Докога ще търпим неспазването на хигиена в хранителните магазини???????

  • 5 388
  • 82
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Преди малко видях, че ми свърши водата. Отидох до магазинчето на ъгъла. Реших да купя и пушени гърди. Момчето тръгна да ги пипа с голи ръце. Аз тактично му напомних предишно спречкване между нас по този повод. Той се усети и хвана месото с пликче. Но, бащата чу и започна да ми крещи  Shocked Каза ми, че ако не ми харесва магазина, да не пазарувам при тях, че съм имала претенции Shocked. Аз реагирах спокойно, опитах се да кажа, че ръцете контактуват с пари, които са мръсни, но, като че ли думите ми отидоха на вятъра....Ядосах се и ми вдигнаха кръвното в събота вечер....и реших да споделя.
Подобни грешки срещам ежедневно в малките магазинчета. Къде са ХЕИ и останалите органи, отговарящи за хигиената?????????????
Егати, как ми прецакаха вечерта. Ама, и аз що ли им се връзвам, ще кажете. Е да, ама не.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Това е масово явление за съжаление  Rolling Eyes
Пипа месото, после вади яйца и накрая ти
хваща и хляба + рестото  Shocked

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  И касетките с хляб ги слагат на земята............ХЕИ скоро няма да оправят ситуацията за съжаление.Скоро всички малки магазинчета ще изчезнат и ще останат големите вериги.Странното е, че частниците се тюхкат за това и че не са им останали клиенти, но не взимат мерки.За това в твоята ситуация бих запалила колата и бих отишла в някой голям магазин за пазарувам.Във фантастико пипат всичкото месо с ръкавици.

  И специално на развикалия се продавач бих спретнала една комисиийка, подавайки жалба в ХЕИ.Или обаждайки се в накой ТВ канал, журналистите само това чакат.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И мен много ме дразнят такива - пипа какво ли не с ръцете си и после пак със същите ръце пипа храната ти. Направо избеснявам и последния път вдигнах скандал на една продавачка на закуски заради това. И все на мен ли ще се случи - каня се да вляза в един магазин, но видях, че спря някакъв микробус да го зарежда. И шофьорът отиде зад магазина, изпика се най-спокойно и се върна, без да си измие ръцете, да разтоварва каквото има.  Sick С тия ръце си пипа оная работа и после - храната!  Sick Sick Sick Повече няма и да мина покрай тоя магазин! Отврат!  Sick

# 4
  • Мнения: 238
Няма значение дали е кварталното магазинче или някои хипермаркет....

преди седмица,в един от въпросните големи магазини продавачката на хлебните изделия направи следното :
Пита учтиво каквo желая,аз посочвам едно баварско хлебче,при което тя,продължавайки да ме гледа си бръкна в носa(извинявам се),извади нещо си от там  Sick ,погледна го и след това посегна към хлебчето....
успях само да кажа "Не,не месрси"   Confused

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Съжалявам за това което се е случило.
И аз много се дразня от лошата хигиена в магазините и ресторантите. Последния ми лош спомен е от миналата неделя в пловдивското Метро се засилих да си купя тарелка с кайма и последния момент преди да я оставя в количката съзирам един огромен косъм под фолиото в самата кайма  Sick
Не мисля че е нормално при откриването на един магазин за хранителни стоки да ти искат 100 вида разрешителни, а след това никой да не те следи дали спазваш елементарна хигиена.

# 6
  • Мнения: 0
Докато не се засили контрола в магазините, няма да се подобри нищо по отношение на обслужването!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това е масово явление и не вярвам да се промени скоро.
Аз забележа ли някъде липса на хигиена не стъпвам повече там.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Е, дреболии Mr. Green
Преди колко, 5 години, в Студентски град в едно от новите и по-чисти магазинчета посочих пълзящата хлебарка на витрината с храната - отвътре, разбира се - слаломираше отчаяно между маслини и сирена. Погнаха я, но все си мисля, че беше за парлама.

В едно от по-читавите кафенета до Плиска са ми сервирали кафе в чаша с червило. Като викнах сервитьорката, тя първо ме погледна дали аз нямам червило (подли жени! слагат червило, а после лъжат!), а после ме попита много непукистки 'Сега какво, искате да ви я сменя ли?'
В същото кафене посочвам хлебарка, търчаща по пода. Сервитьорката я хлопва с крак и отбелязав небрежно, 'Ми пълзят си'...

М'чи тъй де. Пълзят си...

Правила съм забележка на девойка във фурна да ми подава изделията с ръкавици, съобрази се, но с поглед, който ясно показваше каква изпаднала буржоа съм, щом настоявам за такива незначителности.

# 9
  • Мнения: 63
За какъв контрол говорите бе хора?...
Аз съм от другата страна - допреди да родя участвах в семейния бизнес свързан с ресторантьорството ... та идват ХЕИ-инспекторки от Варна в кръчмето. Представиха се, изискваха разни документи и всички очакваме да се поразходят, да поогледат хигиена, срок на годност и подобни....Да, ама нищо такова. Баща ми предложи, докато седяха на масата кафенце, сокче (да не са на празно Simple Smile ), а едната мила женица каза: "Аз на обяд кафе не пия!". Тогава баща ми: (разговорът продължава) "Изберете нещо за хапване!", тя: "Дайте менюто!".......и така проверката мина в сладки приказки за конкуренцията и платената държавна работа. Казвам ви най-отговорно, че в нашите обекти има подобен редовен контрол:). В действителност се грижим да подобряваме качеството на храната, абсолютната хигиена, обслужването, но контролиращите се интересуват от всичко друго не и от това! За жалост поведението им в повечето обекти е такова. Всъщност, едва ли това е нещо ново....в неподредена държава абсолютно адекватно поведение!

