В защита на Българския книжовен език!

  • 48 476
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 652
Grace m, успя ли да намериш проф. Вучков?


Не точно. Свързах се с някой си там, предадох за какво става въпрос и оставих координати. Звъняли са ми по-късно, но пък аз не съм си чула тел. После пак се обаждах и разказвах на някой друг. И така. Предполагам, че са му предали, той ще се заинтересува със сигурност. Предаването му е в събота вечер, ще видим дали ще каже нещо.

# 391
  • Мнения: 335
... Преполовила съм го, продължавам...

Amarena, ти едно по едно ли пращаш писмата?
Копирай си целия списък с ел. адреси и ги пусни наведнъж. Можеш да скриеш целия списък от получателите, ако не искаш да ги разочароваш, че са минали под индигото.

# 392
  • Мнения: 335


"Още от 1999 година в закона е записано, че МОН трябва да създаде държавни изисквания, като се споменават всички възможни дейности в училищата, включително и здравните грижи за деца. По-голямата част от тях не са били изготвени. На практика вече 10 години децата учат български език, без този текст да работи, и едва ли са ощетени. Самият факт, че това , не се е усетило е достатъчно красноречив. "

... Кое не се усетило, повсеместната неграмотност и непознаване на българския език? Точно обратното...

Естествено, че това е отговорът и той е очевиден.
Не се е усетило само, че мързеливите или съзнателно бездействащи канцеларски плъхове, които не са изпълнили закона, не са наказани за това и досега.

# 393
  • Мнения: 183
4634 гласа...Хип хип ураааааа......Браво майчета,вие сте не върхът,а ....Този път нямам думи,но в положителен аспект!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Според мен за 9 ще сме подготвенни!Дори и само с петицията,не са малко гласовете...Но аз чакам и на адреса...Пращайте ги от утлре,защото трябва да се преброят и номерират...А после може и още...

# 394
  • Мнения: 3 835
Какъв беше мейла на общата пощенска кутия, искам да ви пусна две статии? Ще паднете. Crazy

# 395
  • Мнения: 335

ТОВА Е НАЙ-НАГЛАТА И ДРАСТИЧНА ЛЪЖА.

ВСЪЩНОСТ СЕ МАХА ЗАКОНОВО РАЗПОРЕЖДАНЕ  (задължение ПО ЗАКОН) ЗА ТОВА, ЧЕ  ДЪРЖАВАТА ТРЯБВА ДА ИЗИСКВА В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ ДА СЕ ИЗУЧАВА КНИЖОВНИЯТ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК. И ТО ДА СЕ УЧИ ТАКА, ЧЕ ДА СЕ УСВОИ ОТ УЧЕНИЦИТЕ-БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ ДО ОПРЕДЕЛЕНА СТЕПЕН.

Непрекъснатото каканижене, че "и без това" било имало държавни изисквания към овладяването на българския език - в Наредбата за ДОИ по отношение на учебното съдържание - НЕ Е ЗАКОНОВО ИЗИСКВАНЕ КЪМ ИЗУЧАВАНЕТО И УСВОЯВАНЕТО НА БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК.
А ИЗИСКВАНЕ В ПОДЗАКОНОВ АКТ, КОЕТО ВИНАГИ МОЖЕ ДА СЕ ОТМЕНИ ОТ ЧИНОВНИК В МИНИСТЕРСТВО.

За това е целият зор - от 19 (Деветнайсе) "неща" в българското образование, към които държавата е длЪжна по закон да има изисквания за ниво (изброените в чл. 16 на ЗНП), сега  да се махне единствено КНИЖОВНИЯ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК.


Ако го направят, в България няма да има закон, в които изрично се указва, че държавата е длъжна да изисква (и да осигурява едновременно) изучаването на българския книжовен език до определено ниво на владеене от българските граждани, докато те ходят в българско училище.


Защо им е на Тоз и Онзи да правят мазало в главите на хората с лъжливи приказки из пресата?
Защо непрекъснато зомбират, че били махали на някаква си наредба, докато през цялото време става дума за заличаване на понятието "книжовен български език" от закон.
Защото:
ЗАКОНЪТ СЕ ОТМЕНЯ САМО ОТ ЗАКОНОДАТЕЛЯ, А НЯКАКВА СИ НАРЕДБА МОЖЕ ДА СЕ МЕТНЕ В КОШЧЕТО ОТ ЕДИН-ЕДИНСТВЕН ЧИНОВНИК, ДОВЯН ИЛИ ОТВЯН ОТ СЪОТВЕТНОТО МИНИСТЕРСКО КРЕСЛО ОТ КОЯ ДА Е ПОЛИТИЧЕСКА КОНЮНКТУРА ИЛИ ПАРТИЕН ВЯТЪР.

Наредбите се сменят на закрито във въпросния министерски кабинет с подписа на един-единствен човек. А законите, все още, в пленарната зала от няколко десетки депутатски карти (на които, понякога, им е важно да ги преизберат).

# 396
  • Мнения: 183
Майчета,да се организираме ли нещо за 9 ?!Никой нищо не казва...[/b]

# 397
  • Мнения: 3 835
Къде мога да кача две статии на доцента, за да ги прочетете, едната е точно за езика?

# 398
  • Мнения: 335
Къде мога да кача две статии на доцента, за да ги прочетете, едната е точно за езика?

http://us.mg3.mail.yahoo.com/dc/launch?.rand=bqgu8i2a071os
ID: postdokument
pass: dokumentpost

# 399
  • Мнения: 3 835
Там са в Sent, statii.

# 400
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момичета, по БТВ дадоха реклама на Сеизмограф, показаха двамата опоненти в публичния сблъсък - доцента и една млада дама, не споменаха да има титли и тем подобни. Да не би да сте приели участието в предаването?

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 21:23 от Mishel_

# 401
# 402
  • Мнения: 335
Преди секунда в петицията бяха 5101 подписа.
Сега няма нищо.

# 403
  • Мнения: 1 032
И на мен не ми отваря петицията.

# 404
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И на мен, я да проверим другите дали се отварят.

Момичета не ми отговорихте за предаването сеизмограф.

Общи условия

Активация на акаунт