Секцио или нормално

  • 6 387
  • 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Как искате да родите секцио или нормално?

# 1
  • Мнения: 8 999
Аз вече съм родила - и двата пъти се наложи секцио и съм ужасно доволна, че се случи така. Исках секцио, но до момента, в който започна раждането нямаше никакви основания, за да ми бъде направено секцио. После нещата се объркаха, а за мен всъщност се оправиха, защото операцията стана задължителна.

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Първото си дете родих нормално с епидурална упойка.
Сега чакам второ Peace
Мисля да родя пак нормално, освен ако няма посазания за секцио.
Но ако има и най-малки съмнения, или ако бебчето не се е обърнало ще раждам секцио Flutter

# 3
  • София
  • Мнения: 4 588
Родих бебето си със секцио по медицински показания. До последно нях настроена и исках  нормално раждане, но лекарите прецениха така. Второто, живот и здраве, ще е пак със секцио най-вероятно. Peace

# 4
  • Мнения: 2 090
Секцио-първото така родих,и предполагам второто пак така Peace
Ако можех да избирам с първото щях да избера нормално раждане с епидурална упойка( Stopнямах право на избор)

# 5
  • Мнения: 104
Първият път бях секцио, мисля и сега пак да е така.

# 6
  • Мнения: 1 150
Родих нормално.
Принципно съм противник на секциото, приемам го само, ако има медицински показатели.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
plami 77 има много теми по въпроса. Ползвай търсачката  Peace

По темата: Родих секцио по желание и не съжалявам. За нищо на света не бих родила нормално   bouquet

ПП: Намерих скорошна тема която е доста пълна и сигурно ще ти е от ползва + анкета е   
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256113.0     bouquet

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 13:07 от Empres

# 8
  • Мнения: 1 062
И двата пъти родих нормално, а първото ми раждане беше много тежко, ако имам трето дете ще родя пак нормално, ако няма индикаций за някакъв проблем.

# 9
  • Мнения: 641
"нормално или ненормално"? - нормално .

Другия начин на раждане се казва вагинално.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Първият път се наложи секцио по спешност, вторият пак ще е секцио, живот и здраве Peace

# 11
  • Мнения: 1 900
Поредната тема по въпроса. Вече станаха доста и не виждам нито полза нито смисъл от тях. Rolling Eyes
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания.  Peace

# 12
  • Мнения: 3 376
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания. 
Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Исках нормално,родих секцио.Каквото такова,важното е да сме здрави.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Пусни анкета Naughty
Исках нормално - родих нормално Party

# 15
  • София
  • Мнения: 17 591
Родих със секцио. Така исках. Оказах се права. Така и 10 деца бих родила.  Нищо непредсказуемо, никакви проблеми, никакви последствия, никаква болка... Не знам как съм се възстановила - бързо, бавно, леко... понеже така и не разбрах да има нещо, от което да се възстановявам!

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 14:55 от katiABV

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двата пъти родих нормално - доволна съм от избора си.
Ако няма медицински причини - по-добре нормално раждане.

# 17
  • Мнения: 172
И двата пъти родих нормално - доволна съм от избора си.
Ако няма медицински причини - по-добре нормално раждане.

Peace

# 18
  • Мнения: 371
И аз съм за нормалното раждане Peace

# 19
  • Мнения: 576
Родих секцио.
Операцията мина много леко.
Бързо се възстанових.
Не съжалявам, че родих секцио.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Поредната тема по въпроса. Вече станаха доста и не виждам нито полза нито смисъл от тях. Rolling Eyes
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания.  Peace

 Peace

# 21
  • Мнения: 523
И двата пъти родих нормално .Наистина съвсем скоро имаше такава тема .

# 22
  • Мнения: 500
plami 77 има много теми по въпроса. Ползвай търсачката  Peace


Подкрепям!А по темата-секцио,по мед.показатели,но някъде из всички теми за секцио го има този ми отговор..... Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 39 756
Дияна я родих нормално, без упойка. Водите ми изтекоха в 5, в 9:20 родих. Сравнително бързо и без проблеми.
Сега има няколко фактора, които клонят към секцио, но още е под въпрос.

# 24
  • Мнения: 1 897
Родих нормално.
Ако няма медицински причини не бих избрала да родя чрез секцио.

# 25
  • София
  • Мнения: 408
Родих секцио поради медицински причини. Не съжалявам, че нямах възможността да раждам нормално  Peace

# 26
  • Мнения: 46
няма нищо по хубаво от нормалното раждане!

# 27
  • София
  • Мнения: 470
100 жени 100 различни мнения, както го чувстваш така,каквото и да избереш
резултата е един  baby_neutral  Laughing и всъщност няма да знаеш как щеше да е ако беше по другия начин.
Аз 20 пъти си промених решението,накрая реших да дойде първо термина
и тогава ще му мисля  Simple Smile във всеки случай ти пожелавам раждането да е приятно изживяване
за теб   bouquet

# 28
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Поредната тема по въпроса. Вече станаха доста и не виждам нито полза нито смисъл от тях. Rolling Eyes
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания.  Peace
smile3521

# 29
  • Мнения: 6 274
И трите пъти нормално . И ако се върна назад - пак така бих родила .  
 А между другото :
Peace
Цитат на: ricare
link=topic=279549.msg6993440#msg6993440 date=1206709560
Поредната тема по въпроса. Вече станаха доста и не виждам нито полза нито смисъл от тях. Rolling Eyes
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания.  Peace
smile3521

# 30
  • Плевен
  • Мнения: 238
Исках нормално раждане.Когато влязох да раждам докторите казаха че имам показания за секцио(много нисък ръст+тесен таз)и ме питаха дали искам секцио или предпочитам да изчакаме да се засили родовата дейност и ако нещо се обърка тогава да е секцио.Предупредиха ме че нормалното раждане най-вероятно ще е доста тежко,но въпреки всичко избрах него,е не беше тежко(2 вътрешни+1 външен шев),даже беше сравнително леко раждане,но дъщеря ми беше 2.850,за второто раждане ме предупредиха че ако бебето е над 3.500 трябва да е секцио.Аз съм ЗА нормалното раждане.

# 31
  • Мнения: 1 763
Исках нормално, така и родих.

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



 Кое е произлязло първо - яйцето, или кокошката?????

 А след като родиш за, или против кърменето ще си?

  Аман!

# 33
  • Мнения: 522
Който и лекар да питаш,всеки ще ти каже ,че не поощряват оперативно раждане без медицински показатели.
За протокола раждах си нормално и ако пак раждам пак ще е така Peace.

# 34
  • София
  • Мнения: 627
До последно исках нормално раждане, но родих секцио заради голям плод - 4.700 кг.

# 35
  • Мнения: 4 335
Родих секцио по спешност.Какво да се прави,като се налага,но като видях бебо вси4ко забравих Heart Eyes

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Поредната тема по въпроса. Вече станаха доста и не виждам нито полза нито смисъл от тях. Rolling Eyes
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания.  Peace
smile3521
  Peace

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351



 Кое е произлязло първо - яйцето, или кокошката?????

 А след като родиш за, или против кърменето ще си?

  Аман!
Леле, Биляна, явно много ти е писнало вече от повтарящи се теми и въпроси във форума..........  Crazy

# 38
  • Мнения: 1 477
Секцио по желание родих.Каквото и да прочетеш изборът си е лично твой. Hug

# 39
  • Мнения: 3 034
секцио родих, по съвет на гинеколога ми. не съжалявам в никакъв случай, но все пак си е операция  Peace

# 40
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Родих нормално, но ми се иска да опитам и секцио... имам чувство, че е доста по-безболезнено. Аз поне нямам хубави спомени от нормалното раждане Sad

# 41
  • Мнения: 3 034
не съм раждала нормално, но ако това ти е мотивация за секцио, не е много добра ще знаеш  Crazy аз не съм от тези, които са заприпкали след операцията, пък по всеобщо докторско мнение, издържам на доста болка  Peace

# 42
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Родих нормално.
Ако няма медицински причини не бих избрала да родя чрез секцио.
Споделям мнението  Peace



пУф тая тема  за кой ли път  Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз исках да раждам нормално. Обаче се наложи секцио и ме резнаха. Обаче повярвайте ми няма такава болка като тази при нормално раждане. Не се смятам за лигла, но щях да полудея. Секциото е песен, поне за мен беше. И ставането след 24 часа в реанимация и възстановяването след операцията са нищо в сравнение с болките, които изпитвах докато ме мъчеха да родя нормално.
И без медицински причини аз бих избрала на родя със секцио.