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хлебарките са обичайна гледка по магазини и заведения. Виждала съм в почти всички големи вериги за хранителни стоки. Веднъж имах "късмета" да попадна в кухнята на голяма столична пицария... е няма такава гадост Sick

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Веднъж имах "късмета" да попадна в кухнята на голяма столична пицария... е няма такава гадост Sick
Има - кухнята на китайски. Обичам китайска храна, но никога, никога не искам да виждам откъде идва тя. Потрес и гнас.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Най-много ми се набива на очи плюнченето на пръстите на продавача преди да вземе лист амбалажна хартия, за да ти завие сиренето или кренвиршите  Sick

# 13
  • Мнения: 843
Това е масово явление за съжаление  Rolling Eyes
Пипа месото, после вади яйца и накрая ти
хваща и хляба + рестото  Shocked
   в тази последователност си е страшно...
 Но самото месо си се вари...?  //  Готви?,,  тоест не е страшно. М?

# 14
  • Мнения: 843
  на едно магазинче,  с добра храна- и добро хладилниче.....   също ми се  случи хлебарка--  по салатата, която избирах. "  Червени рози  "/ и дракон имаше.../   ООд, ох.     Специализирано за китайска храна.     Хиляди пъти предпочитам да си поръчам на място в ресторантчето,  поне те гледат в очите.

 Не че това ти помага на разстройството.
    Обичам китайска храна...  и азиатска. Прочее.

# 15
  • Мнения: 173
За съжеление на много места е така.И не вярвам,че скоро нещата ще се оправят.

# 16
  • Мнения: 9 865
Никога няма да забравя как веднъж влязох да си купя баничка от павильона на Ни-Кай на Сточна гара (вече го няма). Хора, вие сте видели една хлебарка, аз видях десетки хлебарки, които пъплеха абсолютно навсякъде... Каква баничка, какви 5 лева... щях да се издрайфам директно... Мисля, че нямаше нужда и да казвам каквото и да било, защото то не можеше да се пропусне. Хората си бяха наредени на дълга опашка, а вредилите се примляскваха сладко, пресните банички.
А има една верига ХС на цени от производител... няма талкава гнъс. Веднъж влязох за едно тесто (нямаше никъде, в неделя сутринта) и се наредих на дъъългичка опашка. Едното потресно - продавачките освен че чукат по ужасно мръсните касови апарати и се барат навсякъде се оплакваха, че газят в саламура, а едната каза, че и щипе, щото имала гъбички (беше юни месец - воня и смрад до бога). В този миг спира буса с хляба, от него слиза мръсен българин, в омазани гащета, почесва се по-голите гърди и понеже магазина е малък и се зарежда отпред, а имаше и много хора, човекът започна да вади два по два хлябовете и да ги подава на една от магазинерките. А тя, уважаеми зрители, ги подреждаше ДИРЕКТНО на пода под рафтовете с бонбони... Напсувах и не си купих никакво тесто. Обвинявам се в бездействие, но не мисля, че действието ми ще има резултат.

# 17
  • Мнения: 2 386
Много хубава тема! Едва ли ще ми повярвате, но това бе една от причините да искам да напусна тази страна. Развих почти фобийно отношение към храната, благодарение на любимият и дългообсъждан магазин ''Европа''. По - нататък да не четат гнусливи!
Бъркам да си купя зехтин и ръката ми потъва в нещо..меко. Забравено месо отзад, зад бутилките. Мирише.. Sick
Купувам бонониера Нестле. Малкият ми брат я отваря и виждам, че лиспват 4-5 бонбона... по-късно разбирам, че не е била фабрично залепена..
Поисквам си килограм месо - изглежда свежо. Продавачката повдиха свежото и ловко ми подава лилаво-кафяво неопределено нещо! Sick
Разрязвам хляб, когато намирам..размазано двукрило под него. Sick

Спирам, гнус ме е. Няма ХЕИ, няма контрол, няма оправия!!

# 18
  • Мнения: 19 294
Така както ги описвате тези работи бас държа, че някои от тези хора не си мият ръцете след като ходят до тоалетна и работят с хранителни стоки  Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 1 890
 То по закон хора, които имат досег с храната, (сервитьори, бармани, продавачки) нямат право да мият тоалетната, ама познайте в колко заведения или магазини имат отделно чистачка.  Laughing

# 20
  • Мнения: 606
  Вече свикнах. Добре, че имам имунитет.

# 21
  • Мнения: 172
Вече свикнах. Добре, че имам имунитет.
И за мен важи Joy

Като ученичка имах приятели, които лятото се хващаха да работят.
Доста голяма част от тях в магазини за хранителни стоки и заведения -
кои квартални, кои - не...
Да си призная доста по-големи гнусотии съм чувала и това с голите ръцете,
месото и парите не ме впечатли. Моля се навсякъде лошата хигиена да се изчерпва с това.

# 22
  • Мнения: 1 312
В кварталният супермаркет попадам на буркан Царска туршия с бонус голяма,зелена муха вътре Sick.
Подавам го на едно от момичетата,подреждащи щандовете и казвам,че въпросното нещо явно трябва да се бракува.
Тя вика друг служител-управител може би.. Thinking
Повтарям и за него.
На което получавам отговор,че те нямат право да го бракуват и тя връща буркана отново на мястото Shocked
Питам как така нямат право и защо не го махне-може някой да не види въпросната муха и да си го купи.
Отговаря,че ще кажат на дистрибтора да го вземе,когато дойде Wink
Но не го изнесе или премести някъде-остави си го на щанда ooooh!.

# 23
  • Мнения: 2 407
Такава ни е културата.Има тема и в Сблъсък по този повод.

# 24
  • Мнения: 1 111
 Точно вчера и аз имах случай за тази тема, но като чета направо си е бял кахър.От бързото хранене на Била си взимам сандвич, момичето чисти пепелници, като свърши се обърна, извади с ръка сандвича ми от микровълновата и го сложи на тостера.И докато прехвърляше пепелниците аз стисках палци да си измие ръцете като приключи, защото се сетих какво следва, но не ме огря. ConfusedИначе беше с шапка там някаква, и престилка.  Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз започвам да развивам фобия от мръсотията в хранителните магазини и заведения. Ама аз съм си виновна щом си мия ръцете преди хранене  Laughing. Това с касетките хляб насред прахоляка и кучешките лайна на улицата съм го виждала и затова вече си купувам само фабрично опакован хляб. Не че имам по-голяма гаранция за хигиената, но поне си спестявам допълнителното омазване с кучешки лайна. Същото важи и за разтоварването на киселото мляко и други храни. Купувам предимно опаковани и после мия опаковката с вода и сапун (всъщност това го има и като хигиенна мярка в дебелите книги) От китайски ресторанти вече получавам гадене и изобщо не купувам нищо от там и ги заобикалям отдалече. Същото важи и за повечето заведения. Избрала съм си няколко, в които като че ли има по-добър контрол.

С две думи, мърлява работа е навсякъде. Лошото е, че като че ли на повечето хора изобщо не им прави впечатление. Като гледам, слязат от трамвая и веднага си купят парче пица. И следко-сладко си я откъсват с голи ръце. Какъв имунитет, братче, като зная колко народ се влачи по трамваите. Или със същите тези ръце откъсва и слага в устата на детето.  Sick

# 26
  • Мнения: 3 622
Миналата година със сина ми ходихме да хапнем на бързо по пица. Бяхме седнали в близост до вратата на кухнята и докато чакаме да стане и си пийваме безалкохолно от там лазейки по стената излиза една доста тлъста и охранена хлебарка. Синът ми я вижда и на висок глас казва "Вижте каква голяма хлебарка лази по стената" И естествено всички погледи са насочени на там. От кухнята излезе едно момиче с метличка в ръка, бутна я на земята и я настъпи. Влезе си в кухнята все едно нищо не е станало. Естествено ние станахме и си заминахме и повече ни съм ходила там

# 27
  • Мнения: 2 131
Един път ми се е случвало да видя подобно нещо - в малко магазинче не в нашия квартал. В повечето случаи пазарувам от големи супермаркети и там поне това е наред. Ама за други неща да не говорим. Като, например, че има заключващи се шкафчета за багаж, чиито ключалки не работят.
Като говорим за магазини, малко ще се отклоня... В кварталния плод-зеленчук ужасно се дразня като поискам 1 кг картофи, сложат ми в торбичка, те излязат 1.800 и ме питат дали да ги оставят. Айде, бе, не могат да преценят колко картофа да сложат в торбичката, за да излязат 1 кг.  smile3516. Това е една от причините, поради които вече не пазаря плодове и зеленчуци от този магазин. Евтини тарикатски номера...
Ама то за хигиената, обслужването, отношението към клиента може дисертация да се напише.

# 28
  • Мнения: 2 865
Аз пък забелязах в нашия квартален магазин че замразените стоки, които трябва да се съхраняват на -18 градуса изобщо не са замразени а са леко меки на пипане, т.е. температурата им е около нулата. Направих забележка в магазина че по този начин прецакват срока на годност на стоките, ама на кой му пука.
Друга случка - най редовно продават стоки с изтекъл срок на годност. Върнах им 2-3 колбаса докато накрая попаднах на такъв който не е с изтекъл срок, но другите си ги върнаха пак на щанда да ги продават, не ги отделиха.
И една случка в Билла - купих вносни детски сокчета, но ми направи впечатление, че срока на годност, който си имат отпечатан на опаковката изтича скоро - след около 10тина дни. След около 2-3 седмици реших пак да купя от тях и отивам в магазина - гледам същите сокчета, но на нито една опаковка няма срок на годност  - може сами да се досетите каква е работата.

