Да увелича ли дажбите?

  • 408
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 242
Здравейте мами!  bouquet
Захранила съм преди 10 дни. До сега съм дала оризова каша и след нея пюре от ранни моркови, а днес моркови с картоф. Започвам с количество 1 с.л. като на 3-я ден давам 2с.л.. Разбира се първо кърмя на корем и след малко давам кашата или пюрето, като и кашата я разтварям с кърма и пюрето е разредено с кърма. Пюрето е в 11ч кашата в 18ч. Малката ламя обаче иска още, мята ръце, опъва се нервно и отваря устичка Shocked. Какво да правя, да давам ли колкото иска или да запазя малките дози? newsm12
Освен това започна да ака през ден или през два, а не е запечена. Дали е нормално как мислите?
Благодаря ви!
  Kissing Heart

# 1
  • Мнения: 7 106
Не виждам причина да не и даваш, но просто увеличавай количеството плавно, а не наведнъж, защото все пак това е нова храна за нея и като състав и като консистенция. Хубаво кърмиш преди това, после си давай колкото иска детето (пу-пу все такъв апетит да има).
Акането ще се регулира като въведеш още някоя и друга храна, все пък стомаха се "учи" да обработва друго освен млекце. Няма страшно щом акото не е твърдо и оформено и не причинява дискомфорт.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че можеш спокойно да даваш и по повече.А запичането е често срещано след въвеждането на твърди храни.Дай нещо разхлабващо/сини сливи, круши/

# 3
  • Мнения: 4 242
Благодаря за отговорите Shali и belinda   Laughing
И друга мисъл ме тормози много newsm78. Ако увелича дажбата няма ли Ива на следващото хранене да изсуква по малко количество и да си иска на по големи интервали да яде? newsm12 В такъв случай нали ще ми намалее кърмата (или не smile3506)? Възможно ли е просто нуждите и да се увеличат от раз и да продължава да суче много, но и да има местенце за твърдата храна?   Rolling Eyes Някъде бях чела че със захранването се поставя началото на края на кърменето, защото кърмата неизменно постепенно намалява и спира, по този начин отстъпва път на твърдата храна. Да ама аз искам по дългичко да кърмя, поне до към 2 годинки Wink

# 4
  • Мнения: 4 242
Момичета Ива не е акала вече трети ден Confused
Да предприема ли нещо вече или да изчакам още Thinking До преди 3 дни акаше по 3-4 пъти дневно.
Пръцка, но не дава признаци да е запечена, не е твърдо коремчето и, не се напъва, спокойна е Rolling Eyes Храни се добре.
Възможно ли да усвоява чак пък всичко, нали е захранена вече, макар и в малки количества поема твърда храна Rolling Eyes

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Щом не я боли и не се мъчи - изчакай. Само се приготви като се изака, да е в голяааамо количество... Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 1 845
И аз мисля ,че можеш да почнеш да увеличаваш дажбите постепенно.
А за акането-за сега можеш да правиш масаж на коремчето по часовниковата стрелка. ако започне да се мъчи, тогава може да предприемеш по драстични мерки.
По принцип аз гледам в менюто да има запичаща и разхлабваща храна, за да се избягва доколкото може запичането, ама при захранване това е малко трудно да се постигне това.
За намаляването на кърмата-откакто захраних при мен е факт намаляването на кърмата. Само се надявам да е в достатъчни количества за Али. Затова понякога се изцеждам след кърмене и хранете с твърда храна.
Успех и стискам палци.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
При нас, откакто се захранихме, е факт увеличаването на интервалите между храненията - от 2.5-3 часа мина на 3.5-4-4.5 часа.Номисля,че е абсолютно нормално.В един момент реших, че е време за режим и започнах да давам твърдата храна по часовник/е, поне приблизително де Wink/.Кърменето си остава на поискване.Кърмата неизбежно намалява, но пропорционално на количеството твърда храна - т.е. не намалява прекалено много, пак си е достатъчно.Поне засега нямаме оплаквания LaughingНики суче приблизително...чакай да видя newsm78..ами към 6-7 пъти, плюс/минус още един път, различно е Rolling EyesТова поддържа лактацията ми без проблеми, макар че реално истински яде може би само 3-4 пъти/2 сутрин, едно вечер и едно нощем/, другото е за приспиване, за глезкане, за гушкане и т.н.

# 8
  • Мнения: 4 242
Тъй, свършихме днес голямата работа и ми олекна (все едно аз съм разтоварила Wink). Не беше запечена никак, е може би малко по гъсто от преди когато беше само на кърма.
Имам доста замразена кърма, но за сега като че ли предпочитам да цедя на момента и да разреждам новите манджи , може би защото се надявам така да си запазя количеството Blush

Общи условия

Активация на акаунт