Не давайте на децата вода от чешмата

  • 3 244
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 857
Никога не съм давала на детето си чешмяна вода дори и преварена. Само изворна!

# 31
  • Мнения: 1 447

 Аз съм чувала,че много време не е хубаво да се пие една и съща вода
било хубаво да се сменят.Въпреки,че аз пия само чешмяна защото минералната ми горчи

# 32
  • Мнения: 463
В началото пиехме  преварена вода, но само от чешмата. Сега пиеме основно минерална вода. Понякога чувам от децата, че в градината пият от чешмата. На мен ми е безвкусна, може би защото съм свикнала с вкуса на минералната. За кафе или какао за децата и за готвене използваме само от чешмата.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 719
Ако става на въпрос аз не мога да близна чешмяната..... смърди ми на желязо Mr. Green

# 34
  • Мнения: 5 940
Синът ми пие преварена вода от чешмата вкъщи. За нас не я преваряваме, обичам софийската вода.

# 35
  • Мнения: 1 586
Никога не съм му давала вода от чешмата,самата аз не съм пила от години.Пробвах да я преваря още като ни изписаха и като видях резултата..... Sick се отказах! Peace

# 36
  • Мнения: 1 877
Цял живот си пием от чешмата.И на децата давам същата

# 37
  • София
  • Мнения: 3 249
Ама вие нали се сещате, че водата в София, Пловдив и Варна е различна? Идва от различни източници най-малкото. Освен това ако ще и минерална вода да тече по тръбите, ако те са стари, железни и не са сменяни от времето, когато майка ми е била бебе - много ясно, че ще смърди. Не е само ВИК-то, дето ни е все виновно.

На дъщеря ми давам преварена чешмяна вода или розов Девин. Гледам да не се вманиачавам.

# 38
  • Мнения: 814
Ние винаги пием минерална (въпреки че мъжа ми аз го научих Simple Smile) - Девин, Банкя, Аква Дива, а за малкия - розов Девин  Peace
Между другото Бистришката вода (до София) е страхотна - идва от Рила

# 39
  • София
  • Мнения: 5 755

Люлинската вода е много хубава, не смятам да спра да я давам на детето ми.

Яяяя, аз и Биляна сме на едно мнение Blush

и аз съм съгласна с вас  Grinning

# 40
  • Мнения: 1 049
А не ти ли каза този твой познат, че да се пие само минерална вода е вредно и когато е за дьльг период от време става прекалено натрупване на минерали в организма и може да доведе до редица здравословни проблеми.   Rolling Eyes Явно не е лекар за да го знае... и както при много неща и тук истината е по средата. Трябва да се сменя водата и да се пие не само минерална, а да се редува с изворна или нормална от чешмата, разбира се там кьдето става за пиене.  Wink

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 284
А не ти ли каза този твой познат, че да се пие само минерална вода е вредно и когато е за дьльг период от време става прекалено натрупване на минерали в организма и може да доведе до редица здравословни проблеми.   Rolling Eyes Явно не е лекар за да го знае... и както при много неща и тук истината е по средата. Трябва да се сменя водата и да се пие не само минерална, а да се редува с изворна или нормална от чешмата, разбира се там кьдето става за пиене.  Wink

Ами ти самата си дала решението на проблема- необходимо е водата да се сменя с изворна, за какво ми е чешмяната вода?!
Детето ми пи около месец преварена чешмяна вода, после започнах да давам само бутилирана.

# 42
  • Мнения: 1 049
Когато казах да се пие само там, кьдето е хубава чешмяната вода нямах в предвид само БГ.  Wink

За Бьлгария предполагам изворната (в комбинация с минерална) е най-добрия вариант.  Peace

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 14:45 от Ciao_bella

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 284
Аз и в чужбина не съм си позволявала да пия вода от чешмата. Живяла съм навън отново на бутилирана вода.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ние пием само чешмяна и не смятам да спираме...
А на детето-изворна и това е!

Общи условия

Активация на акаунт