НА КАКВА ВЪЗРАСТ ДЕЦАТА ВИ ПРОГОВОРИХА РАЗБИРАЕМО ?

  • 3 540
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
Лелеее, и  моята дъщеря изостава.Като чета... .Прави около 7-8 прости изречения и казва доста думички,които й се разбират,но и си измисля такива в същото време.Аз я разбирам,ама понякога дори и таткото не знае какво иска или какво му обяснява.

# 16
  • Мнения: 5 370
На година и 7-8 месеца направи първото изречение-Там гое метче. (там горе има самолетче).
И после като се отприщи......вече му губя края и началото. В момента говори с едни дъъъълги изречения, има вече "база данни'-разбирай по-дългосрочна памет-и не само, че говори, ами и спори. С две думи-яко бърбори, доста правилно, при това.
Ама така е то, с майка екс-даскалка. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 7 821
Големия на около 2, малкия на година и половина.

# 18
  • Мнения: 417
Запис Twisted EvilИ мен ме вълнува тази тема.В очакване сме LaughingАма ние си имаме кака дето говори за двама,не,не за трима  Crazyтака че хич не бързам  Mr. Greenче като се разприказват и двамата то ще стане една...... #Crazy

# 19
  • Мнения: 3 500
Лелее, ние сме много изостанали  Thinking
Глупости. Въобще не сте изостанали. Обикновено децата проговарят между 18м. и 24м., някои по-рано, някои по-късно. Въобще не си пълни главата с глупости и не се тормози. Освен това всеки разбира "проговарянето" индивидуално - някои още с първите 2 думи смятат, че детето е проговорило, а други - когато започне да прави сложни изречения.
Ще се запиша и аз: Моника започна да назовава почти всичко с думи на 1г. и 6м., сега прави само прости изречения.

# 20
  • Мнения: 172
Каката на около 1год. и 6 месеца,а малкия още почти нищо не може да каже-бърбори си на бебешки.

# 21
  • Мнения: 9 903
още не говори, всички се чудят, питат ме дали му говоря достатъчно  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 363
Синът ми говори с прости изречения, но си има думички дето са му трудни и ги изговаря по негов начин Joy

# 23
  • Мнения: 4 589
моят говори разбираемо само за мен
топка - пам
сняг - кан
сок- секу
вода - един звук
марти - бади
 ядене - папу
ябълка - апа
спане- нани 
и подобни

# 24
  • Мнения: 804
Дъщеря ми - на около година иполовина.
Брат и - на три и кусур.
Ама откакто са проговорили - не са спрели.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми много рано проговори разбираемо. Беше на година и половина най много. Всъщност тя никога не е говорила на  бебешки всъщност. И ние никога не сме и говорили като на бебе. Винаги съм и говорила правилно като на голям човек.

# 26
  • София
  • Мнения: 790
Рали проговори нейни си неща много рано, не помня точно  Rolling Eyes някъде около годинката.  Но след втория РД вече се изразяваше много ясно и сега обяснява нещата като голям човек. Понякога се изумявам как добре ги нарежда Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 886
Баткото на 2 перфектно малкото тепътва почва което ме притеснява newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 7 673
И двамата около година и 8-10 месеца вече говореха с дълги и съвсем правилни изречения. Peace

# 29
  • Мнения: 7 201
PeaceИ моят син тогава започна да казва цели изречения.

Общи условия

Активация на акаунт