Бульон?

  • 1 938
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
# 16
# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не съм давала бульон

# 18
  • Мнения: 408
И аз скоро бях питала по тази тема,защото бях чела в една книга че бульон се дава преди пюрето и то по няколко лъжички за апетит.Аз все още не съм давала за сега сме на пюрета само,но мисля да пропусна бульона,супата е по-полезна и по-вкусна. Hug

# 19
  • Мнения: 756
 аз имам рецепти за бульони , но ги правя за да ги добавя към пюретата , които приготвям-като се замисля не виждам логика в това за ме даваш бульон-според мен е гадно / на вкус/ -давай го с храната му .Ако искаш ще ти изпратя реептите за зеленчуков и пилешки бульон.

# 20
  • Мнения: 745
Не виждам смисъл от бульон,при положение,че хапва супа Grinning

# 21
  • Мнения: 175
Здравейте. И аз искам да питам. Нашата педиатърка ни каза в деня на зеленчуковото пюре да правя месен бульон и да го давам 40-50 мл. преди пюрето. Сварявало се месото и после се слагало малко фиденце и това е бульона. Ама както чета тук явно никой не го практикува, а и на мен ми се вижда странно. Ами всички пишете,че давате супичка. Каква супичка? Аз готвя зеленчуковите пюрета, а месните ги купувам. Предполагам, че не изцеждате водата от зеленчуците като ги сварите, ами пасирате с нея и става по - рядко и това е супичката - нали? И ако е така какво количество давате от нея? Защото от пюрето като изяжда 150 - 180 г. и от супата ли е същото количество?

Общи условия

Активация на акаунт