Кое е най-подходящото училище за моето 15 годишно "китайче"

  • 1 847
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами-дами:)
Имам нужда от съвети, препоръки и информация за моето дете-чудо.
Та за какво иде реч:
Лятото се прибираме в БГ и трябва да запишем детето на училище. Тя е в 9 клас (на 15 год.) сега, НО се прибираме от Китай. Оказа че, дипломата и от тук не се признава и ще трябва да държи приравнителни по български език и българска история. Батака е още по-голям защото: 1-ви - 2-ри клас учи в БГ, после 3-ти - в Турция, 4-ти - в Северен Кипър, 5, 6, 7, 8, 9 - в Китай. Владее китайски, английски, турски и български, но последния и е най-слаб, защото само с мен го говори Sad
Първоначално си мислихме да я запишем в китайската паралелка в София (за мой срам, не се сещам в кое у-ще е Rolling Eyes) за да и е по-лесно адаптирането и да има поне някакъв "равен" старт, да не забрави езика. Оказа се, обаче че не ми я препоръчват.
И май ще се наложи да изгуби една година, а на мен не ми се ще Sad
Изобщо се чувствам малко като в задънена улица, и почвам да се паникьосвам Shocked
Може ли да ми помогнете с инфо за необходимите документи за преместване в БГ у-ще, записване, какви изпити ще държи (има ли някакви примерни тестове и къде бих могла да ги зърна Wink), кое училище (според вас) е най-подходящо за нея.
Амииииии, май това искам основно да питам, но ако имате "уточняващи" въпроси, за да ме насочите по-удачно - питайте.
Поздрави от Китай  bouquet

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 15:49 от mamatanya

# 1
  • Мнения: 644
Защо не проверите в 18та гимназия?  http://18sou.free.bg/  Знам,4е там има паралелка с китайски? У4илището се намира на ъгъла на ул.Пиротска и ул.Средна гора.

# 2
  • Мнения: 6
Защо не проверите в 18та гимназия?  http://18sou.free.bg/  Знам,4е там има паралелка с китайски? У4илището се намира на ъгъла на ул.Пиротска и ул.Средна гора.
Точно за нея говорих - не ми я препоръчват, защото (най-общо казано) нивото на преподаване е не много добро, няма дисциплина, и ...друго какво - не разбрах. Но това е по думите на преподавател, така че съм склонна да вярвам.

# 3
  • Мнения: 3 479
Маматаня, защо не пробваш да я запишеш като частна ученичка някъде и да наблягате вкъщи с частни уроци по най-изостаналите части от образованието. Един вариант е да пробвате в Първа или Втора английска гимназии. Щом няма проблеми с английския, там ще може да вземе теста за съответния клас и ще ходи на консултации и изпити в училището. Ако се справи с двата предмета за един срок и ако е добре по другите предмети, може вторият срок да продължи в училището.
За съжаление не знам какви са процедурите по записване на дете като частен ученик, но би могла да направиш запитване на сайта на Министерство на образованието и науката.

# 4
  • Мнения: 6
Маматаня, защо не пробваш да я запишеш като частна ученичка някъде и да наблягате вкъщи с частни уроци по най-изостаналите части от образованието. Един вариант е да пробвате в Първа или Втора английска гимназии. Щом няма проблеми с английския, там ще може да вземе теста за съответния клас и ще ходи на консултации и изпити в училището. Ако се справи с двата предмета за един срок и ако е добре по другите предмети, може вторият срок да продължи в училището.
За съжаление не знам какви са процедурите по записване на дете като частен ученик, но би могла да направиш запитване на сайта на Министерство на образованието и науката.
СкъпоЦенна, какво имаш предвид като "частна ученичка"?! На частно училище, при частен учител, или да е нещо като  audit към гимнзията?! Извинявам се, ако задавам инфантилни въпроси, но наистина не разбирам Sad. На нея основния и пропуск са езика, БГ история (нормално Wink) и нензнанието на терминологията по съответните предмети. Иначе знанията си ги има (май  newsm78).
Благодаря за съвета, ще ги е-мейлна утре Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 479
Маматаня, имах предвид частен ученик като прикрепен към гимназията по списък, но е на индивидуален план и се явява на изпитвания и за срочни оценки и май може да ходят на консултации при преподавателите.
Да ти кажа честно не съм наясно, просто знам, че има някакви такива възможности.

# 6
  • Мнения: 6
Маматаня, имах предвид частен ученик като прикрепен към гимназията по списък, но е на индивидуален план и се явява на изпитвания и за срочни оценки и май може да ходят на консултации при преподавателите.
Да ти кажа честно не съм наясно, просто знам, че има някакви такива възможности.
  bouquet Благодаря!
Такава идея въобще не ми беше минавала през ума. Струва ми се най-удачна.
Май ще те черпя на есен  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Във форума имаше мама, която е учителка във въпросното 18 училище и то точно по китайски. Дано се включи, та да ти отговори най-точно.
Ще потърся как се казваше, за да й изпратиш лично съобщение.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
mamatanya,
Мамата, преподавател по китайски в 18 училище е Zanda Ksurik.
Поговори си с нея как да постъпиш. Няма кой да те насочи по-точно от нея къде се учи китайски в България и как и къде да практикува китайски тук.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Сестра ми беше в 11 клас като частна ученичка, а 12 си ходеше редовно.
Принципът е следния: ученика ходи на консултации с учителя по даден предмет, дава му се литература за подготовка, конспект и се уговарят за изпит (май беше пред комисия, но не съм сигурна). Трябва да покрие всички дисциплини за съответния клас.
НО, за да я запишат в училище трябва да държи изпити по някои предмети (кои незнам), за да я запишат в съответното училище.

Друго, което се сетих. Вземете от китайското й училище документ удостоверяващ изучаваните предмети и хорариума. Ако към въпросния документ има и нещо като конспект (или резюме) за изучавания материал по съответната дисциплина, ще е още по-добре.

Може и към частно у-ще да се обърнете.

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 16:16 от vesi1

# 10
  • Мнения: 6
Момичета, благодаря ви за съветите и идеите  bouquet
Вече се свързах със Занда.

Общи условия

Активация на акаунт