За или против униформите в училище?

  • 19 624
  • 367
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
А на непрестижно с негордост се носи.  Grinning
Е, нашите ще учат само в престижни училища, естествено Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 370
Твърдо "за".
Тесс, като порасне дъщеря ти и поиска да ходи с циците отвънка и дънки, от които й се вижда цепката на дупето, ще разбереш Mr. Green Шегувам се, разбира се, вярвам, че точно твоето дете никога няма да ходи по този начин, но в общи линии това са ми съображенията - това днешното не са ученици, а к....и с перспективи, без извинение.
Униформата на едно престижно училище се носи с гордост и учи децата да проявяват индивидуализма си с органа, който им е между ушите, а не с този, който е между краката или с портфейла на мама.
Така мисля аз.
Много добре казано и точно в мой стил!!! Нещо такова щях да напиша и аз, ама се възззздърррржаааааах умишлено, викам си, айде, тоя път да не си показвам рогите.
Белинда-  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 616
Честно казано, аз съм "ЗА" емблема или някакъв друг отличителен знак на училището. Силно се съмнявам, че униформата ще прикрие социалното неравенство между децата. На мен ми харесва да ги виждам цветни, пъстри, интересни... А за извадените на показ цици, пъпове и дупета би трябвало да имат грижа родителите - нали те изпращат децата сутрин на училище, те им купуват дрехите... С други думи, смятам, че униформите са бял кахър - къде по-важни проблеми има в училището...

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Ето няколко снимки на нашите униформи:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=232851   Peace
И не са скъпи - струваше ни всичко 20лв. + елек, който го няма на снимките /сините са за момчетата/.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 23:55 от bendji2710

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Респект, Нимфетка.
Права си.
Но все пак, 'за' униформите.
Още повече искам униформи и в градината.
Помня много добре как ние ходехме с манти и шортички и го намирам за безкрайно удобно и лесно.

П.с. 200 лева за комплект е безумна цифра. Имам честта да пазарувам редовно  и съм в час с цените. Зимна униформа (нормална, от естествени материи) - риза, пуловер, панталон (или пола) не би трябвало да надхвърля 100 лв в най-тежкия случай, по-вероятно ще излезе от порядъка на 50-60 (все пак се шие на едро!), тоже самое и за лятна.

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Напускаха се сто теми за униформите преди време. Колко още?

Против. В други теми съм излагала доводите си.

# 36
  • Мнения: 2 556
А дали самите деца ще се изкефят здраво на униформите си е отделен въпрос (защото аз определено никога не съм искала да нося такава).

Бу, с униформите в градината вече направо ме разби. Хайде от родилното да са си с униформа направо Grinning

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Бу, с униформите в градината вече направо ме разби. Хайде от родилното да са си с униформа направо Grinning
Тесс, имам си мнение, казвам го Grinning

Пазя спомени отчетливи как беше едно време. Нищо лошо не помня за онези униформи, напротив. Предвид това, че сега всеки ден обличам дете по минимум два пъти, смятам, че такива униформи ще са огромно облекчение - за обличане сутрин, а и финансово.

# 38
  • Мнения: 524
Ето няколко снимки на нашите униформи:
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=232851& … ;moveleft=5500533   Peace
И не са скъпи - струваше ни всичко 20лв. + елек, който го няма на снимките /сините са за момчетата/.
Не се виждат униформите.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 529
Като ученичка някога ходех с униформа от първи до последния клас,даже и в детската градина.Децата винаги ще се различават по имотно състояние. Винаги ще има с какво да се похвалят по богатите:с чанта,играчка,телефон ,игра ,химикалка.Знам го и ми е тежало в гимназията и така ще е докато парите са на първо място в ценностната система на обществото. Категорично,даже като бивш учител съм ПРОТИВ. Naughty

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
При нас не са задължителни, препоръчителни са, но децата ги харесват и искат да ги носят, а училището е СОУ, има и големи ученици, които също ходят с униформа на училище, по желание!
Не знам защо  newsm78, при мен излиза албумчето  newsm78.

# 41
  • Мнения: 1 558
Твърдо "ЗА"

Щом си избрал дадено училище - трябва с гордост да носиш
униформата, показваща принадлежност към това училище.

# 42
  • Мнения: 1 616
А дали самите деца ще се изкефят здраво на униформите си е отделен въпрос (защото аз определено никога не съм искала да нося такава).


Аз също мисля, че със съгласието на децата ще има голям проблем. Още преди години им бе дадено правото на избор - да се обличат така, както те се чувстват удобно и красиво, а изведнъж искаме да им го отнемем. Отделно се съмнявам, че дори и най-красивата униформа ще се посрещне възторжено от всички ученици - вкусове различни...

# 43
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666

И аз съм ЗА! Освен принадлежност към дадено училище униформите правят децата равнопоставени!

# 44
  • София
  • Мнения: 38 476
От една страна съм за - но само за специалните училища - частни и пр., не за СОУ.

От друга страна, имам пред себе си пример за съседка, на която мъжа и ходи с униформа и като знам какво пране и гладене на 5 ризи пада през уикенда - не ми се мисли!

Освен това, с нашата студена зима, наистина е идиотско момичетата да носят поли по това време!

Общи условия

Активация на акаунт