# 29
  • Мнения: 243
Тва хлебарките нищо не са. Преди малко повече от месец отиваме в Добрич. На площада на центъра има бърза закуска - продават пици и дюнери. В кафето, което е в съседство на масата стоят две жени. По едно време се появява огромен плъх  #Crazy Започва съвсем спокойно да си се разхожда между масите и си харесва масата на въпросните две дами. Започва да се катери по кракът на едната - тя обяче явно не усеща  newsm78 Той продължава с опитите, жената вероятно вече усетила нещо погледна под масата, тръсна крак и все едно нищо не беше станало  #Crazy Shocked #Crazy

# 30
  • Мнения: 2 131
baby_illy, направо ме ужаси. И това в Добрич... И си тръснала спокойно крака  #Crazy #Crazy #Crazy

# 31
  • Мнения: 1 168
Ужас! И аз имам спомен. Купувам си сирене от кварталното магазинче и ми го увиват в хартия, която е цялата написана с разни сметки с химикал! Вече пазарувам само от големите хранителни вериги, където всичко поне изглежда на ниво.
А ти pechovska, защо не подадеш сигнал в ХЕИ, да ги проверят

# 32
  • France
  • Мнения: 726
Ужас! И аз имам спомен. Купувам си сирене от кварталното магазинче и ми го увиват в хартия, която е цялата написана с разни сметки с химикал! Вече пазарувам само от големите хранителни вериги, където всичко поне изглежда на ниво.
А ти pechovska, защо не подадеш сигнал в ХЕИ, да ги проверят
Съседи са ми....А и като знам как органите си гледат работата......Я луканка ще вземат, я филенце с бонус ракийка....
Аз рядко пазарувам от тях, освен цигари, бира и вода, инцидентно ще се случи  да купя нещо друго, защото виждам, че са мърлячи, меко казано.
за съжаление, това е масова практика. И ние сме си виновни, защото ако си търсим правата и има засилен контрол, собствениците ще де научат да спазват елементарна хигиена

# 33
  • Мнения: 2 755
А какво ще кажете за онези, които продават гевреци на улицата? Вадят гевреците с голи ръце от книжният чувал, после от някаква торбичка взимат найлонче и поставят геврека вътре, и ето виждате ли, как спазваме хигиенните норми. ooooh! Аз само като погледна вида на тези продавачи.....  Sick Но, хората най-невъзмутимо си купуват от тях. А, кажете сега кой е виновен?  ooooh!

# 34
  • Мнения: 2 978
Няма значение, че са ти съседи...ама те е гнус нали?

Подавай жалби, ако ще всеки ден да си изнасят от магазина луканки и тем подобни неща.
Така поне ще им излезе солено на собствениците да дават всеки ден по нещо.

Те, щом ръцете  не си мият, ще се стиснат и за подаръците на инспекторите.

Гони ги до дупка....!

# 35
  • Мнения: 172
Един път ми се е случвало да видя подобно нещо - в малко магазинче не в нашия квартал. В повечето случаи пазарувам от големи супермаркети и там поне това е наред.

Аз пък точно за две от големите вериги знам гадорийки.
Примерно, че се случва на някои от персонала да си играят на футбол с месце...

А сега видях и гевреците сте споменали, та аз се подсетих за бабите дето продават домашно мляко. Една женица в жегата (лятото), продаваща на една спирка явно се притесни дали не се развалило млякото - отвинти капачката, сръбна, направи одобрителна муцка, затвори го - и пак за продажба.

# 36
  • Мнения: 2 131
Да, може би, по-скоро трябваше да напиша, че не съм виждала в големите вериги магазини.

# 37
  • Мнения: 2 865
Един път ми се е случвало да видя подобно нещо - в малко магазинче не в нашия квартал. В повечето случаи пазарувам от големи супермаркети и там поне това е наред.

Аз пък точно за две от големите вериги знам гадорийки.
Примерно, че се случва на някои от персонала да си играят на футбол с месце...

А сега видях и гевреците сте споменали, та аз се подсетих за бабите дето продават домашно мляко. Една женица в жегата (лятото), продаваща на една спирка явно се притесни дали не се развалило млякото - отвинти капачката, сръбна, направи одобрителна муцка, затвори го - и пак за продажба.

А знаеш ли бутилките откъде се взимат? Има хора, които ги събират от контейнерите и ги продават на млекарите за някакви стотинки (това съм го виждала по телевизията- информация от първа ръка от такъв дето рови по кофите).

# 38
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Една позната, започвайки първата си работа в живота като барманка, се беше вдъхновила от книгата Трейнспотинг- става въпрос за изстискан дамски тампон в каната с червено вино на неприятни клиенти....  baby_neutral

# 39
  • Мнения: 172
Arizona, допълни картинката Laughing

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Говорите, че в големите магазини хигиената е привидно на ниво. А да ви кажа ли какво се случва със стоката преди да стигне до магазина, там, където клиенти не влизат и не виждат. Вас ви е гнус от това, което виждате, а по складовете какво се случва нямате идея предполагам. Замразените храни, не винаги са само веднъж замразявани, млеката и някои млечни продукти в повечето случаи се разнасят с обикновени бусове, които нямат хладилник, а това през лятото се сещате до какво може да доведе, кренвирши и колбаси как се подхвърлят и търкалят къде ли не да не обяснявам. Виждала съм всичко това и знам и още много. Но естествено клиентът в повечето случаи е недоволен от магазина и много рядко от производителя.

