Отново антибиотик

  • 3 812
  • 19
  •   1
Отговори
Детето ми е на 2 години и преди 10 дни имаше висока температура и зачервено гърло. Джипито  каза ,че без антибиотик няма да мине.Сега съм много разтревожена тъй като отново има висока температура и зачервено гърло,а само преди 5 дни свърши антибиотика.Джипито  каза ,че пак трябва да взима антибиотик.Какво да правя? newsm78

# 1
  • Мнения: 94
Защо не направите носен и гърлен секрет изследване.Евентуално ако се изолира нещо поне ще се знае към какво е чувствително.Щом вдига темперетура значи има инфекция.Незнам какво друго да ви кажа,ама само антибиотици не си е работа Confused
Надявам се поне детенцето да се храни,защото при такива проблеми обикновенно сперат да ядат.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Ами решението е единствено да направите посявка. Вземете гърлен секрет. Ако там няма нищо, търсете другаде- нос, ухо, урина, дробове.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 826
Освен всичко ,което е написано преди мен,да попитам-детенцето ходи ли на ясла/градина?Ако ходи ,то моят съвет е да го спреш временно,докато укрепне.
Скорошно оздравяване ви желая! Peace

# 4
Все още не съм му дала 2я антибиотик и трети ден се опитвам да го лекувам с хомеопатия.От вчера вече няма Т и се храни добре,но започна да кашля и ме е страх пак да не вдигне висока Т и да получи усложнения.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При положение,че няма температура можеш да се въздържиш от AБ.Все пак отидете отново на лекар да видят дробовете как са и евнтуално някакъв сироп за кашлицата.

# 6
  • Мнения: 94
Така или иначе не сте дали антибиотика,хванете утре детенце и във поликлиниката.Кажете на докторката че не сте дали антибиотика и да ви назначи посявки(носен и гърлен секрет).И все пак си мисля че ако бяхте дали антибиотика можеше да не се стига до кашлица. newsm78
 Успех и пишете как е минало при доктора Peace

# 7
  • Мнения: 224
Детето ми е на 2 години и преди 10 дни имаше висока температура и зачервено гърло. Джипито  каза ,че без антибиотик няма да мине.Сега съм много разтревожена тъй като отново има висока температура и зачервено гърло,а само преди 5 дни свърши антибиотика.Джипито  каза ,че пак трябва да взима антибиотик.Какво да правя? newsm78

Правилно е преценила джипито,че без антибиотик няма да мине,но един антибиотик се пие минимум 7 дена,когато има висока температура,за да има цялостно излекуване.Аз поне на мойта толко давам.Вие сте прекъснали лечението.И сега вместо да пиете само 7 дена антибиотик,ще се наложи да пиете 5+7 дена.Но не се притеснявай,всичко ще мине,само дето ще се наложи да продължиш лечението.Аз при зачервено гърло и лека кашлица без температура давам Суметролим и съм много доволна.Какъв антибиотик ви изписа джипито?Дано не е много силен.После ще ти препоръчам да дадеш за подсилване на имунитета Енгистол 3 х 1,това е хомеопатично и много добро укрепващо защитните сили на организма лекарство.Успех и бързо оздравяване!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз лично съм давала Енгистол на дъщеря ми когато беше на 3 годинки и не и помогна много за крепване на имунната система.  Мисля, че Есберитокса ще свърши добра работа. Той се дава при чести инфекции на горните дихателни пътища.

# 9
  • Мнения: 640
Аз пак ще похваля Цитросепт-а - природен антибиотик

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
И сега вместо да пиете само 7 дена антибиотик,ще се наложи да пиете 5+7 дена.

Аз при зачервено гърло и лека кашлица без температура давам Суметролим и съм много доволна.

 Shocked ooooh!
Как ги предписвате тези антибиотици, все едно са бонбони и то за такъв период.

За посявката съм съгласна - направете на всяка цена, за да разберете има ли смисъл да блъскате детето с антибиотици.

Ще споделя само, че е имало случаи, когато педиатърката ни е предписвала антибиотично лечение, което аз на своя глава съм избягвала и детето се е оправяло.

# 11
  • Мнения: 233
Съжалявам, че се намесвам в темата, но просто не знам какво да правя вече.
Четири дена ходихме на ясли за пръв път. В четвъртък през нощта вдигна температура, дадох панадол, защото мислех, че е от кучешките зъби. В петък сутринта вече имаше лека хрема с бистри сополки. До вечерта пак имахме температура, гърлото й беше спокойно. Изписаха ни Дентинокс, Септадин за всеки случай и редуване на Панадола и Нурофена. През нощта срещу събота пак имаше температура. В съботата вече я беше ударило и в очите. Оказа се, че в групата е имало дете с конюктивит. Имаше обилно секрети, подути зачервени очи, сополките станаха по-гъсти и по-жълти. Нямаше червено гърло. Слагах капки Тобрекс и Гентамицин маз за очи. Вечерта пак вдигна температура и през тази нощ отново. Тази сутрин очичките й бяха сравнително по-добре. Но в замяна на това вече кашля, откъртваща една такава, все едно има и храчки.  Sad Докторката каза да взема Азатрил 100мг/5 мл, по 1 път на ден 5 мл. Дадох го днес към 1 часа, но все още има температура. Не знам колко е нормално. Понеже не дава в дупето да мерим, пъхнах под мишничката, може би за минутка и половина, и показа 38 градуса. И вече не знам какво да я правя... Tired

# 12
  • Мнения: 7 201
И сега вместо да пиете само 7 дена антибиотик,ще се наложи да пиете 5+7 дена.

Аз при зачервено гърло и лека кашлица без температура давам Суметролим и съм много доволна.
Shocked ooooh!
Как ги предписвате тези антибиотици, все едно са бонбони и то за такъв период.

За посявката съм съгласна - направете на всяка цена, за да разберете има ли смисъл да блъскате детето с антибиотици.

Ще споделя само, че е имало случаи, когато педиатърката ни е предписвала антибиотично лечение, което аз на своя глава съм избягвала и детето се е оправяло.
PeaceНапълно съгласна.Като удебеления текст се отнася и до нас. thumbsup

# 13
  • Мнения: 4 753
Така или иначе не сте дали антибиотика,хванете утре детенце и във поликлиниката.Кажете на докторката че не сте дали антибиотика и да ви назначи посявки(носен и гърлен секрет).

Само да добавя.... Намери си чай от цвят бъз и давай от него със сок от лимон или мед (без захар). Този чай е много добър за профилактика на белите дробове и дихателните пътища.... Много пъти ме е предпазвал от пневмония, само като усетя леко дразнене на гърлото го почвам за всеки случай.  Peace

# 14
  • Мнения: 1 820
Тия Аб ги нямат за нищо!Така си се застарховат и все едно децата са опитни зайчета!Пробвайте с този,ако не стане вземе онзи!И аз са съм и аз не бих го дала!И само да добавя-ако е вирусно АБ няма да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт