм много доволна, той преди си миеше зъбите със увещаване и само просто лапваше четката а сега много добре

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз пак да питам, тези които са наясно и ползват ел.четки:

Цитат
Може ли да ме светнете, кои  четки са по-добри: тези които са с батерий, с акумолаторни батерий или електрически с кабел (в банята нямаме контакт)?
От прочетеното до тук, останах с впечетление, че четките с батерий, по-бързо се развалят.

Общи условия

Активация на акаунт