Родители избрали да не ваксинират децата си

  • 1 228
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 412
Здравейте на всички,

пускам темата тук, тъй като смятам, че ще я видят повече хора. Ако модераторите преценят, че не е тук, моля да я преместят.

Обръщам се към всички родители, които са избрали да не поставят ваксини на децата си. Надявам се, че никой няма да се притеснява, или да го е страх да каже това. Поради какви причини е взел това решение и какви реакции е срещнал в лицето на педиатъра, роднини и т.н. Заявява ли и пред свои познати с деца, че не е поставил ваксини, или не. Опитвал ли се е да запише детето си на детска градина, тъй като там изискват ваксини, но друг закон гласи, че не може да се отказва образование на дете.
Много бих искала тук да се съберем родители, взели това решение за децата си.

Много моля и останалите, на които мнението е противоположно, и са твърдо за ваксините да не се изказват грубо. Да не се превръща тази тема в спор за и против ваксините, такива теми има доста.

# 1
  • Мнения: 953
Мирама ти ваксинираш ли Калина?

ДГ не се води " образование" те са под ръководството на МЗ.

# 2
  • Мнения: 22 412
Мирама ти ваксинираш ли Калина?

ДГ не се води " образование" те са под ръководството на МЗ.

Роди се недоносена и има само хепатит В още от болницата. Сглупих и сложих и вторият хепатит В. Повече ваксини няма да слагам. Доста време мислих, четох, гледах филмите, пуснати тук и това е окончателното ми решение.
Просто ми се искаше и други родители да изкажат мнението си.
Но ще е малко трудно, тъй като преместиха темата, а тук много рядко влиза някой, или поне аз рядко го правя.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Спомням си че съм чела такива теми,но намерих само ЕДНА

# 4
  • Мнения: 104
Много бих искала да имам тази смелост и да не ваксинирам децата си, защото и аз съм чела много. Също съм любопитна дали има такива майки, които не ваксинират децата си.

# 5
  • Мнения: 81
И аз мисля да откажа една ваксина.Първо ще говоря с личната лекарка да видим ,какво ще  ме посъветва тя.

# 6
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми също е недоносена,но никога няма да откажа ваксините.И аз се интересувах,четох,гледах,но никога не теглих За или Против.Винаги съм За.

# 7
  • Мнения: 624
Като слушам разни разкази на майки какви последствия може да има от ваксините... Но и другата крайност е опасна. Единият ми дядо беше с детски паралич. И за това не бих се наела на такива крайности.  Sad   

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми е "успешно"ваксинирана със задължителните ваксини,с изключение на БЦЖ.
И то по преценка на педиатъра.
Синът ми има задължителните в родилния дом+2 приема на полиомиелитна ваксина.
ДТК не сме правили и няма да правим!Пак по преценка на педиатъра.
И аз съм напълно съгласна с това.Не знам как стои въпроса с документацията,
и не се притеснявам да споделям пред близки и други родители,че не се ваксинираме.
Доволна съм,че намирам разбиране и подкрепа в лекарката на децата си и имам пълно доверие
по тези въпроси,и не съжалявам за нищо!
Това е моето мнение. Peace

# 9
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
Момичета, приемам вашето решение да не ваксинирате, но ми е интересно, отказвайки ваксините по принцип как смятате за правилно, и какво лично вие бихте направили, ако имахте възможност:

а/ ще платите на педиатър да впише в картона ваксините, които не сте направили;
б/ ще се съгласите в картона да детето ви да пише, че отказвате ваксини и ще платите 'застраховка'  (аналог на гражданска отговорност), за да бъде покрито евентуално лечение на ваксинирани деца при епидемии;
в/ ще се съгласите в картона да детето ви да пише, че отказвате ваксини и ще платите глоба;
г/ не считате, че трябва да плащате нещо за това си решение;

И още нещо, считате ли, че вашето неваксинирано дете има право на безплатно лечение при евентуално възникване на епидемия?

# 10
  • Мнения: 793
Момичета, приемам вашето решение да не ваксинирате, но ми е интересно, отказвайки ваксините по принцип как смятате за правилно, и какво лично вие бихте направили, ако имахте възможност:

а/ ще платите на педиатър да впише в картона ваксините, които не сте направили;
б/ ще се съгласите в картона да детето ви да пише, че отказвате ваксини и ще платите 'застраховка'  (аналог на гражданска отговорност), за да бъде покрито евентуално лечение на ваксинирани деца при епидемии;
в/ ще се съгласите в картона да детето ви да пише, че отказвате ваксини и ще платите глоба;
г/ не считате, че трябва да плащате нещо за това си решение;

И още нещо, считате ли, че вашето неваксинирано дете има право на безплатно лечение при евентуално възникване на епидемия?

Естествено,че нищо не трябва да се плаща. Родителят трябва да има право на избор как да отглежда детето си.

# 11
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Замислям се по въпроса, до сега съм ваксинирала все със страх.

# 12
  • Мнения: 3 506
Я, как не съм видяла тази тема.

Децата ми имат част от задължителните ваксини, и двете. Причините мога да обобщя с едно - не съм убедена, че ползите превишават рисковете. Ако имам трето дете, твърде е вероятно то да няма и тази част от ваксините, които имат двете ми деца. "За" правото на избор на съм, и то трябва да е приложимо към всяка ваксина. Впуснем ли се по наклона на морално-етичните съображения за задължителността, утре могат да ни задължат да пием антибиотик, защото примерно имаме стафилококи в гърлото и нещата стават страшни. Сега на въпросите:

Мирама:

какви реакции е срещнал в лицето на педиатъра, - колебливи. желание да ваксинира и да му се махна от главата, комбинирано с нежелание да отхвърли като несериозни страховете ми и аргументите ми против

роднини и т.н. - негативизъм отвсякъде, но вече са ми свикнали

Заявява ли и пред свои познати с деца, че не е поставил ваксини, или не. - ако стане на въпрос, ако ме попитат. не мисля, че са ми прокажени децата, като нямат всички ваксини, та да им лепна по една лепенка на челото

Опитвал ли се е да запише детето си на детска градина, тъй като там изискват ваксини, но друг закон гласи, че не може да се отказва образование на дете. - не само съм опитвала, ами си и посещават градина

Теди:

а/ ще платите на педиатър да впише в картона ваксините, които не сте направили - не, не бих платила, но ако това е неговото предпочитание, няма пък да се дърпам, я  Simple Smile

б/ ще се съгласите в картона да детето ви да пише, че отказвате ваксини и ще платите 'застраховка'  (аналог на гражданска отговорност), за да бъде покрито евентуално лечение на ваксинирани деца при епидемии - не ми беше хрумвало като опция. а някой ще се наеме ли да ми докаже, че тези ваксинирани деца са се заразили по вина на моето дете?

в/ ще се съгласите в картона да детето ви да пише, че отказвате ваксини и ще платите глоба - това е вариантът, който аз бих предпочела, докато ваксините са задължителни. надявам се не много дълго още.

г/ не считате, че трябва да плащате нещо за това си решение - да, не считам; считам, че трябва да се промени закона.

И още нещо, считате ли, че вашето неваксинирано дете има право на безплатно лечение при евентуално възникване на епидемия?
Ок, тук единствено мога да се съглася - нека да няма това право. Но за сметка на това искам и увредените от ваксина деца да има право на достатъчни големи обезщетения и напълно безплатно лечение.

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз ли4но не съм против ваксинирането, но разли4ните ваксинни календари ни оставиха без ваксина за заушка и малко съм на тръни за малкия 4овек! ако про4ета,4е и други имат нашия пропуск би ми било малко успокоително и да знам ,4е има и резони за такъв отказ -+ или -!

# 14
  • Мнения: 16
Аз не съм ваксинирала сина си защото мисля че това е нож с две остриета.Имам близка която ваксинира детето си срещу детски паралич и след това то се разболя от тази болест.Мисля че родителите трябва да решават за ваксините а не държавата.

Общи условия

Активация на акаунт