падна си на главата

  • 4 270
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
снощи коментирахме със свекървата случай за едно 1годишно детенце, което паднало на главата си и получило хематом... 4 години по-късно открили тумор в мозъка му......казали, че имало връзка с падането му преди години....
уж да съм по внимателна и...днес я изпуснах от поглед за момент и падна от спалнята. Има цицина-на мястото на малкия мозък.
Притеснявам се, дали да не се обърна към лекар?

# 1
  • Мнения: X
И моето момче падна днес в коридора на етажа...по глава назад. Такъв звук се чу, че се паникьосах за миг, заплака...Сега ще погледна за цицина и ще се консултирам с лекар като ида следващия път, колко са сериозни такива падания. Като се замисля, това е само началото.

# 2
  • Мнения: 1 691
Добре дошли в клуба Hug Първят път, когато синът ми си падна на главата, няколко часа треперих от нерви. Сега вече толкова пъти е падал, че дори на него самия не му прави впечатление.
Не искам да омаловажавам което и да е падане, но и паника не трябва да има. Ако детето си удари сериозно главата, важното е да се следи после как ще се държи - притеснитлно е, ако стане сънливо и замаяно или пък много нервно и плаче необичайно дълго.

# 3
  • Мнения: 2 131
Уффф, и аз съм в клуба. Моят Алекс е толкова палав, че....  smile3511

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Следете за сънливост повече от обичайното, за повръщане.

# 5
  • Мнения: 478
И Ванката днес залитна докато ходеше и падайки си удари главата(зад ухото и част от него в един ръб (направо го забърса) пъро му се появи на мястото на удара като малка дупка после всичо се поду и сегаму е кърваво червено. Необичайно не се е държал, имайки предвид, че днес му изби един кътник. Той още не може да ходи стабилно и знам че това е едва началото .... но сърцето ми се свива  Sad като си помисля следващия удар какъв ли ще е?

# 6
  • Мнения: 163
Моят син се удари лошо в един ръб на терасата. Чу се силен звук от удара Sad. Не плака много и след малко се заигра с играчките. С баща му бяхме ужасени и веднага го заведохме в Пирогов. От там ни казаха да го следим дали е унесен или пък спи повече от нормалното, дали се храни, повръща ли. Казаха ни, че няма нужда от снимка, само да го наблюдаваме. За щастие нямахме никакви тревожни признаци, дори не му се появи синина.

# 7
  • Мнения: 338
Митко беше на 8 месеца, когато падна от спалнята-правихме снимка и всичко бе наред. При нас снимката се наложи, тъй като повърна 2 пъти след падането-но в този период той така или иначе повръщаше/най-вече от АМ/ и ние не знаехме от храна или от удара е повръщането. Затова за всеки случай го снимаха. За съжаление не може без подобни моменти-аз не познавам дете, което поне веднъж да не е падало Peace

# 8
  • Мнения: 523
АЗ МОГА ДА ВИ КАЖА ДОБРЕ ДОШЛИ В КЛУБА - с две фурии съм , които падат и стават за норматив . Непрекъснато сме със синикрака , зачервено тук-там ииииии................ужас е . Само така като паднат и си ударят главата следя за сънливост и повръщане . А ако знаете само малката съвсем наскоро как само се заля с горещо нишесте ..........абе просто е по - добре да не ви разправям , че да не се плашите от сега !

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
На мен даже вече не ми прави впечатление когато дъщеря ми пада и се удря.Че то става всеки ден,понякога по няколко пъти.Няма как да вървя все след нея и да я пазя.Не се паникъосвайте,децата така растат.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 740
И аз записвах Дияна в клуба. За 1ви път падна от нашето легло, беше на 5м. Водих я в Пирогов.
За твое успокоение заведи детето на лекар. Най-вероятно нищо няма да му има, но ти ще си спокойна.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Мдааа,за съжаление всички падат и се удрят.Колкото и да сме внимателни и да ги гледаме,пак го правят.Да се надяваме,че нищо сериозно няма да си причинят Praynig.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
На мен даже вече не ми прави впечатление когато дъщеря ми пада и се удря.Че то става всеки ден,понякога по няколко пъти.Няма как да вървя все след нея и да я пазя.Не се паникъосвайте,децата така растат.
И аз съм така-следя за сънливост, но каква ти - поема с нови сили към следващата цел. от която може да падне Simple Smile Бъзикаме се, че ще му сложим шлем вече-на главата няма празно място за нови цицини Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 757
Къде е това детенце, което е падало само веднъж на главата си да го поздравя? И как са разбрали, че точно от това падане е получило хематом? Да не би да са го открили непосредствено след падането? И защо по дяволите ако е така не са направили нещо по въпроса веднага, а са чакали да стане тумор? И ако нищо не са могли да направят навремето, защо изобщо да водим децата на лекар, ако лекарите са безсилни и станалото станало?
П.П. Тук казват, че бебешките глави били пригодени за падане и да не се тревожим. Дори било почти невъзможно да се счупят. Дъщеря ми като пада преди около месец и половина и я водих на лекар и той нищо не направи освен че и свети в очите с една лампичка

# 14
  • Мнения: 568
Когато си удари силно главата я наблюдавам известно време - как изглеждат очите, дали ходи без да залита, дали не е сънлива. Ако отидеш в Пирогов правят рентенова снимка и питат за същите симптоми. Но ако ходим при всяко падане това значи 5 рентгенови снимки седмично най-малко = проблем с облъчването.

Общи условия

Активация на акаунт