сок от цвекло

  • 5 123
  • 30
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от кога може да се дава цвеклото като сок

# 1
  • Мнения: 2 131
Запис да следя. За сок от цвекло не ми е минавало през ума. Но тъй като аз много обичам цвекло съм се замисляла дали мога и на малкия да слагам в пюрето - варено, естествено. Любопитно ми е какво ще кажат по въпроса майчетата с повече опит.

# 2
  • Мнения: 27 524
След 8 месеца може.  Peace
В манджите е ок, за сок ми се струва доста гадничко  Sick

# 3
  • Мнения: 2 131
След 8 месеца може.  Peace
В манджите е ок, за сок ми се струва доста гадничко  Sick
  bouquet
За сок и на мен не ми звучи добре. По принцип аз цвеклото го обичам прясно на салата, а варено...  Sick Но мисля, че бих могла д зеленчуковото пюре на малкия да варя по мъничко, като разнообразие. Не бих се осмелила засега да му давам сурово цвекло, да не му подразни коремчето.

# 4
  • Мнения: 27 524
Да, като добавка към другите зеленчуци е доста сполучливо и прибавя ня ястието приятен и различен дъх и вкус; децата обикновено го харесват. Моят го яде  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 5 744
Аз съм давала сок от червено цвекло и ябълки, уж с лечебна цел, преди това го пробвах - хареса ми  Blush

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След 8-я месец може,но наистина е по-добре да се слага в манджа  Peace

# 7
  • Мнения: 1 193
Аз слагах в сокоизтисквачката по мъничко, с ябълка, морков и целинка. Не и харесваше на мойта кукла  Sad хапваше си цвекло в зеленч. супичка  8 -9 мес.

# 8
  • Мнения: 1 449

Сокът от цвекло има доста силно въздействие върху организма и обикновено се приема с лечебна цел. Не е удачен за възраст под 1 год., дори по-късно. Ако не се предлага с други зеленчукови сокове, при това в подходяща пропорция, може да бъде проблем за нежното стомахче.

Иначе цвеклото има ценна хранителна стойност в детското меню и може да се включи успешно около 8 или 12 м. (и в двата случая има достатъчно аргументи).


/Има теми за цвеклото, в тях е обсъждан и сокът от него./

# 9
  • Мнения: 630
След 8 месеца може.  Peace
В манджите е ок, за сок ми се струва доста гадничко  Sick
И на мен така ми се струваше, обаче Мия много го хареса в комбинация с ябълка и -или  морков. Пие го с огромно удоволствие, че и допълнително си иска.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
След 8 месец може - комбинирай с ябълка, така е по-вкусничко......  Wink

# 11
  • Мнения: 46 488
На деца не се дава.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280401.msg7034102#msg7034102

Ти май ще питаш, докато някой не ти кажа давай Grinning

# 12
  • Мнения: 630
На деца не се дава.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280401.msg7034102#msg7034102

Ти май ще питаш, докато някой не ти кажа давай Grinning
Не бих се доверила на мнението на д-р Слънчева, много от отговорите й  са как да се изразя, със съмнителна компетенция. Дъщеря ми никога не е имала разстройство или колики след този сок. Пък и бебето, за което са питали, е на 4 месеца -тогава изобщо не би трябвало да се вада сок от каквото и да е естество.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 457
На деца не се дава.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280401.msg7034102#msg7034102

Ти май ще питаш, докато някой не ти кажа давай Grinning
Не бих се доверила на мнението на д-р Слънчева, много от отговорите й  са как да се изразя, със съмнителна компетенция. Дъщеря ми никога не е имала разстройство или колики след този сок. Пък и бебето, за което са питали, е на 4 месеца -тогава изобщо не би трябвало да се вада сок от каквото и да е естество.
Бебето за което са питали е същото, за което питат и в тази тема  Wink Отговора на д-р Слънчева в случая е верен  Peace

# 14
  • Мнения: 46 488
Не бих се доверила на мнението на д-р Слънчева, много от отговорите й  са как да се изразя, със съмнителна компетенция ...

Съгласна съм  Blush но майките като renyto, които пускат въпроси към нея, явно й имат доверие, иначе малко безмсислено ми се струва да я питат, ако не й вярват  Peace

Общи условия

Активация на акаунт