Моите 5 начина да сготвя яйца

  • 14 084
  • 49
  •   1
Отговори
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В зависимост от времето, с което разполагам, аз готвя яйцата по 5 начина. Започвам с това, че яйцата трябва да са пресни и старателно измити.

Бързи начини:
1. Сварени. В зависимост от желанието - 3 до 5 минути.
2. На очи. Не изисква много старание, стават лесно и са вкусни.

Засищащи:
3. Бъркани. Изисква известна подготовка, като разтопяване на сиренето в масло, преди да се чукнат и яйцата вътре.
4. По панагюрски. Няма да коментирам класиката

По специален повод:
5. Омлет. Тук вече си личи майстора. Само разбирачите могат да оценят вида - хем пухкав, хем не мазен. Трябва така да прихлупиш омлета, че да не личи плънката. Едва когато отвориш, да видиш какво се крие вътре. А там какви нещица могат да се сложат...

# 1
  • Мнения: 765
Любимите ми яйца са по панагюрски.
Не знам какво друго да добавя. Дъщеря ми ги предпочита боядисани  Grinning

# 2
  • Мнения: 516
Ти кажи първо, как ги пазиш!

# 3
  • Мнения: 2 211
Падам си по засищащите и особено наблягам на подготовката  Wink

# 4
  • Мнения: 14 489
миш маш - с всичките му лук, чушки, доматено пюре, сирене, а ако искате нещо по-вълчо и колбас на ситно  Peace

# 5
  • Мнения: 28
Аз мога да допълня два начина, по които приготвям яйцата вкъщи и много се харесват.
1. Подлучени яйца- запържва се обилно количество лук и като покафенее се залива с разбити яйца. След това може да се разбъркат заедно с лука или  да се пече като омлет.
2. Нарязвам филийки на хапчици и ги мятам в тиган с олио или зехтин (каквото предпочитате). Дотук все едно приготвяте крутони. След това прибавям разбити яйца, натрошено сирене и нарязан колбас. Разбъркват се и се пържи до готовност. Може да се поръсят с черен и червен пипер, чубрица или други подправки по ваш вкус. Ако се хапне веднага крутончетата хрускат, а ако се изчака малко - омекват. При нас така приготвени яйцата се изяждат на мига. Тази рецепта е патент на моя тати. В неделя, когато беше неговият ден за готвене, приготвяше това. Наричаше ги "Силни яйца". Много обичахме неделята и заради другите му рецепти.
Добър апетит.

# 6
  • Мнения: 2 591
подлучени яйца в моя край правят по съвсем различен начин: правят се бъркани яйца, добавя се към тях кисело мляко с чесън и става много много вкусно  Peace

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
да, пържени с кисело мляко, чесън и черен пипер стават супер. Номерът е солта да се сложи в киселото мляко, а не на яйцата.

Любимата ми бърза салата, която си ям само аз обаче:
3 варени яйца се нарязват на кръгчета и се подреждат всяко самостоятелно в плитка чиния. Заливат се с 1 изцеден лимон, зехтин, соев сос, лют червен пипер. Отгоре се поръсват със ситно нарязани праз и магданоз. Идеални са за ракийка, може и само с хляб.

на децата често им правя печени яйца върху домакинска хартия, директно на котлона.

Супичка  Peace но вече и мина сезона: В тенджера завира зелев сок. Счупват се 3-4 яйца и се бърка интензивно с вилица, така стават на парцалчета. След като изтине се прибавят 2-3 стръка накълцан праз и червен пипер. Поднася се студена.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
подлучени яйца в моя край правят по съвсем различен начин: правят се бъркани яйца, добавя се към тях кисело мляко с чесън и става много много вкусно  Peace
Звучи наистина вкусно!

# 9
  • Мнения: 1 117
Най -обичам яйцата , пържени на очи , със сирене и полети със сос от кисело мляко и пресован чесън.
Мъжо пък ги предпочита на омлет и миш-маш Simple Smile

# 10
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз пък ще споделя една рецепта,за доопразване на хладилника, която знам от чичо ми.
Ако имате изостанали от нещо 1-2 варени картофа, ги нарязвате на парченца (като за пържене), запържвате ги с малко мазнина, добавте шунка на парченца, а най-накрая добавяте и 1-2-3 разбъркани яйца.

# 11
  • Мнения: 793
Аз съм голяма любителка на яйцата - ям ги всякак: варени, на очи,на омлет, бъркани, по панагюрски, миш-маш, забулени  Simple Smile Любим вариант са с катофи и лук: картофите се нарязват на много тънки филийки, лукът на полумесеци и се запържват. Вадят се от тигана и се смесват с разбитите яйца - всичко се връща в тигана и се изпържва нещо като омлет.

# 12
  • Мнения: 25 600
Любимият ми начин на готвене на яйцата е следният: вземаме 1 или 2 яйца, чукваме ги, както са сурови, върху каймата и започваме да я омесваме...  Whistling
Другият ми любим начин е: няколко яйца с няколко чаши захар (количеството варира според рецептата) се разбиват с миксер до побеляване... И т. н.  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 211
... вземаме 1 или 2 яйца, чукваме ги, както са сурови, върху каймата и започваме да я омесваме...  Whistling

Колко време продължава месенето Wink

# 14
  • Мнения: 308
Аз съм голяма любителка на яйцата - ям ги всякак: варени, на очи,на омлет, бъркани, по панагюрски, миш-маш, забулени  Simple Smile
 Peaceсамо че ние добавяме към яйцата и наронено сирене

# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
... вземаме 1 или 2 яйца, чукваме ги, както са сурови, върху каймата и започваме да я омесваме...  Whistling

Колко време продължава месенето Wink

 Докато се образуват шупли за да станат на конци Simple Smile

 Аз най-ги обичам пържени върху филийка, на чиято в средата е направена дупка и там се слага яйцето.

# 16
  • Мнения: 224
... вземаме 1 или 2 яйца, чукваме ги, както са сурови, върху каймата и започваме да я омесваме...  Whistling

Колко време продължава месенето Wink

 Докато се образуват шупли за да станат на конци Simple Smile

 Аз най-ги обичам пържени върху филийка, на чиято в средата е направена дупка и там се слага яйцето.
Биляна и аз така и някой резенче червено доматче отстрани  Laughing

# 17
  • Мнения: 86
Любимите ми яйца са на очи, рохки с хрупкав бекон за гарнитура  Simple Smile

Имам и една рецепта, която знам от баба ми.
Яйца с пържени зелени домати:
Зелени домати от туршия се изкисват малко за да им падне солта. Нарязват се на парчета и се пържат в силно нагорещено олио. Когато са много добре изпържени се прибавят няколко яйца и се бърка леко. Подправя се с черен пипер, ако има смелчаци може да се изпържи и една люта чушка заедно с доматите за да подлюти олиото.

Наздраве!  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 211
Имам и една рецепта, която знам от баба ми.
Яйца с пържени зелени домати:
Зелени домати от туршия се изкисват малко за да им падне солта. Нарязват се на парчета и се пържат в силно нагорещено олио. Когато са много добре изпържени се прибавят няколко яйца и се бърка леко. Подправя се с черен пипер, ако има смелчаци може да се изпържи и една люта чушка заедно с доматите за да подлюти олиото.

Наздраве!  Simple Smile

caffeine, не се обиждай, но това ми звучи като най - гадното нещо на земята. Убий ме, няма да го ям!

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 11:09 от tety

# 19
  • Мнения: 11 747
омлет с пресен лук - разкошно става!  Hug



вчера, беше голям хит яйцата...

