До кога се омазнява бебо след кьпане

  • 2 110
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 973
ще се мажем до лятото

# 31
  • Мнения: 2 478
Ние се мажем и лято и зима.Зимата с олио на Balmandol,a лятото с хидрабебе на Mustela или baby cream na Sebamed.И моето дете е с много суха кожа и без омазняване ще е ужас.

# 32
  • Мнения: 295
Аз мисля дълго да го мажа,поне с тоалетно мляко.Ако бебчето е с проблемна или суха кожа според мен трябва да се маже поне до годинка.Слава богу сина ми има нормална кожа,но след къпане се изсушава за това мажа.Лятото обаче ако стане много горещо може да разредя мазането Crossing Arms

# 33
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Мажа я все още /7 мес./, редувам зехтин и млякото на Бюбхен.

# 34
  • Мнения: 674
 Първият месец мазах с преварен зехтин, а оттогава досега - с лосион на Мустела. Смятам още да си я мажа. Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 4 587
Продължавам да го мажа. Peace

# 36
  • Мнения: 3 216
Все още го мажа,но не го омазнявам-на 2 години е.Имаше един период ,в който не даваше да го мажа,бягаше,скачаше,гонех го из кьщата.Но сега явно започна пак да му харесва .Мажа с Бюбхен или едно френско сьс странно име.То аз ,че сьм дьрто магаре се мажа,та не го ли да не мажа Crazy

# 37
  • Мнения: 433
Щом мажа и себе си след къпане, защо да спирам да мажа бебето? Ще спра, когато сам почне да го прави...
Това значи ли, че ти имаш кожа нежна и чиста като на бебе? (ако е така - много ще ти завиждаме куп жени Party
Или - по-лошия вариант - детето ти да има кожа като на зряла жена (не знам на колко год. си, но едва ли си на 15  Wink ) ?

Този аргумент звучи доста глупаво, според мен. По същата логика ако детето ми го боли глава, да му дам едно кафе, защото мен това ми оправя главата  newsm78
А и честно казано, не познавам мъже, които да се скъсват да си мажат след баня тялото, освен ако не са на плажа с лосион против изгаряне. Метросексуалната мода поотмина, слава богу и се задържа само в една характерна прослойка  hahaha

Забравих да кажа за нас. Аз мажа със зехтин и смятам да спра при по-сериозно затопляне на времето. А за лятото си има слънцезащитни лосиони. Хидратирането при малките деца смятам да оставя на природата, като осигурявам достатъчно количество течности за поглъщане.

# 38
  • Мнения: 173
Още мажа и не мисля да спирам

# 39
  • Мнения: 2 152
Зависи от кожата на бебчето Simple Smile
Аз отдавна не го правя. Най-много веднъж в седмицата
Всяка вечер до около годинка някъде

# 40
  • Мнения: 1 195
Все още го мажа с олиото на Бюбхен, смятам след 6-ти месец да започна с т. мляко

# 41
  • Мнения: 1 049
Никога не сьм я мазала, използвах още след раждането специални овлажняващи продукти за баня и по сьвет на акушерката ни след това не беше необходимо никакво мазане. Кожата си оставаше естествено овлажнена след кьпане. Винаги ми се е струвало ненужно пьрво да се изсушава кожата с какво ли не и после да се маже. Колкото по-малко козметика толкова по-добре... но все пак тези, които имат много сухи кожи вероятно нямат голям избор  Wink

# 42
  • Мнения: 27 524
Никога не съм го омазнявала  Sick
Ползвам хидратиращ лосион. До седмица след раждането слагах по малко бадемово олио във водата му.

# 43
  • Мнения: 553
Никога не сьм я мазала, използвах още след раждането специални овлажняващи продукти за баня и по сьвет на акушерката ни след това не беше необходимо никакво мазане. Кожата си оставаше естествено овлажнена след кьпане. Винаги ми се е струвало ненужно пьрво да се изсушава кожата с какво ли не и после да се маже. Колкото по-малко козметика толкова по-добре... но все пак тези, които имат много сухи кожи вероятно нямат голям избор  Wink
подкрепям с това уточнение че именно бебетататс тип суха кожа най-не трябва да им се изсушава кожата с осапунващи вещества И ЕЖЕДНЕВНО КЪПАНЕ
казвам гоот опит. така докарах на баткото атопичен дерматит, макар да ползвах маркова козметика за къпане.

Ежедневното къпане отмива биобариерата на кожата, после с какавото и да я мажеш не е същото защотоолиото защитава главно механично, не храни кожата, като се отрие в дрешките- дотам.

А като се отмива биобариерата всеки ден организма не може да насмогне да я възстанови, кожата става суха, чувствителна и като се наруши здравината й на микрониво- склонна към инфекции и алергизиране.

Малкия сега го къпя 2 пъти в седмицата- 1 път само с вода и втори път с омазняващи душгелове

не само че не мажа цялото тяло и няма нужда кожата е здрава по главичката няма и помен от крусти, ами дори и дупето не е показало никакави признаци на подсичане и т.н. и него също не съм го мазала , освен 4 -5 дни след като си го прибрах детето подсечено  от родилния дом- /не знам там с какаво ги къпеха и то всеки ден /

не се поддавайте на рекламите на бебешка козметика ТОВА НЕ Е НАЙ-ДОБРОТО ЗА ВАШЕТО ДЕТЕ!!!

# 44
  • Мнения: 336
Когато й е суха кожата - мажа Peace

Общи условия

Активация на акаунт