за изплащането на детските /болничните/

  • 2 435
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравете мами с опит. Едно въпросче : колко време минава за изплащане на първоначалните пари след представяне на болничните - 45 дни преди раждане. Ние сме добре - на максимума и ще се оправим извество време без парите от болнични - ама все пак.......Да не забравяме , че това са си наше пари , а не помощи  Embarassed
Ако се наложи ще се оправяме и без парите , ама защо бееееееееееееееееее. Нали всеки месец се дават идиотски суми за здравно осигуряване. Благодаря предварително !!

# 1
  • Мнения: 1 062
До колкото знам вече законовия срок е 14 дни след представяне на болничния в НОИ. От два месеца си получавам парите в първата половина на месеца, а до сега винаги е било най-рано в края.

# 2
  • Мнения: 2 131
Първият ми болничен беше от 19 март до 3 май. Платиха ми една много малка сума през май - разбирай около една четвърт от цялата, и останалото чак през септември.
Съвет - ако има забавяне, звънете в НОИ, интересувайте се. Много често счетоводителите допускат грешки в документацията - дори една цифричка да объркат, всичко отива на кино. А пък ако чакате на кореспонденцията между НОИ и работодателя...  Sick Sick Sick

# 3
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз като дати точно не мога да ти кажа, но нямам и ден забавяне- в началото на всеки месец за предишния и към момента са доста коректни ( към момента казвам).До колкото знам зависи от това кога работодателя ти внася осигуровките на фирмата.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Не съм имала сериозни забавяния.

# 5
Зависи кога ги представи работодателя. по принцип НОЙ им дава дати за внасяне на болничните.Ти може да си го дала на работодателя на 15-ти, но датата да им е била 14-ти. Тогава ще чакаш поне месец и половина.
Така се получи с мен. Много е гадно, но в повечето случаи ако няма грешки в болнчния вината е в работодателя.

# 6
  • Мнения: 6 274
До сега много се мотаеха  #2gunfire. Ще видим сега , след като обявиха , че ще превеждат пари всеки вторник и четвъртък . И максималния срок за обработка на документите щял да бъде 15 дни . Дано да са по - бързи .  Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 65
Ами при мен бяха доста точни при първия болничен, при втория се получи проблем с имената и аз се обадих и до 10 дни получих парите. Има вече възможност и по телефона, само с ЕГН да се провери има ли проблем и какъв е той. Ако е нещо малко като беше случая при мен с едно кликване го оправят и това е, не се налага да се комуникира с работодателя Peace

# 9
  • Мнения: 54
Първият ми болничния  от 01.01.2008 - 08.01.2008год - платен на 28.02.2008 г
Вторият ми болничния  от 08.01.2008год. до 22.02.2008год - платен на 11.03.2008 г

# 10
  • Мнения: 63
Задължително провери дали работодателя ти си е вършил работата, т.е. дали е подал необходимия набор от документи!!! Мен ме бяха забравили...5 месеца...и всеки път ходих и проверявах наличността по сметката си чрез банкомат. С ужас всеки път констатирах, че нямам превод. Мислех си, че вината е в НОИ и тяхната неизрядна система. Да, ама НЕ - работодателя ми, след като не ходя на работа, сметна че съм потънала в забрава Simple Smile.... и ускорих набързо нещата, като се взех в ръце. След подаване на документите ми преведоха бомбастична сума на третия ден....чудех се как да ги харча Simple Smile..........Дано съм ти била полезна!

# 11
  • Мнения: 1 080
До 15 дни след подаване на болничния в НОИ!!!

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Първия болничен ми беше издаден на 22.10. Получих си парите на 06.12. Но сега, на 06.03. си получих парите за февруари.

# 13
  • Мнения: 9 776
Първият ми болничен беше от 5 февруари, тази година за 7 дни. Оттогава насам си удължавам болничните и не съм получила и 1 лев. Но смятам да потърпя още малко и тогава да действам. Просто защото съм почти сигурна, че проблема не е в работодателя ми /работя в голяма фирма, която е стриктна за тези неща/. А и защото дето се вика не съм опряла до тези пари и може би по-нататък ще са ми по-нужни. Така че не знам какво да ти кажа. При всеки е различно, но общо взето от днес за утре не става. За жалост.

# 14
  • Мнения: 76
Привет! Въпросът ми е малко встрани от темата, но не успях да намеря информация какви документи и декларации трябва да дам на счетоводството наред с болничния (за гледане на детенце). Четох в сайта на НОИ, но точно това не открих... 

Общи условия

Активация на акаунт