# 44
  • Мнения: 2 498
Първият път родих нормално и кошмарно....а втория със секцио по желание и беше просто песен.....

# 45
  • Мнения: 274
И двата пъти родих със секцио.   Simple Smile

# 46
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз исках секцио , но лекара ми каза , че ще ме изражда нормално и аз се съгласих , тъй като ми е за първи път нямам никаква представа какво ме чака.Все пак знам ли има още време , може пък и да се съгласи на секцио. Peace

# 47
  • Мнения: 556
Родих нормално, но имаше усложнения след това, затова ако имам второ мисля да е секцио.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 262
Секцио  Peace

 Hug

# 49
  • Мнения: 3 720
Нормално.
И двете си деца родих така,въпреки че препоръчаха секцио заради тесен таз.Страх ме е от секциото Embarassed,дано пак ми се размине.

# 50
  • Мнения: 961
Предпочитам нормално. Но има вероятност да ме режат заради очите.  Sad

# 51
  • Мнения: 28
Аз родих нормално, но ако има втори път то ще е секцио.
При мен беше трудно и продължително

# 52
  • Мнения: 681
Аз исках нормално,но се наложи да е секцио.Така,че като му дойде времето ще се види.Не е толкова важно как,важен е крайният резултат.Успех! Peace

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Поредната тема по въпроса. Вече станаха доста и не виждам нито полза нито смисъл от тях. Rolling Eyes
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания.  Peace
Подкрепям изцяло Hug
Лично аз първия път раждах нормално, а сега се наложи да е секцио. Sad Видях разликата и мисля ,че природата си знае работата Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 132
Аз искам нормално, но на последния ехограф главата на бебето е 97.2мм и докторката каза че може и да стане голяма за мен. В тази връзка някой знае ли до колко мм трябва да е за да се роди без усложнения нормално?

# 55
  • Мнения: 65
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания. 
Peace
Peace

# 56
  • Мнения: 9 973
родих нормално

# 57
  • Мнения: 593
Аз предпочитам секцио. Първия път родих нормално и много трудно, втория секцио, възстанових се много по-бързо.

# 58
  • Мнения: 11 003
Родих със секцио по медицински показания. Възстанових се много бързо и не усетих никаква болка.

# 59
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
и двата тъпи родих нормално,но след второто раждане,ако ми се наложи трето ще искам секцио.Макар,че не съм привърженик на секциото.Вторият път беше трудно и продължително и бебо се роди задушен.Реанимираха го и чак тогава изплака.Така че и двете раждания си имат предимствата.

# 60
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Родих нормално с епидурална упойка.Ако имам в бъдеще второ детенце пак бих родила по този начин,ако не се налага секцио разбирасе.

# 61
  • Мнения: 682
Ако бременността протича леко и без усложнения бих родила по естествен път, без упойка.

# 62
  • Мнения: 1 371
Аз ИСКАХ нормално, щот ме е страх от всякакви интервенции, но СЕ НАЛОЖИ секцио.

# 63
  • Мнения: 953
Нормално  Peace

# 64
  • Мнения: 568
нормално Naughty

# 65
  • София
  • Мнения: 44 084
Нормално!

# 66
  • Мнения: 4 784
Аз исках да е нормално, но се наложи секцио.

# 67
  • Мнения: 418
Няма нищо по-хубаво от едно нормално раждане...аз така родих...добре,че не ми се наложи секцио...след като родиш нормално,след няколко часа можеш да ставаш...докато тези със секцио лежат на системи,със катетър и т.н....секциото е най-кървавата операция...

# 68
  • Мнения: 29
Аз родих нормално с епидурална упойка. Много съм доволна от избора си. Раждането осатана за мен хубав спомен към който обичам да се връщам. Ако имам второ дете пак така бих го родила Peace

# 69
  • Мнения: 2 334
Oпределено за секциото Peace

# 70
  • Мнения: 509
Нормално Peace

# 71
  • Мнения: 3 695
Нормално   Peace

# 72
  • Мнения: X
Родих два пъти секцио, последното само преди четири дни.
Окончателното ми мнение - само лекарите могат да преценят как, аз за себе си съм доволна.

# 73
  • Мнения: 174
Родих нормално.
Принципно съм противник на секциото, приемам го само, ако има медицински показатели.
Peace

# 74
  • Мнения: 693
За второто живот и здраве пак секцио, защото има медицински показания, иначе - нормално

# 75
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Родих секцио и искам и второ дете - пак секцио.

# 76
  • Мнения: 4 621
Родих секцио и съм за секциото Peace

# 77
  • Мнения: 556
аз мисля да раждам нормално yes

# 78
  • Мнения: 96
Не мога категорично да кажа за едното или другото ЗА или ПРОТИВ. Аз до последно се чудех какво да правя - страх от секцио, страх от епизотомия/имам приятелки и колежки с над 30 вътрешни и външни шевове/, форцепси и т.н. при естествено раждане...Страхувах се от епидуралната упойка за естественото раждане, защото имам проблеми с гръбначния стълб, а пък как ще тръгна да раждам естествено без епидурална...то си е цяло геройство, а майка-героиня не ми се искаше да ставам. Такова чудене му ударих, че изнервих всички около мен. Накрая реших секцио с пълна упойка. Доволна съм, но ми се искаше да видя как излиза бебо...Ако дай боже пак раждам някой ден, най-вероятно ще бъде естествено. Съвременната медицина е помислила по въпроса за естествено раждане след секцио. Просто бих искала да видя и едното и другото, за да не съжалявам някога за това, че нещо съм пропуснала.

# 79
  • София
  • Мнения: 10 320
Няма нищо по-хубаво от едно нормално раждане...аз така родих...добре,че не ми се наложи секцио...след като родиш нормално,след няколко часа можеш да ставаш...докато тези със секцио лежат на системи,със катетър и т.н....секциото е най-кървавата операция...
Това на принципа копи-пейст ли го прасна тука? Във всяка подобна тема има такива изказвания, по калъп са м...а му. Сложи поне едно "според мен".
Само бъдещата родилка заедно със своя/своите лекар/и може да реши. Няма универсална рецепта, всичко е сложна плетеница от медицински показания, лични предпочитания, локализация и голяма доза късмет.

# 80
  • Мнения: 641
Родих два пъти секцио, последното само преди четири дни.
Окончателното ми мнение - само лекарите могат да преценят как, аз за себе си съм доволна.

Пандора, честито! Да са ти живи и здрави убавиците! Сега разбрах, че си родила.

# 81
  • Мнения: 228
Исках нормално, но първия път родих секцио поради медицински показания... Второто ми раждане също беше секцио.. Двата пъти операциите протекоха доста тежко, с голяма кръвозагуба, но... изборът за раждане на беше мой така се стекоха обстоятелствата.. Като чуя че някой иска да ражда със секцио и направо му се чудя  newsm78

# 82
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И двете ми раждания са нормални без упойки.И съм за нормалното раждане,освен ако няма медицински показания за секцио.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 806
И аз съм за нормалното раждане  Peace . Родих нормално и живот и здраве, ако пак ми се случи пак искам да е нормално  Hug.

# 84
  • Мнения: 2 960
Можах за себе си/само за себе си ,конкретно ситуацията при мен/ да направя сравнение ...родих първото  си дете-нормално,второто  бебче секцио....отговорът за мен е -секциото.То  за мен беше далеч далеч по леко от нормалното.Но при всеки нещата преминават различно,възстановяването също!!!

Истината е -секциото наистина си е сериозна операция...ама чак кървава и каква беше наречена още...еееее прекалено е Peace

# 85
  • Мнения: 219
Родих секцио по желание

# 86
  • Мнения: 686
Двата пъти родих нормално и съм много доволна,че не се наложи секцио

# 87
  • Мнения: 101
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания.  Peace

На същото мнение съм и аз Peace

# 88
  • Мнения: 9 814
Ако няма причина, поради която да се налага секцио, отново бих родила по естествен път.
Но всичко е въпрос на личен избор и/или стечение на обстоятелствата.

