СНБМ - инициативи - 20 част

  • 11 457
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 401
... като в този проект се предлага да отпадне т. 4 от чл.16, за "усвояването на българския книжовен език". има 2 протестни декларации от СУ и от великотърновския университет.
това е от статията накратко.

За съжаление кумата ми не е чула нищо. Тя е доц. в Ботаническия факултет (фак-т ли се казва?!?!) към БАН, научи от мен и се шокира. Каза ми че има Комитет по българистика, които трябва да реагират. Баща ми също не е чул. Учудва ме, че две културни институции като БАН и НБКМ са в неведение.

# 31
  • Мнения: 2 388
Момичета, току що получих покана за онази среща с президента, която се премести в Русе. Сега явно ще се прави разширена в София.

Проблемът е, че тя е в петък . 4.04 от 9:39 до 10:30 в сградата на администрацията на Президента. Аз просто нямам идея как ще отида, защото няма кой да гледа карла по това време.

Много моля да се мобилизираме и да изпратим някой от нас, но искат потвърждение и ми трябва име колкото е възможно по-бързо.

Кали, как си ти по темата? Друг...

# 32
# 33
  • Мнения: 3 336
Танче, мишките пак са сополиви и с кашлица, та вероятно от утре ще ги спирам от ясла, писна ми от тази алергия вече. Останат ли си вкъщи няма да има кой да ги гледа освен мен в петък през деня, така че аз отпадам като вариант Tired

Днес говорих с директорката, провела е среща с фирмата за препаратите- НМИ и се оказва, че разрешителното за препаратите не е изрично упоменато ,че може да се ползва в детско заведение и затова ще пише писмо до МЗ да види дали може, отговора ще отнеме порядъчните 1-2 месеца, т.е. децата ми ще си висят с алергията и това е Rolling Eyes Сега съм се наела да проуча останалите препарати, които проучвахме, надявам се Велмар, Мими и Деси да ми съдействат Praynig Моля ви, момичета, ХЕЛП Praynig Въпроса било да пише, че може да се използва в детски заведения в разрешителното. Иначе можело да повлияе отрицателно върху имунната с-ма на децата Tired

# 34
  • Мнения: 1 828
Момичета, току що получих покана за онази среща с президента, която се премести в Русе. Сега явно ще се прави разширена в София.
Много искам да отида, но освен работата съм и на лекар тоя ден, та не го виждам как да стане   Rolling Eyes

Сега ще пратя на пощата стенограмата от 1 среща. Имам я неофициално и за това не я пусках, чаках да излезе официално. По тоя повод я ползвайте само за лична употреба. Все още не съм смогнала да я прочета.

# 35
  • Мнения: 71

Петицията против задължителното записване на 6-годишните деца на училище: http://www.bgpetition.com/first-grade_6_years_old/index.html

И ще участваме ли?  Praynig  Hug

ще участваме разбира се. трябва да спрем това безумие което се опитват да направят нашите министри, подбуждани вероятно от съвсем други мотиви

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 17:42 от Double with Cream

# 36
  • Мнения: 3 336
Хриси е писала в темата за детските градини и препаратите, че утре търсят човек да говори за препаратите, Ася може би ще се включи като майка с такъв проблем, но ни трябва и позиция на сдружението, казана от  един от нашите членове. Чакаме отговор и от Куки и Еллеа. Велмар е обещала да нахвърля нещо като позиция и какво да се говори. Хубаво е да я имаме днес, Велмар Praynig

# 37
  • Мнения: 3 336
Po temata za Btv, shte govorja az ot imeto na sdrujenieto, no pravja edinichno izkljuchenie zaradi Hrisi i zashtoto temata me vylnuva. Izvinete za latinicata, no ne pisha ot moito PC.

Smjatam da kaja, che sme si postavili temata s premahvaneto na hlornite preparati v detskite zavedenija kato prioritet za tazi godina, imam eprovedeni razgovori s obshtinata v otdel obrazovaie v rabotnata grupa i che ochakvame razvitie v tazi nasoka. Verojatno e da ne moje da se vyvede samo edin preparat za cjala Sofia, taka che sme v proces na prouchvane na podhodjashti varianti, ot koito vsjaka obshtina shte moje da izbere.

Imame proveden i razgovor s HEI i te syshto sa kazali,che ima kak da se testvat tezi preparati, ima naredba 44, kojato ukazva koi sa preparatite, koito sa razresheni.

Shte kaja,che z amomenta maikite, chiito deca imat problemi s hlornite preparati sami tyrsjat varianti za zamjana i v zavisimost ot dobrata volja na direktorkata, takava e vyzmojna. Shte kaja,che mojem da dadem kato primer obshtina Pleven, kydeto hlorni preparati veche ne se izpolzvat, a se izpolzvat biocidni na bylgarska firma. I che v Sofia syshto mnogo ot detskite zavedenie sa zamenili hlornite preparati s biocidni, dori i tova da e samo chastichno za opredeleni grupi ot DZ.

Ako se setite oshte neshto pishete, utre do 2 sledobed. Kym 3.30 shte davam intervjuto vkyshti.

# 38
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Кали, в София има район Надежда, който се зарежда целия с препарати от НМИ, също и Лозенец частично. По другите райони е само в някои групи. Може да се каже и какви са проблемите на децата най-общо - проблеми с дихателната система (астма, бронхити, които хронифицират) и кожни алергии.

# 39
  • Мнения: 2 070
Кали, аз не знам с какво точно да ти помогна за препаратите. В линковете, които съм дала нали има контакти - предполагам там са дадени стационарни телефони в София, звъннете им и ги питайте имат ли такова разрешително. В техен интерес е да отговорят бързо и адекватно, нали после евентуално от тях ще се поръчва и щ се сключват договори.
Из рекламите им пише, че са за детски заведения и болници, за кухни в ресторанти и т.н., но конкретно разрешително не знам.

Ако ще споменаваш Плевен - не забравяй да казваш, че става дума за яслите и отдел Здравеопазване в общината.
В градините е общо взето местно решение на директори и медицинските лица.

# 40
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
ЗАПИС

# 41
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Относно българския език - подписах петицията, готова съм да се включа в инициативи на СНБМ в тази връзка.
Тръгването на у-ще на 6г. - въздържам се от категоричност. Като цяло съм за, но причините за това са лични, поради което не достатъчно обективни.

# 42
  • Мнения: 5 401
Тръгването на у-ще на 6г. ...Като цяло съм за, но причините за това са лични, поради което не достатъчно обективни.

мама САННЯ, да уточня, че петицията не е против пускането на 6-год. деца в първи клас, а против задължителното им и безусловно записване. Искаме всеки родител да има право на избор, да прецени дали детето му е узряло да бъде първолаче или има нужда от още 1 год.  Simple Smile

Момичета, в петък ще има празник на вишната (оханами) по стара японска традиция от 17,30 ч. пред Народна библиотека. Мисля че е добър повод да се представим пред директорката и да помислим за някакви съвместни проекти.  Simple Smile

# 43
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Пеарли - все още не страдам от някаква форма на деменция и мога да чета на Официалния ни език Laughing Преценила съм, че се въздържам. Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 5 401
Извинявай, далеч не исках да те обидя, нито пък да се набутвам в лични конфликти! Нямам съмнения относно здравния ти статус, както и ползването на родния ти език.  Grinning Не бях сигурна дали си отделила време да прочетеш, защото петицията е доста дълга.  Peace Много приятелки ми отговориха по подобен начин, след което стана ясно, че са чели оттук-оттам и са останали с грешно впечатление. Затова си позволих да отбележа и забележа!  Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт