Парите за доктора преди или след раждането

  • 2 449
  • 69
  •   1
Отговори
В 9тия месец съм, ве4е нямам търпение кога ще се роди бебето термина ми е след 3 дни, вчера ми падна "тапата", обадих се на доктора, които ми води бременността и той каза няма страшно и че днес няма как, но утре ще трябва ме прегледа и да му дадем парите за раждането.
Кажете ми каква е практиката, кога се дават парите преди или след раждането?

# 1
  • Мнения: 156
Аз родих в Шейново и там платих на касата след раждането 800 лв. за избор на екип. Но щом докторът ги иска предварително, няма как. Дано всичко да мине нормално! Желая ти леко раждане! newsm10

# 2
  • Мнения: 4 335
И аз платих за избор на екип,но 4ак след раждането Peace

# 3
  • Мнения: 953
След раждането, не преди това.
Това са подробности, ако иска предварително парите ОК, няма да ти избяга.
Леко раждане Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Щом си ги е поискал, явно ще трябва да му ги дадеш  Mr. Green.
Чудя се само тези лекари, защо поне малко не се преструват  поне, че са загрижени и за родилката, а не само за парите си?

# 5
  • Мнения: 5 362
След раждането.Така е редно,според мен.

# 6
  • Мнения: 179
След раждането.Нека вси4ко да мине нормално,парите няма да му избягат.Аз на доктора ни6то не пла6тах,но на акушерката след като родих.

# 7
  • Мнения: 331
Аз платих и на лекаря, и на болницата след раждането. Като се замисля, при повечето услуги е така - плащаш след като са те обслужили. Явно само при адвокатите и при лекарите е обратното  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 17 592
Платих на каса при изписването.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Първо-Леко раждане!!!!!
Аз платих на лекаря един ден преди планираното ми секцио.
На другата сутрин ме оперира и не се занимавах с пари повече.
Успех! Hug

# 10
Не съм чувала някой да е платил преди раждането? Плаща се след това.Ами ако не може да дойде?-всичко се случва.
А щом ти е паднала тапата защо не си в болница?
Аз съм в 9мес. и Др. ми каза да идвам в болницата ако ми падне тапата, изтекат водите или почнат контракции.

# 11
  • Мнения: 4 406
той може би си мисли, че като родиш, ще избягаш без да му платиш  Laughing
според мен е редно първо да си свърши работата, а тогава да му бъде платено.

# 12
  • Мнения: 163
След раждането.
Недей да бързаш предварително да дадеш парите. Доктора, с който имахме уговорка да води моето раждане не дойде и родих при лекаря, който беше на смяна.
Леко раждане!!!

# 13
  • Мнения: 8 934
Имам приятелка, която беше избрала лекар и след 4 часа контракции отива в болницата с постоянна болка, въпросния лекар я връща, те отива в друга болница, без да избрала лекар, екип, нищо и ражда след половин час.
Ще те посъветвам да не плащаш предварително. Илекарите са ххоря, да. И те са пациенти понякога. Но някой от тях понякога спекулират с това, че сме в нужда и много, много нямаме избор. Брррррррррррррр  .............

Успех.

Между другото, аз родих, 14 часа след като ми падна тапата.

Hug

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Платих в деня на изписването Peace

# 15
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ще плащам след раждането . Както се казва пари напред никога , пък и се плаща при свършена работа Peace
Леко раждане  bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 245
След като иска парите напред и няма да си секцио, явно ще ти предизвика раждането.

Парите се дават за свършена работа. Ами я си представи, че родиш по-рано или по-бързо и той не може да дойде. Май и той си го мисли това и гледа да се презастрахова.  Щом искаш точно този лекар да те изражда, явно трябва да спазваш правилата му.


Леко раждане и здраво бебенце ти желая   bouquet

# 17
  • Мнения: 9 973
Щом си ги е поискал, явно ще трябва да му ги дадеш  Mr. Green.
Чудя се само тези лекари, защо поне малко не се преструват  поне, че са загрижени и за родилката, а не само за парите си?
затова не платих за нищо Peace

# 18
  • Мнения: 641
Преди ражаднето си е като подкуп, а след раждането - благодарност.
А и кой плаща за несвършена работа?

