В защита на Българския книжовен език!

  • 48 472
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 335
Не мисля, че подписките трябва да се изпращат по този начин до институциите.
Или поне - не, без да е направено копие на целите подписки по места.

Може би ще е добре, когато се съберат подписите в съответно учебно заведение (ДГ или училище), да се направят копия на комплектите с тях.
Копията да се разпращат свободно и който, когато е приключил - до президента, Министерския съвет и Народното събрание.
Но оригиналите да се пазят и да се съберат в София от някой от организаторите тук.
Той, след като сподели идеи във форума, да ги занесе лично в Приемната на Народното събрание срещу входящ номер.

Когато дойде деня за обсъждане на проекта за Закон за изменение и допълнение на Закона за народната просвета н Народното събрание, да се организираме всички, които можем, за жив протест по време на дебатите.

Доста оптимистично ми се струва последното, но можем да опитаме да се съберем.

# 46
  • Мнения: 4 392
Имам едно предложение. Не може ли да се изготви и превод на френски и английски и да се прати до ЕС в Брюксел, за да знаят какво правят тук. Едва ли ще търпят такова денационализиране (кажете ми подходяща дума, просто не се сещам).
Те даже ще се зарадват там на това, което става тук. Извинявам се за циничността, но е така.  Sad

# 47
  • Мнения: 335
Имам едно предложение. Не може ли да се изготви и превод на френски и английски и да се прати до ЕС в Брюксел, за да знаят какво правят тук. Едва ли ще търпят такова денационализиране (кажете ми подходяща дума, просто не се сещам).
Те даже ще се зарадват там на това, което става тук. Извинявам се за циничността, но е така.  Sad

Аз нищо няма да кажа - да не развалям културния дух на инициативата.

# 48
  • Мнения: 11 314
Имам едно предложение. Не може ли да се изготви и превод на френски и английски и да се прати до ЕС в Брюксел, за да знаят какво правят тук. Едва ли ще търпят такова денационализиране (кажете ми подходяща дума, просто не се сещам).
Те даже ще се зарадват там на това, което става тук. Извинявам се за циничността, но е така.  Sad
Защо мислиш, че ще се зарадват. Аз не знам да има друга държава в ЕС, която с лека ръка да се отнася към езика си. Може би съм прекалено наивна.

# 49
  • Мнения: 335
... Може би съм прекалено наивна.

Най-вероятно е така.

Но предложението е изключително ценно.
Може да се изпратят копия на подписки и до съответната инстанция в ЕК, ако събирането приключи успешно.

# 50
  • Мнения: 836
Вечерница, нали знаеш какво значи "глобализация"?

Мисля, че в Брюксел само ще ни се изсмеят.

# 51
  • Мнения: 4 392

Защо мислиш, че ще се зарадват. Аз не знам да има друга държава в ЕС, която с лека ръка да се отнася към езика си. Може би съм прекалено наивна.
Това е така, защото имат силно гражданско общество. А то се гради с години. Ние нямаме такова и ще си носим хомота. Ние ще се затрием най- бързо.

# 52
  • Мнения: 6 992
ЕС уж имат разни норми за запазване на езиковото богатство. Поне така учихме  Mr. Green. Така че предполагам, че би ги интересувало. newsm78

# 53
  • Мнения: 335
Ще разгледам по-късно сайтовете на споменатите институции.
Дали не е възможно всеки, който е подписал петицията (т.е. електронния, виртуалния, вариант на протеста) веднага да напише мнение с отпратка към петицията и във въпросните сайтове, ако те предвиждат изразяване на мнения и сигнали.

После довеждаме петицията до край (има ли последна дата?).
Попълваме подписката по места (реалния вариант - на материален носител).
Копията на комплектованите подписки се пускат незабавно до трите, цитирани по-горе, институции.
Оригиналите се събират в София накуп - от представители на този форум с опит в организацията на такива неща.
Междувременно се обсъжда и (евентуално) се организира жив протест пред Народното събрание в подходящ ден пред Парламента.

Това става ли за план?

# 54
  • Мнения: 2 386
4 пъти я подписах, дреме ми, че не е етично.

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 19:44 от Еванесънт

# 55
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момичета, нека една от софиянките да събере всички подписки. Ние по места ще си направим копията, ще окомплектоваме, а от вас само предаването.

# 56
  • Мнения: 319
От мен 2 гласа   Peace

# 57
  • Мнения: 335
Момичета, нека една от софиянките да събере всички подписки...

По-добре да не е само един човек.
Хубаво е да действат няколко представители, ако се намерят такива.

# 58
  • Мнения: 1 470
Днес цял ден ме няма...И като влязох във форума и видях че сме на втора страница с последен пост ТАТИ,и си казах край...

Сега ще я подпиша,и аз оат колкото мога мейла и хора...И те не са коректни!И ще я препратя...

А за протеста,аз съм от София-ТАМ СЪМ!!!

Ако искате аз мога да ги събера.А и в нашата поща ме познават,та ще са съвестни...

# 59
  • София
  • Мнения: 3 816
Подписах!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт