Евтаназията - за и против

  • 4 841
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 256
Легална или не - евтанацията си съществува, но никой не я нарича с това и име, когато става въпрос за хора в мозъчна смърт, когато питат близките дали да махнат животоподдържащия апарат и кога точно Аз лично съм за
А какво мислите за донорството на органи?

# 61
  • Мнения: 4 138
аз си нося донорския паспорт при останалите документи. за мен това е нещо нормално и приемливо. даже искам да подаря тялото си на прословутия професор-пластинатор, само че май има голям наплив от желаещи. Mr. Green

# 62
  • usa
  • Мнения: 2 113
за! и не се местя никъде, където няма да ми позволят да си отида от този свят безболезнено. държа да имам това право. ако не ми се налага, никой не ме кара на сила да го използвам, но кой им дава правото да ме лишават от това право??? имала съм право на живот, но съм нямала право на смърт??? ха!!! лекарят не ме лишава от живот когато ми дава възможността и средствата да се лиша по собствена воля от нещо, което вече няма нищо общо с живот и в което не искам повече да участвам. защо трябва да цапам килима, дюшека или банята с кръв, да принуждавам близките си да ги чистят и да ги депресирам с грозни гледки като може всичко да мине тихо, мирно и цивилизовано? това, че някои хора искат да имат тази възможност, не задължава всички да я използват, нали? който иска, нека си отиде когато господ желае да го прибере, който иска - когато сам реши, всеки трябва да има право на избор, нали?

# 63
  • Мнения: 2 907
Статията ми беше много интересна и дано повече хора я прочетат. Тя допълва разбира се дискусията, която водихме досега и както виждам вече е на път да се изчерпи.

Ню Валя, преди година бях отворила тема за донорството. Ако ти се чете, ето : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185404.msg3790289#msg3790289

Общи условия

Активация на акаунт