# 41
  • София
  • Мнения: 15 457
То и на вратата на нашето квартално магазинче пише, че влизането с кучета е забранено, но има една луксозна мацка с миниатурно кученце и винаги го пуска вътре, да се свира из краката на клиентите.

# 42
  • France
  • Мнения: 726
Един път ми се е случвало да видя подобно нещо - в малко магазинче не в нашия квартал. В повечето случаи пазарувам от големи супермаркети и там поне това е наред.

Аз пък точно за две от големите вериги знам гадорийки.
Примерно, че се случва на някои от персонала да си играят на футбол с месце...

А сега видях и гевреците сте споменали, та аз се подсетих за бабите дето продават домашно мляко. Една женица в жегата (лятото), продаваща на една спирка явно се притесни дали не се развалило млякото - отвинти капачката, сръбна, направи одобрителна муцка, затвори го - и пак за продажба.

А знаеш ли бутилките откъде се взимат? Има хора, които ги събират от контейнерите и ги продават на млекарите за някакви стотинки (това съм го виждала по телевизията- информация от първа ръка от такъв дето рови по кофите).
Като стана дума за бутилките: преди да изляза, оставям боклука за разделно събиране пред вратата. Два пъти изчезваше #Crazy. Мъжът ми се досети, че сигурно го взимат заради бутилките. От тогава не го оставям пред, а зад вратата.

# 43
  • Мнения: 5 370
Вие се възмущавате от хлебарки? Вие се гнусите, ако ви подават хляба в ръце?
А какво ще кажете за спяща на един долен рафт котка тип "помиярка"?
Това го видях преди няма и 2 часа, на централна улица, в денонощен магазин.
Случвало ми се е да пазарувам от този магазин, оттук нататък той ми влиза в черния списък. ooooh! ooooh! ooooh!

# 44
  • Мнения: 9 990
Докато повечето квартални магазини са преобразувани гаражи-дотогава.Докато не спрете да пазарувате от подобни клек-шопове и гаражни баничарници, за да им подхранвате оборота.По правило в тези "магазини" и цените са по-високи-явно заради екстрата-хлебарки, към стоката, която искате да закупите.
Лиляна-много добре знаем, и паднала салата знаем как с лъжица се изстъргва от пода и се слага в кутиите.Обаче-някак друго е да не го виждаш.И да не живееш във вечна параноя, кой ритан кремвирш дъвчеш.Докато полазила хлебарка върху кашкавала...

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ха, кварталните магазинчета. Преди вече 5-6 години работех към РКС - голяма търговска организация. Та тази организация с традиции от десетилетия ми караше стока от града на село в един камион. Понякога такъвпокрит с брезент. И вътре натъпкано всичко което се сетите. Перилни и почистващи препарати, малко козметика. Тенекия сирене на която са пробити двете страни на капака, та да изтече саламурата, две метални касетки с малотрайни колбаси, завити с по едно парче амбалажна хартия, касетка домати,  един кашон замразена риба и един кашон пилешки бутчета. И за разкош 15 торби амониева селитра и 5-10 чувала смеска за хранене на бройлери. И това става към 12 -13 часа по обед, като същия този камион с брезентово платнище трябва да обиколи още 4 магазина в съседните села. А от ДВСК и ХЕИ проверяват само магазините и чат пат складовата база. Но никога и начина по който толкова разнородни стоки стигат до самия магазин.
Ще ми се да кажа, че е било отдавна и сега сигурно не стоят така нещата. Ще ми се ама нали знаете "а дано, ама надали...."

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Изводът - да отиваме на село и да си произвеждаме всичко сами  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 080
Магазинчето до нас е малко ,но чисто .Обаче бяха наели една жена .. Купувам ловджийска наденица - какво беше изумлението ми ,когато госпожата с порядъчно дълъг маникюр с лак изпопадал тук - там ,кръцна наденицата през средата с нокти - за да отдели исканото количество .Познайте дали хапнах .

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 19:41 от catch

# 48
  • Мнения: 73
Само искам да кажа ,че това което виждаме е капка в морето.Например млечната салата се разбърква в едни огромни казани с помощта на някаква перка.Знаете ли какво става когато перката заяде.Влиза се направо с ботушите в салатата за да се освободи перката.След това тя се пакетира в опаковкли и нас не ни е гнус.И почти с всичко е така.По-добре да не се замисляме защото е много гадно

# 49
  • Мнения: 1 168
A някой знае ли как се правят кренвирши?  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 2 131
A някой знае ли как се правят кренвирши?  Mr. Green
С тоалетна хартия  Sick Mr. Green

# 51
# 52
  • Мнения: 2 386
Мога да говоря с дни за Кенар и Дерони, но ще ви го спестя, за ваше добро е. Mr. Green

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
A някой знае ли как се правят кренвирши?  Mr. Green
С тоалетна хартия  Sick Mr. Green
Надявам се да не е използвана  Whistling

# 54
  • Мнения: 502
Ееех,мила родна картинка!Чуйте сега и мойта случка.Ще започна с малко предистория,така да се каже.Провинциално градче,повечето магазинчета са малки,в бивши гаражи,има тук там и по някой по-голям и хубав магазин.Тук старите хора,а и в София,предполагам,стават още по тъмно и тръгват да се редят за топъл хляб.Нямат си друга работа бабите,а на опашката хем се виждат с комшиите,хем първи си купуват още топло самунче.Хлябът се доставя от частни пекарни в града и околните села.И ето,подредили са се десетина бабки и чакат, колата с хляба идва и момчето сваля голям кафез пълен с топъл хляб.Мирише хубаво,хлебарят казва"Добро утро,баби!"и те одобрително поклащат глави и с нетърпение вече започват да се побутват.И тогава,както всички очи са вперени в кафеза с топлия хляб,оттам пъргаво и ловко,много грациозно изскача малко хлебно мишле и се втурва под рафтовете в магазина.
Всички бабки ахват от изненада,продавачката изумена се опулва и незнае как да реагира, а горкото момче хлебарче се изчервява като домат и казва:"Ще го върна в колата този кафез,ще донеса друг!"Има и продължение-след като си тръгват клиентите продавачката вдига луд скандал на горкото хлебарче,и то виновно се извинява,отива до селото си,донася капан за мишки и заедно с продавачката да вечерта чакат да се хване мишлето...

# 55
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
До нас има магазинче.....Собствениците гледат дворни кучета и котки,обичам животните, но мисля че нямат място в магазина да се разхождат по стоката и около нея.....Отделно хляба е не опакован и продават стока с изтекъл срок на годност,перилните препарати и сапуни са в непосредствена близост с хранителните продукти.....С голи ръце пипат пари ,препарати,след това сирене, колбаси.......За съхранението им просто не ми се коментира.......на пример киселото мляко не се съхранява в хладилник, а е  в касите с дни......,докато се продаде.....Въпреки тези факти ,има хора които си пазаруват и на въпросните собственици до сега никой не им е потърсил отговорност за този начин на работа в магазина....,дори не съм чувала и РИОКОЗ да е минавало на проверка....

# 56
  • Мнения: 854
Жалби, жалби, много жалби. А не само оплакване по форумите, щото файда няма. Прочетете в темата, към която давам линк. Честно казано - бях учудена, но факт - задействаха се. Остава да проверя лично, какъв е ефекта.

# 57
  • Мнения: 19
Изводът - да отиваме на село и да си произвеждаме всичко сами  Mr. Green
идеята е да не да си произвеждаме сами а да изискваме
Историята е в Кауфланд.Аз съм на щанда точно пред колбасите и чакам да ме обслужат.Една жена от персонала естествено тръгва да бърше стъклата на витрините им и започва от другия край- сирената.Надига стъклото , почва да пръска с препарат и бърше с хартия.Половината препарат попада върху сиренето в случая а явно до преди това и върху всички маслини , колбаси , меса.Попитах за управител вдигна се пара в хората около мен и оттогава като бършат стъклата си вадят всичката стока навън и като забършат пак я излагат , поне доколкото съм засичала.
В кварталните магазинчета спрях вече да пазарувам заради това.Малко е неудобно но и те взеха да замират.
Така че мили дами - оплаквайте се , отстоявайте си правата! Sunglasses

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Но както се разбра всичко това не става само по магазините, а още при производството и транспортирането. На кого и на какво основание може да се оплаче човек?

# 59
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ама как ми зачеквате болната тема... Била съм и от двете страни.

Като клиент много мразя да ме правят на по-проста, отколкото ми е възможно да бъда, и винаги, ама винаги намирам начин най-малкото да изразя недоволството си. Случвало ми се е да ми подадат обикновена вафла с голи ръце, да видя куче в магазина, в който виждам всеки ден как поставят касетите с хляб на земята, и какво ли още не.
Винаги правя най-малкото забележки, за такива неща. Подавала съм и сигнали, където трябва. Остава си глас в пустиня, но не мога да си мълча, когато виждам подобни подигравки с клиентите.

А от другата страна.... Бях единствена в магазина (не малък магазин от софийска верига с печална слава на мърляци и мизерници), която просто препълваше фризера за брак. Бяха се видяли в чудо с мен, когато съм на смяна, защото минавах и обирах доста голяма част от стоката. И вечно ми се правеше забележка!
Гледам веднъж едни от кремвиршите приличат на дърт................. с цвят на същото. В момента, в който ги видях и ги метнах във фризера, мрънкайки "никой ли не ги е видял, ще ви избодат очите" и т.н., пък дано се усети някой за какво говоря. В същото време една колежка се затичва към мен  Shocked Shocked Shocked "Ама какво правиш?????!!!!! Защо ги прибираш? Дай една купа с вода, накисни ги малко и ще видиш какви хубави ще изглеждат!"
 Shocked Отклоних културно и си ги оставих, където им е мястото.

Друго - кулинарният щанд. Процедира се така - носи ти се тарелка с нещо (кюфтета, шницели, сърми и какво ли още не). Откъсва се срока на годност от найлончето и се слага под съответната тавичка, за да е на лице при проверка. Като ти останат 5 кюфтета, а са донесли вече новите, слагаш ги при старите, махаш стария срок, слагаш новия и готовоооооо!
Няколко пъти съм отказвала да продавам от този щанд, както и от салатите, и от месата. Просто казвам на клиента, че е по-добре да си хареса нещо друго.
Случки хиляди имам. Но няма да досаждам повече.

Само искам да допълня за бутилките за мляко. Комшията на вилата продава така мляко. Вечер пооплаква тубите от минерална вода, оставя ги на двора да съхнат. Има няколко кучета и няколко котки, който си ходят свободно из двора, обикалят около въпросните туби... На сутринта ги взема, пълни ги, натоварва ги на трабанта и тръгва. Преди това обаче грижливо смесва млякото с мноооого вода и сухо мляко. И после бабите въздишат "Ееееее това е истинско млякооооооо"

(За справка - и с това сме опитвали да се борим. Викали сме всякакви служби, има направени всякакви проверки, но все успява да се измъкне, гадта му с гад мръсна. Накрая се оплака в един местен вестник и на първа страница цъфна огромна статия за един нещастен човечец, който се опитва да преживявя някак, а изобщо не е така, и гадните му, подли, злобни съседи, които се опитват да го съсипят, като постоянно го тормозят с проверки и какъв ли не друг тормоз.)
Съжалявам, че стана дълго. Мога още даже  Blush

# 60
  • Мнения: 19 294

По повод щанда с пресни салати и месо. Два пъти се тровихме от млечни салати, купени от такъв щанд в голяма хранителна верига.Повече нищо такова не купувам  #Cussing out

# 61
  • Мнения: 451
В кварталният супермаркет попадам на буркан Царска туршия с бонус голяма,зелена муха вътре Sick.
Подавам го на едно от момичетата,подреждащи щандовете и казвам,че въпросното нещо явно трябва да се бракува.
Тя вика друг служител-управител може би.. Thinking
Повтарям и за него.
На което получавам отговор,че те нямат право да го бракуват и тя връща буркана отново на мястото Shocked
Питам как така нямат право и защо не го махне-може някой да не види въпросната муха и да си го купи.
Отговаря,че ще кажат на дистрибтора да го вземе,когато дойде Wink
Но не го изнесе или премести някъде-остави си го на щанда ooooh!.
E то точно това е целта Laughing

# 62
  • Мнения: X
казват някои тук: само големите вериги

хайде моля помислете техните опаковки храни какво са
всичките им салати и мезета, приготвени на място
всичко е стока с изтекъл срок на годност
слага се в руските салати напр и  ... воала ... вече е годна още поне 30 дни
какво като някой се е натровил
има още хиляди балъци

и там са най-големите плъхове
и внимавайте опаковките на храните да не са нахапани от мишлета

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
и на веригите не им вярвам, защото никой не знае какво става отзад в стаичките.

Единственото, на което разчитам в момента до някаква степен е фабричното опаковане. Не че не зная какво става и в производството, де.

# 64
  • Мнения: 5 462
Какъв срок имаха малките хранителни магазини не отговарящи на европейските изисквания да преустановят работа или просто да се вкарат в тези изисквания ????Какво ще става с магазините които са примерно в сгради с нисък таван , нямат стаичка за персонала и т.н. изисквания ????А някой знае ли къде могат да се прочетат въпросните изисквания ????Или ако има от вас запознати да кажат с две думи за какво става въпрос ???Предварително ви благодаря !!!

# 65
  • Мнения: 649
Просто още първия път като си ги видяла че са мърльовци не е трябвало да се връщаш в магазина. Ще са такива докато имат клиенти. За салатите Кенар какви гнусни неща съм чувала, че ме е гад да я вкуса.

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какъв срок имаха малките хранителни магазини не отговарящи на европейските изисквания да преустановят работа или просто да се вкарат в тези изисквания ????Какво ще става с магазините които са примерно в сгради с нисък таван , нямат стаичка за персонала и т.н. изисквания ????А някой знае ли къде могат да се прочетат въпросните изисквания ????Или ако има от вас запознати да кажат с две думи за какво става въпрос ???Предварително ви благодаря !!!
Няма срок, така поне ни отговориха последния път, когато ходихме в РИОКОЗ. Понеже до нас има магазин(малка дупка), който не отговаря на никое изискване, решихме да попитаме. Е, казаха, че са ги оставили на доизживяване, понеже те сами някой ден щели да преустановят работа, предвид големите магазини. А тогава що бяха всичките тези изисквания? Не зная къде можеш да ги прочетеш, но ще спомена някои от тях - 2,5м височина светла част(това в гараж е неизпълнимо), тоалетна и баня, стая за почивка, отделен вход за приемане на стока, складово помещение, нито една стока не трябва да е на земята, при ползване на тоалетна и след измиване на ръцете да се ползва еднократна кърпа и т.н.

# 67
  • София
  • Мнения: 426
какво ХЕИ  като минат на проверка и срещу някой лев даден им от нарушителите всичко се оправя виждала съм го това нещо

# 68
  • Мнения: 169
Мръсотията в складовете отзад не е по малка за съжаление. Знам за магазини които ги затварят пишат актове, но на другия ден си работят какво от това, че е забранено...Да не говорим за стоките с изтекъл срок на годност които без проблем си ги продават. Колко от вас се заглеждат кога изтича срока на нещата които купуват?  В ресторантите положението не е по добро уверявам ви, но вие това си го знаете Wink

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Гледам, гледам. И точно затова съм си имала и неприятни емоции по магазините. Реакциите на продавачките варираха от простодушна изненада до скандал. Обаче с течение на времето се научих да съм твърда - те ми подават една опаковка, аз им викам да ми датат друга, на която срокът на годност ми е харесал. Сега вече ми свикнаха, къде ще идат. Но продължават да се опитват да пробутват изтекли стоки на по-свитите и възпитани клиенти.

# 70
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Сега се сетих, че в "Стрелбище" продават пица на парче, а на витрината под пиците са наредени кубчетата за хлебарките  Sick

# 71
  • Мнения: 1 168
Сега се сетих, че в "Стрелбище" продават пица на парче, а на витрината под пиците са наредени кубчетата за хлебарките  Sick


Ето, хората са взели мерки! smile3521

# 72
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Като чета това, направо ще си умра от глад ... Confused

# 73
  • Мнения: 281
Не го търпя,просто пазарувам само в определени магазини Rolling Eyes

# 74
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Леле ужас...направо ми се повдигна  Sick

Сетих се един случай - в Халите бяхме със сестра ми, тръгвам към един щанд със сладки тестени, за да си купим баклава и в този момент виждаме хлебарка кротко да си пълзи. Имаше доста голяма опашка и сестра ми възкликна : " Хлебарка " , в този момент доста хора я видяха и се отдръпнаха от опашката, а продавачките взеха да роптаят.

Гледам да не се замислям каква хигиена спазват навсякъде, защото наистина гладна трябва да стоя.

# 75
  • Мнения: 431
Честно казано, нищо не може да ме впечатли или погнуси вече. Ако намеря нещо странно и вероятно органично в купешка манджа, изгребвам го и продължавам. Няма да похабявам храната, я. Като знам какво става преди магазините, как ли пък няма да се трогна от липса на ръкавици. Хигиената по-отдалечко трябва да започва, докато стигне до витрините - полза от гнусливост няма.

Пък и в края на краищата и хлебарките са създания Божи.

# 76
  • Мнения: 171
 Не знам за хранителните магазини, но съм чувала такива гнусотии за кухните в заведенията.Ако вимим какво става там.... Sick АЗ самата в тинейджърските си години работих като сервитьорка в един италиански ресторант.Такава гнус беше в кухнята, че си носих сандвичи от вкъщи.Въобще не исках да се докосна до тази храна. Веднъж самият собственик на ресторанта-италиянец -изпусна чиния спагети на земята,събраги пак в друга чиния и хоп -готово,няма проблем.Да не ви казвам и как гъмжеше от хлебарки навсякъде  Sick

# 77
  • Мнения: 156
Интересна тема ! А чували ли сте за твърдението че всички акции в била са на преопаковани стоки с изтекъл или изтичащ срок на годност?
Чували ли сте че сиренето в 90 % от случайте съдържа маргарин и растителни масла? Което е забранено.
Чували ли сте че саламите в 90 % от случаите са с намалено съдържание на месо? А контрола на веществата които се добавят в тях е никакъв.
Чували ли сте че кетчупа и лютеницата е с подобрен цвят? Защото няма достатъчно доматено пюре.
И за капак "Растително Краве Масло" Simple Smile на цена от 1.5-2.5 лв за 200-250гр. Само да поясня че един килограм растително масло или маргарин има цена от 2-2.5 лв за кг.
Е всичко това го продават нашите любими магазини!!!За да печелят повече от нас КЛИЕНТИТЕ !!! БИХ КАЗАЛ ЗЛАТНИТЕ КОКОШКИ ::Simple Smile)))

# 78
  • Мнения: 1 152
Веднъж в кварталното магазинче продавачката пипна с голи ръце сиренето ми, е отказах й го и повече не влизам в този магазин!

# 79
  • Мнения: 9 814
Просто още първия път като си ги видяла че са мърльовци не е трябвало да се връщаш в магазина. Ще са такива докато имат клиенти. За салатите Кенар какви гнусни неща съм чувала, че ме е гад да я вкуса.

Да, за салатите Кенар съм съгласна. Тати бог да прости, работеше там в администрацията и имаше възможност да носи с килограми от всичките им продукти, но..... не го правеше, по обективни причини.

А относно магазините: мизерните квартални бакалиики и ще продължават да съществуват, докато има кой да влиза в тях и да купува боклуците им. ЗА цените пък да не коментирам. Поне с 10-15 % по-високи отколкото в някоя верига супермаркети.

# 80
  • Мнения: 1 111
А относно магазините: мизерните квартални бакалиики и ще продължават да съществуват, докато има кой да влиза в тях и да купува боклуците им. ЗА цените пък да не коментирам. Поне с 10-15 % по-високи отколкото в някоя верига супермаркети.
Не съм съгласна за кварталните.Не всички са мизерни, освен това в повечето случаи там работи собственичката и гледа всичко да и е наред, иначе какви клиенти да чака?До нас има едно такова магазинче и съм най-спокойна когато пазарувам от там, няма застояли продукти, жената поддържа добра хигиена, имам и доверие.Цените не ме интересуват.

# 81
  • Мнения: 9 814
Ji, аз казах мизерните, а не всички квартални магазини. Нали правиш разликата?! Peace

# 82
  • Мнения: 1 111
 Ами честно казано, от това което си написала не можах.

Общи условия

Активация на акаунт