Как постъпвате с некоректните колеги?

  • 2 494
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 271
Когато някой не си върши работата и от това страда и вашата работа - какво правите?
В момента съм в такава ситуация и се чудя, като ме попита шефа, защо не съм свършила работата до край, какво да му отговоря.... Дали да му кажа истината - че колега не си е свършил работата, за която съм го помолила? Мога да вдигна скандал на въпросния колега и да изискам да си свърши работата, обаче от друга страна не искам да се държа така с колегите.... Предпочитам да работим в по-спокойна атмосфера и макар и в някои случаи да е лицемерно, да се усмихваме един на друг и да не си подливаме вода.
Кажете вие как постъпвате в такива ситуации.

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Мейл до въпросния колега с молба да свърши еди-какво-си. После две-три-четири препращания на мейла (според изоставането). Последното - с копие до шефа.

# 2
  • Мнения: 606
  Точно постъпваме по определен начин, с колега - вредител.

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
И аз съм в подобна ситуация,но въпросната колежка е протеже на някой от шефовете.Сто пъти се оплаквах от нея,доказах по всички възможни начини,че е абсолютно безполезна.Но няма никакво развитие.Държат си я,а на мене ми се опъват нервичките. newsm61Не знам как да се справя със ситуацията.Много ме спъва тая девойка. Rage

# 4
  • Мнения: 2 401
Аз доста време се тормозех с мързеливци, дето им е през.. доста време  ги и покривах от криворазбрана солидарност, щото сме българи все пак, а гадните шефове - чужденци.  Това, което постигнах бяха черни точки на моя сметка и    изявления, че не се справям. Тогава взех сопата, никак не ме грееше вече дали  хората ще  продължат да ме харесват или не. Всички задачи ги пращах по мейла със Сс до шефа и непрекъснати проверки по телефона за развитието. Та съвета е: не покривай лекета.   

# 5
  • Мнения: 1 897
Говори с колегата си и го помоли да свърши задълженията си, тъй като това  е необходимо , за да продължиш с твоята работа. Ако пак нищо не направи го подкани по-настойчиво.
Ако отново не се трогне- говори с шефа и го помоли той да нареди на колегата ти да свърши служебните си задачи, защото работата ти е възпрепятствана.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 939
Мейл до въпросния колега с молба да свърши еди-какво-си. После две-три-четири препращания на мейла (според изоставането). Последното - с копие до шефа.

Така действам и аз!

# 7
  • Мнения: 49
Мейл до въпросния колега с молба да свърши еди-какво-си. После две-три-четири препращания на мейла (според изоставането). Последното - с копие до шефа.

Така действам и аз!
Това ми е любимото,имах колежка с която постояно така процедирахме Mr. Green

# 8
  • Мнения: 753
Винаги всичко в копи, дори ако става въпрос и за ангажиране на най-елементарни неща - като хотел например, цялата кореспонденция, до който и до било колега, за каквото и да е, е винаги копи до шефа ми (така е винаги информиран и няма опастност от некоректност от 'отсрещната страна')....

опастност описана по-горе винаги има....от подобен вид колеги, но с времето, всичко се отсява....много е важно и какъв човек е шефът ти....хора разни....засега съм страшно доволна от моят Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Проблема е, че съм нова в тази фирма. Ако натопя, или нахокам колегата, ще изглеждам, като някаква скандалджийка и натегачка на шефа - не искам да ме възприемат така от началото. Освен това, шефа изобщо не ползва компютър....
Аз си свърших работата, но с повече усилия, а и не беше моя работа... Както и да е.
Размина се този път скандала.
Но ако забележа, че някой се опитва да си прехвърля работата и отговорностите върху мен, ще стана лошата колежка...

# 10
  • Мнения: 173
Във всяко стадо има болна овца.Ако шефът ти е умен човек той ще разбере от кого има нужда и кой си върши работата.Ако не сега , то след време си проличава койе добрия работник и на кого можеш да имаш доверие.Сигурно не си първата кято трябва да носи на гърба си тави колежка/колега

# 11
  • Мнения: 9 814
Обяснявам на съответния колега, че никой не е длъжен да му върши работата. Случва се да помогнеш разбира се, но когато това стане системно айде  Stop Не ходя при шефовете да топя колеги, вижда ми се тъпо. Но пък скандали завихрям. Такава ми е работата, че ако един не си свърши задълженията увисваме поне 10 човека.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Шефът ми много мрази някой да му се оправдава и ако попадна в такава ситуация, последното което правя е да се оправдавам с някой друг, пък било то и виновен.
Зависи и от конкретния човек. Имам един колега, който е страшно завеян и отнесен и редовно прави някакви гафове. Веднъж се наложи да ме замества и като се върнах, докато му оправя бакиите, направо си скъсах нервите. Директно си го насмитам, като има проблеми, даже и конско съм му чела /не че има ефект, де/.
Не с всички обаче се държа така...

