оф почнахме да се дохранваме с АМ , дали няма да съжалявам ......

  • 1 100
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 336
Ох и ние имаме проблем с плача. Сина ми е качил за 42 дена 1,600 гр, но всички ме убеждават, че е гладен и от това плаче. Карат ме и да го дохранвам. Незнам какво да правя. А иначе памперс сух досега не сме мали (сменям ги редовно Simple Smile) като най-много веднъж на ден е само напишкан. Но изглежда като гладен. Все си яде ръцете. Страх ме е АМ да не му дойде в повече в добавка към кърмата. Лошото е, че и капки за колики на помагат, а носенето на ръце изобщо - бебето продължава да плаче, като посинява и спира да диша  smile3518 за секунди, направо изпадам в ужас  Cry.

# 16
  • Мнения: 2 614
Джой, мисля че е лудост това, което ти казват околните, дъщеря ми толкова и за 2 месеца не е наддавала. НО си суче и досега. Определено няма нужда от добавка.
Свикни, че каквото и да му е на детето винаги ще е виновно кърменето и гушкането, така мисли по-голямата част от българите..... Като не наддава - кърменето е виновно, като наддава много - пак кърменето е виновно.... Като плаче е защото го гушкаш, като го остовиш е защото не го гушваш....
За 2 години се наслушах и начетох на какви ли не разкази за кърмене и гледане на деца....
Според мен се води по детето и не обръщай внимание на специалисти. Как да гледаш твоето си дете, най-добре усещаш ти и никой друг!
Успешно и глъдко кърмене ви пожелавам!

Маринка, това,ч е залъгваш детето за около 2 часа, всъщност е проблема. Ако всеки път като промрънка му предлагаш гърда, организма ще разбере сигнала и ще започне да произвежда повече.... Така, ти не му подаваш верните сигнали и той не знае, че бебето има нужда от още кърма. Ако искаш пробвай, остави детето, ако ще и нон-стоп по 24 часа да суче, и ще видиш, че резултат ще има.
Писала съм поне 100 пъти по въпроса за цеденето, ще го напиша отново - изцеденото количество кърма не е показателно за кол-вото, което има в гърдите ти. ССДокато детето суче, организма продължава да произвежда, така че сукането е стимулатора, не цеденето..... Не че не стимулира, то и хипер лактация докарва, но по-добре да не си го причиняваш това чудо!  Peace

Успех и на теб и на всички начинаещи майчета!  Peace

# 17
  • Мнения: 422
jjoi   не го оставяй да не ака ,,,, опасно е  ,може коремчето му да е претоварено и за това да плаче , а всички са лакоми ,,,,,по добре да му направиш клизмичка и да му олекне ако е твърдо коремчето го изакайте детето ! ние бяхме така , но казаха да давам дуфалак , дадох 2 пъти и я изакахме няколко пъти с листо от мушкато и сега си ака нормлно без лекарства ! а коликите ще минат няма страшно ,,, само не се притеснявай , че като си спомня как сме п;акали двете ужас ме хваща ! щом си наддава не дохранваййййййй

# 18
  • София
  • Мнения: 2 162
Джой, имам бегла представа какво ти е. Моят племенник беше от непрестанно ревящите бебета и чак сега, към десетия месец се поуспокои. Причината за плача може да е всякаква, че и повече от една. Дори съм чела из форума за теорията на д-р Сиърс, че значение има и това как е протекло раждането и първите часове след него (дали бебето е било отделено от майката, оставяно ли е да плаче от сестрите и т.н.- ако знаеш английски книгата се казва My frustrating baby).
Според мен дохранването с АМ едва ли ще реши проблемът ви. А като му предлагаш гърда пак ли реве така неутешимо? Възможно е да има и много силно развит сукателен рефлекс, т.е. да има нужда да суче без да е гладен. В такива случаи предлагането на гърда е от полза, защото близостта с мама успокоява, а детето ще поеме само от предното мляко (което замества даването на вода). Ако вече сте достатъчно големи (краят на втория месец) спокойно можеш да му предлагаш и биберн- залъгалка, но по- скоро като изключение, отколкото като правило.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8059.0

Маринка, по- опасно от даването на лекарства е използването на мушкато или термометър. Да, детето не трябва да се оставя да се мъчи, ако има запек, но ако масаж на коремчето, топла вана, диета на майката и т.н. не помагат е по- добре лекар да прецени как да се действа по- нататък.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649
Иначе относно въпроса от първия ти пост- моето мнение е, че е можело да изчакаш с дохранването (600гр. за първия месец е в нормата за кърмените бебета), но тогава трябваше да продължиш да кърмиш на поискване (т.е. във вашия случай доста често, което явно те изнервя и изморява) и да предприемеш допълнителни стъпки за стимулиране на лактацията. Затова не се притеснявай, че си въвела добавка- това не е толкова страшно, ако кърмата ти вече се е регулирала и бебето е над 8 седмици (тогава е по- малко вероятно да се обърка от ползването на изкуствено зърно). Предлагай първо гърдата и само при нужда добавката и се грижи да изпразваш редовно гърдите си (поне 6-8 пъти на денонощие), за да продължиш да стимулираш производството на кърма.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200201.0

Общи условия

Активация на акаунт