# 89
  • Мнения: 48
Вече съм за секцио.

# 90
  • Мнения: 3 016
Аз съм ЗА нормалното раждане .И така родих .Секцио само ако се наложи  .Все пак си е операция .При нормалното раждане и възстановителния период е много по -бърз и изобщо има повече плюсове .Въпрос на личен избор.

# 91
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Два пъти раждах нормално, ако успея да забременея, пак така искам да родя.

# 92
  • Мнения: 1 473
Предстои ми раждане и искам да е нормално, но каквото стане, важното е да сме живи и
здрави с бебо. Разбира се, страхме е,  но се надявам, да мине бързо и да се възтановя бързо.

# 93
  • Мнения: 1 428
Аз родих секцио след 8 часа родилни болки.

# 94
  • Мнения: 4 753
Исках нормално, но родих секцио (секция)...  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 825
След 24-часовото ми много тежко нормално раждане, никога не бих искала пак да раждам нормално. Дано да не ми се налага никога вече. Praynig

# 96
  • Мнения: 1 062
И двата пъти родих нормално.

# 97
  • Мнения: 994
Разбира се, че ако няма някакви медицински причини за секцио, нормално.
Имам 2 секцио и 1 вагинално.

# 98
  • Мнения: 487
Нормално раждане

# 99
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
нормално Peace

# 100
  • София
  • Мнения: 10 320
...
Имам 2 секцио и 1 вагинално.
В този ред ли, както си написала?

# 101
На мен пък много са ми странни изказвания от рода: Родих нормално(1, или 2-ва пъти) и съм за нормалното раждане. Как може да си за нормалното раждане, като не си пробвал и другия начин? Аз имах шанса да опитам и по двата начина и при мен секциото мина доста по-леко от нормалното, но само когато си опитал можеш да даваш такива мнения.

# 102
  • Мнения: 4 292
На мен пък много са ми странни изказвания от рода: Родих нормално(1, или 2-ва пъти) и съм за нормалното раждане. Как може да си за нормалното раждане, като не си пробвал и другия начин?
По тази логика същото важи и за тези, които са раждали със секцио и тръбят колко по-добре било от нормалното раждане, не мислиш ли?  Rolling Eyes
Аз родих нормално, не, че някой ме пита какво искам. Не използвах и епидурална упойка. Сега се чудех дали да на се спра на секцио по желание (ако няма медицински показания ), но май ще си родя като първия път, живот и здраве.

# 103
  • Мнения: 2 447
Аз съм за нормалното раждане.Преди да родя доста се колебаех дали да не поискам секцио(беше ме страх да родя нормално),но след като говорих с мой приятел,който е с медицинско образование се отказах.Той ми каза така-Не се ли налага не е по-добре

# 104
  • Мнения: 1 195
родих секцио след като ми направиха неуспешно предизвикване.
ако сега трябва да избирам директно бих си поискала секцио Peace

# 105
  • гр.София
  • Мнения: 250
Ако всичко е наред предпочитам нормално. От секциото по ме е страх защото си е операция, а при нормалното болката ще отмине в мига в който си гушнеш бебчето Hug

# 106
  • Мнения: 864
Първите ми две раждания са нормални,третото е секцио по медицински причини.
Аз съм ЗА нормалното раждане-много по бързо се възстановяваш!  Peace

# 107
  • Мнения: 1 674
И двата пъти родих нормално,ако има трети пак ще е нормално /ако няма медицински показания за секцио/

# 108
  • Мнения: 149
Вече съм родила. Но съм за секциото.

# 109
  • Мнения: 1 006
Раждах нормално.Живот и здраве,ако имам второ раждане ще искам пак да е нормално,освен ако няма медицински причини за секцио.

# 110
  • Мнения: 2 005
Ако имах право да избирам - секцио разбира се  Peace

# 111
  • Мнения: 994
...
Имам 2 секцио и 1 вагинално.
В този ред ли, както си написала?

Не секцио - нормално - секцио. По медицински причини са операциите.

Тъй като съм раждала и по 2та начина и мога да сравнявам,  казах че предпочитам да раждам нормално.