# 20
  • Мнения: 475
Яйцата се приоритет на съпруга ми. Постарала съм се да му обясня колко вкусни ги прави и ....аз не мога да ги докарвам като него. Резултатът е, че когато ме мързи да приготвям друго ОН се опретва в кухнята и набързо приготвя страхотни бъркони яйца. Hug

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност, темата беше замислена като първоаприлска. Но си стана готварска Grinning

Най-оригиналното и просто ястие с яйца, което знам, е руло от кайма и яйца. Каймата се омесва като за руло Стефани и се разстила, но малко по-тънко. Пържат се омлети и се слагат върху каймата. Завива се на руло и се пече. Стават много красиви резени.

# 22
  • Мнения: 1 318
Обожавам яйца с пресен лук - точно като на снимката ги правя на омлет.
Любими са ми обаче яйцата по панагюрски. Мога всяка вечер да ги ям...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 576
Хайде и аз да се включа с пълнените си яйца.

# 24
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293

 У дома яйцата са на особена почит.Ядат се по всяко време и под всякаква форма.Ето ви две от най-лесните рецепти:
 
  Взема се кренвирш,извива се и двете крайчета се забождат с клечка за зъби.Може посредата леко да се среже и да се напъха кашкавал.Така извития и забоден кренвирш се слага в намазнена тавичка,а по средата се чуква едно яйце.Така могат да се направят толкова порции,колкото са нужни.

Втората е с кортоф: Сваряват се няколко  средни картофа,да омекнат,но да не са преварени.Обелват се и леко се издълбават по средата.Нареждат се в тавичка и във всяко от тях се цопва по едно яйце.Пече се на умерена фурна.Същото става и с пресен издълбан домат.

# 25
  • Мнения: 329
От изброените имам доста любими, но да се включа с нещо по-различно: забулени яйца в доматен сос- приготвя се доматен сос с чесън и свежи подправки по желание и към края се чукват няколко яйца, не ги бъркам, а оставям ястието до готовност.

# 26
  • Мнения: 86
Имам и една рецепта, която знам от баба ми.
Яйца с пържени зелени домати:
Зелени домати от туршия се изкисват малко за да им падне солта. Нарязват се на парчета и се пържат в силно нагорещено олио. Когато са много добре изпържени се прибавят няколко яйца и се бърка леко. Подправя се с черен пипер, ако има смелчаци може да се изпържи и една люта чушка заедно с доматите за да подлюти олиото.

Наздраве!  Simple Smile

caffeine, не се обиждай, но това ми звучи като най - гадното нещо на земята. Убий ме, няма да го ям!

tety, никой не те кара да го ядеш или харесваш. Просто споделих една по-различна рецепта от традиционните омлети или бъркани яйца.  Нали това е идеята - да споделим нещо ново! Хайде със здраве!

# 27
  • Мнения: 2 211
Имам и една рецепта, която знам от баба ми.
Яйца с пържени зелени домати:
Зелени домати от туршия се изкисват малко за да им падне солта. Нарязват се на парчета и се пържат в силно нагорещено олио. Когато са много добре изпържени се прибавят няколко яйца и се бърка леко. Подправя се с черен пипер, ако има смелчаци може да се изпържи и една люта чушка заедно с доматите за да подлюти олиото.

Наздраве!  Simple Smile

caffeine, не се обиждай, но това ми звучи като най - гадното нещо на земята. Убий ме, няма да го ям!

tety, никой не те кара да го ядеш или харесваш. Просто споделих една по-различна рецепта от традиционните омлети или бъркани яйца.  Нали това е идеята - да споделим нещо ново! Хайде със здраве!


Ееее, не се засягай де  Laughing

# 28
1.Изпържва се обилно количество стар лук,преди да го извадите /с решетъчна лъжица/се прибавя червен пипер,разпределя се в чинии.Сваряват се яйцата във вода,тя трябва да е завряла и внея се слага мн.малко оцет и сол,тогава се чукват яйцата в нея.Когато се забулят се изваждат и се слагат в/у лука.                                                                                                                       2.Запържват се пресни домати нарязани на ситно докато изври сока,чукват се няколко яйца,разбъркват се,посолява се и готово и мн.вкусно.         

# 29
  • Мнения: 1 447

честно казано обожавам яйца независимо по кой начин са приготвени
всичките ти 5 варианта харесвам

# 30
  • Мнения: 3 268
Моята рецепта е яко калорична.Който е на диета,да не чете. GrinningТрябват ни 3-4 сварени картофа,1 глава лук и половин пакетче масло.Броят на яйцата е според степента на глада.Запържваме нарязания лук в маслото до зачервяване,добавяме нарязаните на кубчета картофи и след 2-3 мин. добавяме яйцата.

# 31
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На това, ако му се добави и сирене, ще стане огретен на тиган. Добре звучи.

# 32
  • Мнения: 11 747
Да, това звучи яко, никога не съм яла нещо подобно. Огретен съм яла, ама беше съвсем друг, този поне си го представям различен.

Всъщност на мен ми звучи като пататник, но от този вид, без точените кори. Яла съм, хубаво е!

# 33
  • Мнения: 2 755
Форума трябва да се прекръсти Wink
"да не влизат гладни или на диета"

# 34
  • Мнения: 133
Да споделя и аз една рецепта с любимите явно на всички яйца:
Продукти:
яйца - колкото ви душа искате Simple Smile
майонеза - НЕобезмаслена, трапезна
горчица - една-две чаени лъжички
черен пипер
кисели краставички
 Яйцата се сваряват и обелват.
Майонезата се разбърква с черния пипер и горчицата. Киселите краставички се нарязват на дребни кубчета (ако имате време и желание, пък и по-дебели краставички може да ги обелите и тогава да нарежете) и се прибавят към майонезата, после се добавят и нарязаните яйца. Става супер вкусно и мога да го ям непрекъснато, но ... е доста калорично Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 3 290
Нашите любими:

1) с пресен лук
2) с праз
3)с грах "Bonduelle"

За всички първо зеленото се задушава, след това се изсипват яйцата и се бърка.
Солта и червения пипер накрая.

# 36
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз обожавам яйцата така:
варя 3-4 яйца,слагам ги в робота,добавям зехтин,сирене,пресен лук,мааалко чесън,кисели краставички,гъби консервирани..и това чудо го смилам като пастет.Много е вкусно . Grinning

# 37
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Яйца на очи с доматен сос
пържат се яйца на очи, като жълтъците остават леко течни (или както ги обичате). Заливат се с готов, сгъстен доматен сос и почти веднага се махат от котлона. Слагате сол, може да се поръси със сирене.

# 38
  • Мнения: 3 313
хапвам си ги във всякакъв вид  Whistling

# 39
  • Мнения: 481
1.Сваряват се яйца, разрязват се на половинки, от които се изваждат жълтъците. Жълтъците се смесват с майонеза, черен пипер и риба тон и се шприцват в половинките белтъци. Прекрасно мезе и предястие.
2. Разбиват се 2-3 яйца и се изсипват в тефлонов тиган. Преди още да са стегнали, върху тях се изсипва предварително нарязана на кубчета шунка или бекон и се поръсва с малко чубрица. Обръща се като палачинка и се поръсва с настърган кашкавал. Като се изпече и от другата страна се захлупва на половина и така се сервира. Мъж ми, слага преди да го захлупи, кетчуп и майонеза, но на мен ми идва мазничко така и ги спестявам (не че без тях не е пак доста калорично де  Laughing)

# 40
  • София
  • Мнения: 5 656
Пастет от яйца
Твърдо сварени яйца, количество по желание, се намачкват с вилица (не съм пробвала в блендер, сигурно и така ще се получи), подправят се със сол, червен пипер, черен пипер, оцет и олио, разбъркват се много добре. Правя го обикновено след Великден, когато имам в изобилие сварени яйца, които трябва да се оползотворят. Украсата - по желание - маслини, магданоз и т.н. Добро мезе  Peace

# 41
  • Мнения: 422
Ето и една рецепта от мен, любима на съпруга ми:
Смлени или настъргани домати се сипват е по-дълбока тавичка с малко олио и сол.Слагат се на котлона и се варят, като се посгъстят се чукват яйцата. Готово е когато яйцата са в желания от вас вид.  Поръсват се с нарязан на ситно магданоз.
Да ви е сладко.

# 42
  • Мнения: 9 973
аз ги обичам ако мъжлето ги прави Stop

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Яйца на очи със зелен фасул

В една тавичка се сипва сварен зелен фасул, правят се няколко гнезда, в които се чуква по едно яйце. Отгоре се слага малко настъргано сирене или кашкавал, парченца краве масло и се поръсва с червен пипер. Слага се в сгорещена фурна да се запече.

Яйца на очи с гъби и доматено пюре

Запържват се гъби в краве масло, накрая се слага доматено пюре или нарязани домати, може и от буркан. Ако не е пюре, се запържва, докато поизври сока от доматите. Слага се черен пипер и счукан чесън и се прехвърля в тавичка. Правят се гнезда, в които се чуква по едно яйце и се запича във фурната.

Пържени картофи с яйца

Изпържват се картофи, сипват се в тавичка и се заливат с няколко разбити яйца, поръсват се с настъргано сирене и се запичат във фурната.

# 44
  • Мнения: 2 211
Аз обожавам яйцата така:
варя 3-4 яйца,слагам ги в робота,добавям зехтин,сирене,пресен лук,мааалко чесън,кисели краставички,гъби консервирани..и това чудо го смилам като пастет.Много е вкусно . Grinning

Това обезателно ще го пробвам по Великден. Изглежда вкусно и е бързо за приготвяне. Такива рецепти много ми радват душата.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 692

 У дома яйцата са на особена почит.Ядат се по всяко време и под всякаква форма.Ето ви две от най-лесните рецепти:
 
  Взема се кренвирш,извива се и двете крайчета се забождат с клечка за зъби.Може посредата леко да се среже и да се напъха кашкавал.Така извития и забоден кренвирш се слага в намазнена тавичка,а по средата се чуква едно яйце.Така могат да се направят толкова порции,колкото са нужни.


Това ми хареса, ще се пробва! 1dating

# 46
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дъщерите ми много харесват тези "сърца" от кренвирши. Но аз ги цепя по дължина, като в края оставям към 2см несрязани. На дъното на тавичката се застила сирене, подреждат се сърцата и във всяко се чуква яйце. Покрива се с кашкавал и се пече.

# 47
  • Мнения: 647
ХАйде и аз да се включа с нашите любими яйца :
Рецептата няма име newsm78. Най ще й подхожда  :Бъркани яйца с чушки" защото се състои в следното :
Печени и обелени чушки / аз обичам зелени/се запържват в мазнина и след това се добавят разбитите яйца със натрошено сирене. Добавям само малко черен пипер.
Става вкусничко  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 281
ХАйде и аз да се включа с нашите любими яйца :
Рецептата няма име newsm78. Най ще й подхожда  :Бъркани яйца с чушки" защото се състои в следното :
Печени и обелени чушки / аз обичам зелени/се запържват в мазнина и след това се добавят разбитите яйца със натрошено сирене. Добавям само малко черен пипер.
Става вкусничко  Heart Eyes


Любимото ми ядене Crazy,обичам и яйца на очи,омлет...

# 49
  • Мнения: 679
Аз ги обичам на миш-маш с лук, чушки и домат. Също бъркани с гъби или чушки или сирене, или пък на омлет - най-вече с кашкавал /поръсени със сол и черен пипер/ с гарнитура от пресни домати. Също много обичам яйцата върху гювече.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт