някой сключвал ли е предбрачен договор

  • 2 965
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
ако някой е сключвал предбрачен договор, моля нека ми изпрати примерен, не ми се дават пари за  адвокати

# 1
  • Мнения: 386
предбрачен договор в бг няма и дори да подпишеш нещо такова то няма да има никаква юридическа сила

# 2
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
ако някой е сключвал предбрачен договор, моля нека ми изпрати примерен, не ми се дават пари за  адвокати
ето ти един
http://oncho.hit.bg/kafe/44.htm

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 805
Правилно  Peace
няма да има никаква юридическа сила

# 4
  • София
  • Мнения: 4 493
ако някой е сключвал предбрачен договор, моля нека ми изпрати примерен, не ми се дават пари за  адвокати
ето ти един
http://oncho.hit.bg/kafe/44.htm
този е доста стар, но актуален винаги  Joy hahaha hahaha hahaha

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
предбрачен договор в бг няма и дори да подпишеш нещо такова то няма да има никаква юридическа сила

така е  Peace

Тепърва обсъждат въвеждането му.

# 6
  • Мнения: 1 187
mai si ima silaq notarialno zaveren, ina4e koito mi izpratihte e goptin, no za sazalenie me urezda imustestvenite vaprosi

# 7
  • Мнения: 83
След като не ти се дават пари за адвокат, ще ти дам напълно безплатно няколко съвета:
1. пиши на кирилица;
2. пиши правилно;
3. момичетата са ти отговорили съвсем коректно - фигурата на предбрачния договор не е позната на българското законодателство и не нотариално ами и папата да ти го завери пак след брака възниква съпружеска имуществена общност;
4. ако такава неискаш да възникне - просто не се омъжвай или не придобивайте собственост.
успех в уреждането на "имуществените въпроси" Wink

# 8
Пиши датата на сключване на договора,опиши имуществото,което искаш да опазиш,пишете си личните данни и кажи на партньора си по- рано,че искаш да сключите договор(а не три дни преди сватбата примерно).Ако искаш да го лишиш от права върху имоти, придобити преди брака няма смисъл от договор, защото той по закон няма право върху тях,а ако все пак искаш да се презастраховаш по- добре не се женете(това го казвам най-добронамерено).Обсъжда се в договорите да може да се посочва и евентуална издръжка,но това по-добре ще ти го обясни адвокат. Готов образец не мога да ти дам,но в общи линии това се описва.

Общи условия

Активация на акаунт