# 112
  • Мнения: 5 103
Секцио избрах, ако имам 2-ро дете пак ще е секцио.

# 113
  • Мнения: 1 103
Аз съм за нормалното раждане и двата пъти родих така

# 114
Първия път родих с операция,а за втория ми се иска да е нормално,но много странно когато споделих с лекаря каза,че нямало кой да ми води нормално раждане newsm78

# 115
  • Мнения: 5 577
първия път нормално, сега ми се иска секцио - за да мога да ги сравня и да съм компетентна по тези теми с опит  bowuu

това е шега, не мога да кажа - но май тайно ми се иска секцио

# 116
  • Мнения: 2 131
На мен пък много са ми странни изказвания от рода: Родих нормално(1, или 2-ва пъти) и съм за нормалното раждане. Как може да си за нормалното раждане, като не си пробвал и другия начин? Аз имах шанса да опитам и по двата начина и при мен секциото мина доста по-леко от нормалното, но само когато си опитал можеш да даваш такива мнения.
Не съм съвсем съгласна. Аз родих нормално - много бързо - за 2 часа, и болката не беше нищо особено. Нямам база за сравнение със секциото, но като се има предвид че това е все пак операция и сравнено с преминалото при мен раждане, със сигурност мога да кажа, че съм избрала по-добрия вариант. Е,стествено, няма гаранция как ще протече раждането. Усложнения може да възникнат и при двата варианта. 

# 117
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Някой "изрови" вечната тема  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 1 477
Някой "изрови" вечната тема  Mr. Green
smile3521
 villiana това е било по-доброто за теб.Но да обобщаваш, че е най-добро по принцип... Rolling EyesВсеки си мисли, че е взел най-правилното решение все пак  Rolling Eyes

# 119
  • Мнения: 135
Първия път родих със секцио по мед.пепоръка,и втория път ще ми е така,но вече по мое желание,ако има и трети,пак ще е със секцио.Предпочитам така ,защото ми се  струва че е по- лесно и по безболезнено-като се сетя в родилното какви писъци се чуваха при раждащите вагинално......знам че се поставя епидурална  упойка и при ваг. раждане ако иска родилката ,но и за поставянето на тази упойка има опрпеделени изисквания,т.е слага се при определени условия.

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 18:58 от dendini

# 120
  • София
  • Мнения: 1 020
Исках нормално и родих нормално, без упойка  Peace.

# 121
  • Мнения: 2 131
Някой "изрови" вечната тема  Mr. Green
smile3521
 villiana това е било по-доброто за теб.Но да обобщаваш, че е най-добро по принцип... Rolling EyesВсеки си мисли, че е взел най-правилното решение все пак  Rolling Eyes
Не съм обобщавала и въобще не ми е минало през ума да го правя  Peace. Естествено, че е индивидуално и аз също съм написала, че няма гаранция как ще протече раждането. Просто коментирах следното:
Как може да си за нормалното раждане, като не си пробвал и другия начин?

# 122
  • Мнения: 702
Първият път родих нормално,но с усложнения беше много тежко раждане,сега ще раждам секцио двама лекари ми го препоръчват,а ако трябваше сама да реша пак щях да избера секцио!

# 123
  • Мнения: 899
Родих нормално, без епидурална. Втория път отново предпочитам нормалното раждане, стига да няма медицински предписания за секцио. Смятам, че секциото е оправдано само в такива случаи. Не разбирам защо се нервите на чуждото различно мнение, нали идеята е да споделяме, не да се налагаме една на друга Peace. Успех на всички бъдещи мами, леко раждане!   bouquet

# 124
  • Мнения: 3 478
Родих нормално.
Принципно съм противник на секциото, приемам го само, ако има медицински показатели.

 Peace

# 125
  • Мнения: 7 418
  Първия път родих нормално,но с усложнения и др.,и др.......
  Следващия път искам нормално раждане без усложнения..... Mr. Green

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 22:04 от Селма

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Родих секцио по желание и съм много доволна от избора си! Peace
Спестих си болки и напъни и какво ли не...

# 127
  • София
  • Мнения: 1 524
Исках вагинално - родих вагинално.
Какво значи нормално, в нашия век и двете раждания са си нормални.

# 128
  • Мнения: 35
Секцио определено,страх ме е от болката,а така заспиваш и когато се събудиш вече всичко е минало и бебчо те чака,готов,окъпан и облечен.Друг вариянт е епидуралната.Не виждам смисъл да се подлагаме на мъки,когато хората вече са измислили безболезнени начини.

# 129
  • Плевен
  • Мнения: 239
Нормално

# 130
  • Мнения: 50
Родих нормално, без упойка.Ако има втори път, нормално с упойка.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Родих секцио и ако трябва да избирам-пак бих родила така Peace

# 132
  • Мнения: 2 908
Родих нормално без упойка,бих искала да родя пак нормално с епидурална.Противник съм на секциото-не го приемам Rolling Eyes

# 133
  • Мнения: 145
Исках нормално и родих нормално, без упойка  Peace.
  Peace

# 134
  • Мнения: 160
Аз нямах избор  Sad.

Изтекли води  в осмият месец, 6 часа с болезнени контракции без разкритие и секцио по спешност. От нерви не ме хваща спиналната и айде пълна упоика. Важното е всичко с бебето да е наред, другото се забравя .

Шева ми зарастна страхотно, вече даже спортувам по малко незнам дали е за добро или зло че се случи така но аз съм щастлива с моето детенце и не разсъждавам за или против.

# 135
  • Мнения: 2 908
Секциото по спешност е друга категория-до колкото разбирам тук се пита дали по желание искаме вагинално(нормално)или секцио....То на всеки като му опре до дупето и няма избор всеки ще роди секцио по спешност.

# 136
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания. 
Peace

# 137
  • Мнения: 27 524
Исках нормално, така и родих. Ако имам второ - пак нормално, разбира се  Peace

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 675
И двата пъти - вагинално, което за мен е нормално. Peace Имам приятелки, за които секциото е единственият избор, самото споменаване на вагинално раждане ги травмира. Всеки решава за себе си. Може да прозвучи глупаво на някой, но лично аз изпитвах страх да не се наложи секцио, още повече като знам, че е средна по трудност коремна операция. Но ако се налага по медицински показания, място за сравнение няма.

# 139
  • Мнения: 2 131
bissera, не е глупаво. Аз изпитвах страх от евентуално секцио повече отколкото ме беше страх от контракциите, или по-скоро от самото протичане на нормалното раждане. Също така ме беше страх и от епидурална упойка и отказах категорично, въпреки че ми предложиха.

# 140
  • Мнения: 411
Аз вче съм раждала - нормално.Исках секцио в началото,после се разубедих...За следващия път,живот и здраве,ще видим кое как ще е.Бих искала след като минах през този малък пъкъл да пробвам секцио,ама ме притесняват тези апарати за които съм чувала,че те прикачят за да отмерват сърдечен ритъм,кръвно....има ли такова нещо?

# 141
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз исках да родя нормално и така и тръгна раждането ми.Но при пълно разкритие главичката на бебка си стоеше все така високо и не слизаше в таза.В крайна сметка родих секцио.

# 142
  • Мнения: 3 069
След 2 нормални раждания 3-то беше секцио.
Пак бих избрала секцио!

# 143
  • Мнения: 827
Преди да родя и аз исках секцио, не заради друго а защото ме беше страх от неизвестното.А за секциото знам- успиват те и после вече си мама.След като родих и видях че въобще не е страшно пак бих родила нормално. Peace

# 144
  • Мнения: 961
Предпочитам да родя нормално, но поради медицински причини ми се налага секцио.

# 145
  • Мнения: 2 448
Родих секцио по необходимост.

# 146
  • Русе
  • Мнения: 526
   Родих нормално, но без упойка. Докато траеха болките само си мечтаех за секцио Wink
   Иначе не мога да преценя кое е по-добре, все пак и при двете има шевове, само са на различно място.

# 147
  • Мнения: 1 008
Незнам дали не съм писала вече в темата newsm78
Аз съм с две ръце За секциото.

# 148
  • Мнения: 6 274
   Родих нормално, но без упойка. Докато траеха болките само си мечтаех за секцио Wink
   Иначе не мога да преценя кое е по-добре, все пак и при двете има шевове, само са на различно място.
Да, само с тази разлика, че при едните шият само кожа, която би зарастнала и сама, ако я оставиш, а при другите няма да живееш дълго, ако те оставят незашита. Иначе е абсолютно същото.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Незнам дали не съм писала вече в темата newsm78
Аз съм с две ръце За секциото.
И аз така. Peace

# 150
  • Мнения: 1 447
Първият път родих нормално,вторият секцио по необходимост

# 151
  • Мнения: 252
Родих секцио, ако има втори път пак ще е така.

# 152
  • Мнения: 160
Parvo se izviniavam che pisha na latinitsa (iavno tova e vazhno) no neshto ne iska da mi vkljuchi kirilitsata, a i kredor ne raboti...

Vtoro, hubavo e chovek da se zapoznae za kakvo stava vapros a da ne operira samo ot gledna tochka "strah"i edna baba kaza... mezhdu drugoto az imam loksatsia i na dvata kraka, n nikoi nikage ne mi e kazval, che imam "lekarski" predpisania za sektsio... a mezhdu drugoto, prosto statisticheski ne e vazmozhno tolkova mnogo zheni v tozi forum da imat "lekarsko predpisanie" za sektsio... Nikoga niama da zabravia kak lekariat pri kogoto razhdah s hirurgicheskite drehi, veche gotov za seksti pri edna mama na godini sas sedalishtna pozitsia na bebeto ia gledashe na videoto dali sluchaino ne se e obarnalo bebeto (v 41 sedmitsa) ta da ne se nalaga sektsio...

Eto sashto edna hubav statia za pazara na sektsioto... predpolagam che i v BG neshtat sa taka;

http://mrwht.multiply.com/journal/item/4194

# 153
  • София
  • Мнения: 3 561
Вагинално, с епидурална упойка. Пак бих родила така - нямах никакви шевове и разкъсвания.

# 154
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първия път родих нормално с епидурална упойка.Втория път секцио по необходимост със спинална упойка

# 155
  • Мнения: 3 069
Аз вче съм раждала - нормално.Исках секцио в началото,после се разубедих...За следващия път,живот и здраве,ще видим кое как ще е.Бих искала след като минах през този малък пъкъл да пробвам секцио,ама ме притесняват тези апарати за които съм чувала,че те прикачят за да отмерват сърдечен ритъм,кръвно....има ли такова нещо?

Да, наистина се следи състоянието на монитор но това да ти е проблема.
Мен ме беше страх от спиналната упойка а дори не усетих и боцването.Всичко мина идеално.

# 156
  • Мнения: 135
Родих нормално с спинална упоика и много усложнения, newsm45 smile3511 nonoвклю4ително и спукано ребро,така 4е ако пак забременея бих родила само секцио

# 157
  • София
  • Мнения: 291
Много държах да родя нормално, но ми направиха секцио по спешност. Възстанових се доста бързо

# 158
  • Мнения: 384
Аз също държах да раждам нормално, но не се получи. При пет дни пренасяне шийката на матката ми изобщо не се беше изгладила, водите ми изтекоха, а бебето не се поместваше надолу. След осем часа адски мъки ме срязаха. Не съжалявам. Възстанових се невероятно бързо.

# 159
  • Мнения: 683
Аз вче съм раждала - нормално.Исках секцио в началото,после се разубедих...За следващия път,живот и здраве,ще видим кое как ще е.Бих искала след като минах през този малък пъкъл да пробвам секцио,ама ме притесняват тези апарати за които съм чувала,че те прикачят за да отмерват сърдечен ритъм,кръвно....има ли такова нещо?

По време на операцията и в реанимацията ще имаш закачен за ръката апарат за кръвно налягане, които се включва автоматично през определено време, за да мери кръвното, но това е за по-малко от 24 часа, не е страшно.
Ако избереш секциото, препоръчвам ти епидуралната упойка или комбинирана епидурална със спинална. Обезболяването е страхотно, аз въобще не усетих никаква болка, цяла вечер в реанимацията си лафихме с една от сестрите и съседката ми по стая... очаквах поне малко да ме заболи, ама не... само при първото ставане малко приболява, но не е нищо особено. Тъй като в 5-я месец от бременността имах бъбречна криза, мога да кажа, че секциото е песен в сравнение с болките от бъбречната криза.

Общи условия

Активация на акаунт