Леко раждане  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 408
Аз платих преди раждането за избор на екип- на касата. Моят съвет е ако лично на него искаш да му плащаш, да е след раждането.
УСПЕХ и леко ражданеъ Hug

# 20
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Не съм плащала. А каква е логиката да искате да платите лично на лекаря, а не на касата?

# 21
  • Мнения: 641
Във В.Търново се плаща на касата за избор на екип.Тази такса е регламентирана от РО. Но не е гаранция, че този доктор ще присъства.

В кеш,брой или на ръка се плаща на доктора като вид благодарност или подкуп.Зависи от доктора и как ще си ги поиска. А поиска ли ги е желателно да платиш за да раждаш по-спокойна.

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 12:45 от Рамбо Силек

# 22
  • Мнения: 4 784
Аз си платих след раждането, в деня, в който ме изписваха. Струва ми се обаче много неетично и даже бих казала свръх нагло да си проси парите още преди да си отишла да раждаш.

# 23
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз първият път платих след изписването ми от болницата. А вторият път не съм плащала нищо. Мисля, че е редно след свършената от него работа.

# 24
  • Мнения: 6 274
Разбира се , че след раждането  Peace. Винаги съм казвала , че лекар , който ти гледа в ръцете не е лекар за мен . Това е гадно , продажно племе , което не заслужава никакво внимание  #2gunfire, камо ли да поверя животът на детето и моя собствен в неговите ръце  Naughty. Я само си представи , че във въпросния ден го няма  Thinking. Всичко се случва . Тогава какво ? Ще го търсиш , за да си вземеш обратно парите ли ?  ooooh!Направо ми звучи безумно .  #Cussing out

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 12:42 от Djulichka

# 25
  • Мнения: 5 539
По време на раждането, по време Twisted Evil Половината, докато си в предродилна зала, другата половина на магарето.
Егати лекарите са се навъдили! ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз платих след като родих!  Peace

# 27
  • Мнения: 4 753
Жалко, но май определено не си попаднала на лекар. И аз си бях ангажирала, но си платих 10 дни след раждането, при ваденето на конците. Просто мойта лекарка така практикува, а съм чула, че ако нещо лошо се случи на родилката или на бебето пари въобще не търси. Аз колкото пъти я питах кога да й платя, тя все казваше... " да ви видя живи и здрави, че сме ви изписали пък после, има време".

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
Доста нагло ми се вижда искането на твоя лекар. Confused Според мен е редно да платиш след като родиш. Представи си, че нещо се случи и не дойде. А и парите не се ли дават на касата срещу фактура?
Леко раждане ти желая! Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 1 522
Аз платих на касата избор на лекар 500 лв. преди раждането, но на доктора дадох пари на ръка три дни след като ме изписаха от болницата и мисля, че така е редно. Моят доктор по принцип не искаше пари, но аз бях много доволна от него. Затова ги дадох. Но след като твоя доктор си ги иска предварително няма как да не ги дадеш. ЛЕКО РАЖДАНЕ!


# 30
  • Мнения: 872
Хм,щом той си иска парите предварително,а ти не му ги дадеш,познай какво ще бъде отношението към теб по време на раждането.Ако в болницата,в която раждаш има регламентирано заплащане за избор на екип,би било редно да се плати на касата на болницата,а не на ръка. Леко раждане Simple Smile

# 31
  • Мнения: 371
А з съм се уговорила с моята лекарка и ще и плащам след раждането, тя сама ми каза че не иска нищо предварително Peace

# 32
  • Мнения: 6 461
Благодарности съм дала след раждането.

# 33
  • Мнения: 3 216
10-ина дни след раждането.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 235
Аз платих след раждането и мисля, че така е правилно. Дано се разберете с лекаря и нямаш проблеми.

Пожелавам ти леко раждане, здраво бебче и бързо възстановяване.

# 35
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
След раждането.Така е редно,според мен.

И според мен.Плащаш след като получиш услугата.

# 36
  • Мнения: 1 240
И аз се отплатих след раждането. Мисля, че така е редно. Дано всичко при теб мине по-най добрия за теб и бебето начин.

# 37
  • Мнения: 2 152
Зависи каква ви е уговорката

С моят гинеколог не се бяхме уговаряли нищо.Просто той отказа да каже каквато и да е цена
В деня преди операцията мъжът ми го попита и той е отговорил каквото ние преценим
В повечето случай парите се дават след раждането, нали все пак се дават за заслужена работа Grinning

# 38
  • Мнения: 728
Плаща се на каса в болницата а не на ръка.. Тая работа с тоя доктор ми намирисва и ми се струва, че те е върнал вкъщи сега за да може да ти предизвика раждането в негова смяна. Така няма да платиш за избор на доктор в болниата а ще му дадеш парите на него. ми ако до въпросния ден ти изтекат и водите, какво? Ще платиш и на болницата и на него ли?
Раждането е безплатно. И е ужасно нагло и неетично да се искат пари, при това дори и преди да си родила

# 39
  • София
  • Мнения: 44 088
що пък реши, че ще й предизвиква раждането????

иначе - редно е след раждането, по възможност на касата на болницата.....но нямам опит...аз не плащах.

# 40
  • Мнения: 959
Как, преди да родиш, ще ти искат пари?!! Shocked

Леко раждане! Hug

# 41
  • Мнения: 11 003
Пари се дават само след добре свършена работа. Ние платихме в деня на изписването.
Леко и безпроблемно раждане! Hug

# 42
  • Мнения: 4 151
И аз платих след - но ако той иска преди - виж какво може да направиш. Все пак и той е човек. Може да не успее да дойде, когато започнеш да раждаш. Въпреки, че тогава би трябвало да се обади на някой колега, за да те поеме.
Не знам. Не са ми искали предварително нищо.

# 43
  • Мнения: 2 171
Аз платих след раждането Peace. Имам позната, която плати на лекарката си 600 лв преди раждането, а когато й се обади, че раждането е започнало, лекарката изобщо не си е вдигнала телефона, така че не мисля, че е разумно да се плаща предварително Crossing Arms. Или поне може да си направите някаква уговорка да му дадеш част от парите преди раждането и останалите след. Леко раждане Hug!

# 44
  • Мнения: 5 255
След раждането - лекарят ми каза, че пари предварително не взима  Peace

# 45
  • Мнения: 13
аз бях с планирано секцио и родителите ми платиха веднага след операцията в началото ми беше притеснено и незнаех как да постъпя но в крайна сметка така реших. леко раждане

# 46
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Платих в деня на изписването Peace
Peace

# 47
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Благодарности съм дала след раждането.

И аз така - първия път! ooooh!
Ама сега ще си платя таксата на касата, срещу фактура и айде вече стига с тия "благодарности"! Naughty
И аз работя тежка работа с хора, решавам им съдбата, ама ако приема "благодарности" като тия самозабравили се доктори ще ме напъхат в затвора за корупция! Rolling Eyes
Ние сме ненормална държава и оправия няма да има и това си е....... smile3516

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Заплащането става след раждането  Peace

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 817
След раждането  Peace , но аз бях със секцио и трябваше да отида след няколко дена да ми махне конците. Ако не бях отишла да дам парите, можеше още да си ходя с конци  Joy

# 50
  • Мнения: 721
След раждането.
Недей да бързаш предварително да дадеш парите. Доктора, с който имахме уговорка да води моето раждане не дойде и родих при лекаря, който беше на смяна.
Леко раждане!!!

Точно за това след като му имаш доверие му плати предварително като така се застраховаш, за да не се окажеш раждаща в болницата без лекар. При мене стана нещо такова и се бях нашашкала

# 51
  • Мнения: 3 695
След раждането, на касата на болницата!  Успех! Peace

# 52
  • Мнения: 6 274
След раждането.
Недей да бързаш предварително да дадеш парите. Доктора, с който имахме уговорка да води моето раждане не дойде и родих при лекаря, който беше на смяна.
Леко раждане!!!

Точно за това след като му имаш доверие му плати предварително като така се застраховаш, за да не се окажеш раждаща в болницата без лекар. При мене стана нещо такова и се бях нашашкала
Еееегати лекарите , егати и чудото  ooooh!. Ако трябва да разчиташ , че само заради парите ще дойдат и да ги държиш на синджир , едва ли не ...айде нЕма нужда !   smile3513 Благодаря от такъв "лекар" !   Crossing Arms

# 53
  • София
  • Мнения: 389
А някой може ли да сподели как стои въпросът с момента на заплащането в частните болници - във Вита например?

# 54
  • Мнения: 4 753
Точно за това след като му имаш доверие му плати предварително като така се застраховаш, за да не се окажеш раждаща в болницата без лекар. При мене стана нещо такова и се бях нашашкала

След като си имат толкова голямо доверие, защо лекаря иска парите предварително?   Mr. Green Никакви пари предварително няма да му даваш, това си е живо изнудване. Знам много случаи, когато ангажираният лекар не е могъл да дойде, а щом ти иска пари предварително, не ми се вярва да се затича да ти ги връща после.  Naughty

# 55
  • Мнения: 196
За плащане по здравната каса ли говориш или по другият начин?ЕДна моя приятелка роди миналия месец,като си плати за раждането,но "под масата" и даде парите след раждането,а иначе предварително бяха оговорили сумата.Успех ти желая,леко раждане и да родиш едно прекрасно,здраво бебче!  bouquet

# 56
  • Мнения: 20
Аз родих във Варна. Имах нормално раждане бях се уговорила с лекар да поеме ангажимента така и стана. Много съм доволна от коректност, точност и човечност просто с двете ръце съм за корупцията Simple Smile Peace
Понеже имах 2 шева той ги махна след 3-4 дни и тогава и му платих. Много точен човек и изобщо не си бе "правил устата".

# 57
  • Мнения: 1 440
...Много съм доволна от коректност, точност и човечност просто с двете ръце съм за корупцията Simple Smile  Peace
Корупцията няма много общо с останалите неща,които описваш.Уговорен екип или лекар е съвсем друго.
А по въпросът на авторката,би било редно пари да се дават след добре свършена работа.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Аз също раждах в Шейново и платих всичко на касата след раждането. Почерпката на доктора, пак беше след раждането.

# 59
  • Мнения: 9 814
Ако си решила да даваш пари на ръка, би следвало докторът да си ги получи след раждането.

# 60
Благодаря ви за информацията, но тя дойде малко късно тъй-като родих на следващия ден след като пуснах темата, всичко мина ОК , чак сега отварям форума, а бебчо вече е на осем дни Simple Smile))
Родих в Шейново, платих 400 на ръка на доктора, 800 на касата за избор на екип, 150 за вип родилна зала - за да може мъжа ми да присъства и 120 за ВИП стая за 3 дни, но поне мъжа ми беше с мен през абсолютно цялото време от престоят ми там.

# 61
  • Мнения: 6 274
Честито  Hug!!! Да ти е живо и здраво !!!   bouquet  bouquet  bouquetРазкажи как мина : беше ли доволна от екипа , от обстановката , изобщо от всичко ?

# 62
  • Мнения: 3 016
Леле този доктор е супер нагъл .Щом сте платили на касата  нали знаете  ,че част от парите са за него.  Аз също си платих на касата на болницата . След раждането съпруга ми даде още пари на доктора  ,но не защото той си е поискал .Просто мъжа ми така е решил  .Да Ви е живо и здраво бебенцето !Минало-  заминало  .Важното че всичко е наред.

# 63
  • Мнения: 1 098
Аз раждах в Тина Киркова. платих на касата преди раждането, но докторката ми обясни, че може и след това.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 603
betakalina, ЧЕСТИТО БЕБЧЕ !

# 65
  • Мнения: 872
Честито бебче,да ти е живо и здраво ! Какво е  - момиченце или момченце?
Какви са тия суми,направо съм изумена  Shocked , нали става въпрос за нормално раждане или беше секцио?

# 66
  • Мнения: 1 062
Честито бебе, а направо съм шашната от сумите, които си дала. Какво е бебенцето ти и как се казва.

# 67
  • Мнения: 4 753
Честито бебче и от мен   bouquet
Трябва да покажа на мъжа ми и на майка ми за каква сума става на въпрос... Аз тук родих за 300 лв и то, защото си ангажирах лекарка, а майка ми ме натискаше да ходя в София...  ooooh!

# 68
  • София
  • Мнения: 553
Ние платихме след раждането. Леко раждане и успех!

Извинявай - в последствие видях, че вече си родила. Честито бебче! Да е живо и здраво !

# 69
  • Мнения: 745
Раждах в частна клиника и платих накрая при изписването.Тази практика с пари на ръка на доктор никак не ми се нрави.

Общи условия

Активация на акаунт