# 13
  • Мнения: 91
оффф  Sick Sick Sick
направо са ми гадост
кажи му го не го крий за да не се изнервяш

# 14
  • Мнения: 1 919
Болен въпрос. Единят човек от екипа ми се оплака, че трябва да мъкне другия.
Тези дни трябва да реша дали ми трябва за нещо и какво да го правя, защото и моето впечатление е такова.

# 15
  • Мнения: 649
ООООООООООО при мен няма такива работи. Каквото кажа се изпълнява!!!

# 16
  • Мнения: 2 401
Не ходя при шефовете да топя колеги, вижда ми се тъпо. Но пък скандали завихрям.

Сори, ама тъпото е да го възприемаш като топене, тъпо е и второто - скандалите.

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Отивам директно при него с доказателствата за грешките му и го правя на гъз пред всички, включително и пред шефа. Гадно, ама действа! Като опрах няколко пъти пешкира заради такива, се научих, че това е най-добрият подход.  Peace

# 18
  • Мнения: 139
Няма верен начин.
Ако шефа е решил да толерира некомпетентни служители и челна стойка да направиш резултат няма да има.
На мен ми писна от такива ситуации и напускам.
След безброй караници с мързеливци и лекета, накрая шефа ми каза ти си конфликтна и им говориш назидателно,което е недопустимо. Същия шеф идва да ме пита това защо не е свършено, кой отговаря, ти го свърши и тн.
Писна ми тъпаци да получават колкото получавам и аз, а освен всичко друго да трябва и да ги обучавам, протежета да си клатят краката и да са неграмотни, на български и на англйсики и ... ох! Напускам!
Отивам да дишам дълбоко!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 271
Йоли, права си да напускаш в такава ситуация. Наистина, щом не те оценяват, значи не заслужават професионализма ти. Също така не заслужават и нервите ти, така че се махай от там и гледай напред в бъдещето.
При мен ситуацията е по-различна. Както казах вече, аз съм в тази фирма от 1 месец. А и не съм сигурна, дали колегата се държи така само с мен, защото нямам наблюдения върху отношенията между хората още. Може да изпитва някаква антипатия към мен, въпреки че съм любезна с всички...
Както и да е. Все ми е тая. Аз, каквото зависи от мен го върша. И не съм на работа, за да ми каже шефа браво. Така че няма да се ядосвам. Старая се да гледам позитивно на нещата  Grinning
Желая на всички хубав ден!

# 20
  • Мнения: 3 641
А , как бихте потръпили, ако разберете,че Ваш колега Ви е влизал в профила. Чете съобщенията и публикациите . Все пак сте му имали някакво доверие.  Rolling Eyes
Стана ми мног криво, това с аси лични неща и незнам как да постъпя. Но определено има промяна в отношението ми към колежката

# 21
  • Мнения: 1 038
Никога не съм изпадала в подобна ситуация.С пряка реч всичко се оправя.Обясни на колежката ти, че като не си върши работата лошо за нея, лошо и за теб.И, че за да се разбирате и работата да върви, всеки трябва да си върши задълженията.
За съжаление в повечето фирми винаги има някой, който се толерира независимо, че е некадърник, а от такива страдат другите.

# 22
  • Мнения: 1 318
Email до колегата, в който с любезен тон обяснявам какво и как трябва да се направи, краен срок и копие до шефа. Не трябва да се покриват мързелите.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Шефа ми е от типа "биг бос", който изобщо не  се интересува от дребни недоразумения, или проблеми. При него се влиза със свършена работа. Пита защо не  е свършено нещо, не за да му се оправдаваш, а за да ти натрие носа. Общо взето, ако седна да го занимавам с проблеми между колеги, ще ме изгони от стаята  Rolling Eyes...
Иначе съм подхвърлила където трябва за въпросната некадърност и незаинтересованост  Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 281
Не съществуват за мен от момента в,който са станали такива. #2gunfire

# 25
  • Мнения: 2 401
Не съществуват за мен от момента в,който са станали такива. #2gunfire

 Laughing Как така не съществуват, нали трябва да работиш с тях? Или  отказваш да сътрудничиш?  Simple Smile Много е вероятно тогава и ти да престанеш да съществуваш за шефа си.

# 26
  • Мнения: X
Качвам колегата на тезгяха

# 27
  • Мнения: 3 423
Качвам колегата на тезгяха
Това какво точно значи?
Правите секс ли, че да го
стимулираш да работи, или...

# 28
  • Мнения: X
Качвам колегата на тезгяха
Това какво точно значи?
Правите секс ли, че да го
стимулираш да работи, или...


това си е наш жаргон. Значи фащам го за ушите и яко конско докато се изприщи, признае се за виновен и се скрие в ъгъла да си ближе раните. С две думи, гледам да не чакам шефа да ми прави забележка,ами директно се разбираме помежду си с колегата.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 271
Качвам колегата на тезгяха
Това какво точно значи?
Правите секс ли, че да го
стимулираш да работи, или...


това си е наш жаргон. Значи фащам го за ушите и яко конско докато се изприщи, признае се за виновен и се скрие в ъгъла да си ближе раните. С две думи, гледам да не чакам шефа да ми прави забележка,ами директно се разбираме помежду си с колегата.
Да де, ама това значи да се изпокараш с половината колеги. Аз не искам да ме обявят за скандалджийката на офиса. Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 281

 Свеждам отношенията само до служебни.

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 16:37 от bagira

# 31
  • Мнения: 281
Не съществуват за мен от момента в,който са станали такива. #2gunfire

 Laughing Как така не съществуват, нали трябва да работиш с тях? Или  отказваш да сътрудничиш?  Simple Smile Много е вероятно тогава и ти да престанеш да съществуваш за шефа си.
Свеждам отношенията само до служебни.

# 32
  • Мнения: 281
Извинете за дабъла.Опитах да изтрия първото,но не успях.  ooooh!

# 33
  • Мнения: X
Качвам колегата на тезгяха
Това какво точно значи?
Правите секс ли, че да го
стимулираш да работи, или...


това си е наш жаргон. Значи фащам го за ушите и яко конско докато се изприщи, признае се за виновен и се скрие в ъгъла да си ближе раните. С две думи, гледам да не чакам шефа да ми прави забележка,ами директно се разбираме помежду си с колегата.
Да де, ама това значи да се изпокараш с половината колеги. Аз не искам да ме обявят за скандалджийката на офиса. Rolling Eyes
Моите колеги са малко. Доста добре сме се опознали като темперамент и сме си свикнали. И тъй като сред тях има и такива,които никога не си биха признали грешка,която са направили, а доста често ги правят се налага да изясняваме някои неща,докато не е станало късно. Така на майтап се плашим,че ще се качваме на тезгяха. Естествено не със всеки може така и действително ако можех така да се разбирам със всеки,щях да съм скандалджийка номер едно на офиса. На други,които не са толкова гьон сурат се опитвам мило да им обясня,че не съм сколнна да мета засраното от тях. Peace

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Съвсем скоро напуснах едно такова място, където имаше доста, които не си вършеха работата и другите трябваше да ги носим на гърбовете си. С оплакване на шефа нямаше смисъл, защото на нея не й пукаше за моята работа, по-важно беше да си пълни гушката. И естесвено, че ако се оплачеш, те изкарваше теб виновен. Опитвах се да направя нещата така, че да завися колкото може по-малко от колегите ми. Съзнателно съм отказвала предлагани ми услуги и съм разчитала само на себе си.
Сега на новото място не съм забелязала некоректни колеги. Всеки си знае работата и си я върши, дори си помагаме. Имаше само едно недоразумение веднъж заради колежка, но шефката ме усети и ме накара да изплюя камъчето. Не се чувствам предател, защото ми обясниха, че не й е за първи път и друг път да внимавам и да докладвам навреме, за да не ми се обърква моята работа.

# 35
  • Мнения: 122
На мен колегите ми са малко по различни в предвид работата ми........ но....... като се замисля май си премълчавам и ако има нещо да се върши го върша........ Между другото хич не е хубаво хората около теб да свикват с мисълта, че е редно някой друг да поема и техните задължения или да търпи негативи заради тях.
Признавам си, грешка е че аз така се държа...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт