въпрос за ваксините

  • 1 220
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
здравейте, мами
предстои ни третата ваксина- ДТК и полиомелит. първите две, които бихме бяха от старите. искам да ви попитам имали някакъв проблем  следващите да са от новите(пентаксим), които нямат странични ефекти? или след като сме почнали с едни да продължим с тях? ще съм благодарна ако някои ми отговори.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 11:38 от reni.g

# 1
  • Мнения: 9 973
по-добре си карайте със старите,тези,които са слагани на детето Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами педиатъра няма да се съгласи...като начало...като се почне с едни, трябва да се довърши със същите... А и няма смисъл тепърва от пентаксима, тя е 5 валентна ваксина и хубаво да си се направят всичките приеми/общо 4  -  2 3 4 месец и реимунизация м/у 19 и 24 месец/, така че... така посредта да почнеш с пентаксим...се обезмисля всичко...

# 3
  • Мнения: 9
благодаря за отговорите.

# 4
  • Мнения: 173
reni.q, а ти защо искаш да смениш сега с пентаксим?

# 5
  • Мнения: 173
Аз чак сега видя
Твоето детенце на 3 месеца ли е?
И сега ви предстои 3 ваксина ДТК? newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 803
И аз се изненадах. Много рано са поставени първите две. Имало ли е проблем и някакви странични ефекти от тях, за да искаш смяна? Или просто , защото Пентаксима е препоръчван , като по-добър?
Всъщност каквато и да е причината, мисля че най-добре е да се посъветваш с педиатър. Все пак поставянето по схема , предполага някаква последователност.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 174
Полио по ЗК вече е нова ваксина,но ДТК е с жива коклюшна съставка и не е добра,дава и странични ефекти,вземи си инфанрикс PeaceСтрува към 30 лева.На моите деца също първите три приема на ДТК бяха по ЗК,но сега на реимунизацията им сложиха инфанрикс.Не е вярно,че като си почнала с тези от касата ,задължително трябва да продължиш с тях.Сложиха им ги в крачетата,нямаше отоци,топчета,Т и.н. Peace

# 8
  • Мнения: 9
нямало е проблеми, просто за по сигурно. племенника ми от третата ваксина вдигна температура и получи гърч, от тогава има частична пареза и още не говори а е на 6 год. а иначе защо казвате че рано са ни ги сложили др две? кога по принцип трябва? първата я сложиха като навърши месец, втората като навърши два

# 9
  • Мнения: 105
reni.g - да не би нещо да си се заблудила... Thinking...на навършен 1-ви мес. се бие БЦЖ а на навършен 2-ри мес. - първи прием на ДТКи полиомиелит (или Пентаксим по желание)
Навършен 3-ти мес - втори прием....
Навършен 4-ти мес. - трети прием...
Навършени 19мес - реимунизация - четвърти прием...

# 10
  • Мнения: 1 174
Навършени 19мес - реимунизация - четвърти прием...

Не навършени 19 месеца,а най-малко една година след третия прием до 2 год. възраст на детето Peace

# 11
  • Мнения: 9
да, объркала съм втори прием ни е.

# 12
  • Мнения: 9
yoana77, можеш ли да ми обясниш повече за инфарикса? може ли да сложим нея- на 3мес. вместо старите.

# 13
  • Мнения: 1 243
Ние 3-тата я купихме.

# 14
  • Мнения: 1 243
Ние имахме от купената ваксина  страничен ефект дъщеря ми беше вдигнала висока температура на десния и бял дроб беше се получило петно правиха ни снимка казаха ни бронхит лежах с нея една седмица в болницата надупкаха я с инжекции и накрая се оказа че било от ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт