Сополи и ясла

  • 16 987
  • 250
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 407
Водете си ги. НЯма нужда да биете тъпана обаче. Всички знаем, че в групите е пълно с такива деца. Така, като гледам( и от други теми)- на някои гордост им идва чак.

# 31
  • Мнения: 4 668
И понеже не можете да вземете болничини , това ви дава право да водите сополивите кашлящи деца при другите , така ли ?  Confused

# 32
Разбира се, води си детето. Следващата седмица ще пуснеш тема, но в здравния  Mr. Green "Кажете нещо за кашлица" или "Помощ температура!!! "
Точно заради такива майки водих детето си точно 1мес. на ясла и го спрях.Когато тръгнахме на детска градина и видях сополивите деца в групата викнах директорката / едно от децата се оказа и с висока температура!!!/, и твърдо заявих, че ще викна ХЕИ и телевизията ако тя не може да се справи с проблема.Не стигнахме до там - явно аз бях доста категорична! И от тогава сестрата всяка сутрин ги проверява дали са болни/хремави/.
Наистина в групата имаше дете, алергично към полени/доказано/ което си беше винаги хремаво, но това е различно.

Резултат беше, че моето дете НИТО ЕДИН път не пи АБ, не се разболя и не се закашля цяла година.Това ми спести разбира се както болнични, така и безсънни нощи в къщи.

Ако ние не защитим сами децата си - няма кой да го направи!!!

# 33
  • Мнения: 2 960
твърдо съм зад това сополиво или покашлящо детенце -да си остава в къщи.Иначе се изпада в един омагьосан кръг ,от който нЕма отърване дълго време.Именно поради факта ,че знам  от голямата ми дъщеря как пускат на ясли и градини деца с сополи ,деца пиещи антибиотик ,деца с разни други неразположение-няма да пускам малкото си дете на ясли...поне за сега.Не приемам децата болни да се водят на градина.

# 34
  • Мнения: 14 654
Резултат беше, че моето дете НИТО ЕДИН път не пи АБ, не се разболя и не се закашля цяла година.Това ми спести разбира се както болнични, така и безсънни нощи в къщи.
Прекрасно! Но опитай да обясниш на тези, които пращат болните си деца на градина, че ако децата в групата са здрави, тогава и на родителите няма да им се налага да пестят от болнични. Просто няма да се налага да ползват често.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 249
Еми то май наистина, както беше казано по-напред-да разделят групите на болни издрави деца....Аз слава богу имам кой да го гледа, ако се разболее, но да видим на есен как ще се получат нещата-тогава тръгва на ясла

# 36
  • Мнения: 1 520
Всяка отговорна майка ще се постарае да ограничи контактите на болното си дете с други деца. Все пак съгласете се, че е гадно докато детето ти е още вкъщи да е що годе здраво, а както тръгне на ясла или градина да почне да боледува от всички възможни заразни болести! Няма да коментирам кой е виновен в такива случаи!

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 14:34 от krem-karamel

# 37
  • Мнения: 2 090
Не го водя със сополи newsm25
Но точно заради такива деца сина ми ходи 1 седмица на ясла(тъкмо започна) и айдееее 2 седмици вкъщи със сополите,че и с кашлицата Crossing Arms
Трябва да има по-строг контрол ми се струва в яслите,пък и родителите да са по-отговорни.За мен няма оправдание  детето да е е болно на ясла,то просто не трябва да е там Naughty

# 38
  • Мнения: 3 500
Моника има сополи откакто ходи на ясла /почти една година/, разбира се, съвсем малко, но не минава ден без да духаме носа. Разбира се, че я водя. Лекарката каза, че е напълно здрава, даже оня ден я водихме да й бият ваксина.

# 39
  • Мнения: 4 621
моето дете откакто започна да ходи на ясла е непрекъснато със сополи.Водя я, да, когато няма температура и не кашля
И при нас е така ooooh!

# 40
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Здравейте, интересуваме водите ли децата си със сополи на ясла?

Зависи от сополите. Има си лекари, които преценяват дали детето може да ходи на ясла със сополи или не може.

# 41
  • Мнения: 9 814
След седмица със сополи на градина, които не се лекуват, те слизат на долу по дихателните пътища и се превръщат на кашлица, но и кашлицата не е опасна.... И както беше написал някой май болните деца ходят на градина.

# 42
  • Мнения: 5 026
След седмица със сополи на градина, които не се лекуват, те слизат на долу по дихателните пътища и се превръщат на кашлица, но и кашлицата не е опасна.... И както беше написал някой май болните деца ходят на градина.

Моето дете е точно така сега, с разлика,че доста полекувахме сополките, но не минаха. Днес не го водих на ясла, но като ходих да му взема храната, вътре така яко кашляха деца...и са там  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 14 654
И както беше написал някой май болните деца ходят на градина.
Да, а след градина са накацали по катерушките докато майките обсъждат на пейките кой какво сиропче пие и кога ще ходят пак на лекар. Те така и така са болни, могат заедно да си играят, а това че има и други деца в градинката освен сополивите им мърльовци няма значение.

# 44
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Случвало се е, но тъй като не мога да излизам постоянно в болничен когато можех го пращах при баба на село. То основно тя го е гледала като е бил болен, както и баща му също, а аз съм била на работа.

Общи условия

Активация на акаунт