Не е необходимо да сте умни, за да станете богати

  • 3 210
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 173
Да,има умни,образовани хора,с по няколко висши образования ,но не стават за бизнесмени,просто нямат необходимите качества за това.Те могат да получават хубави заплати,работейки за някой друг,но няма да претърпят кой знае какво развитие в живота.Други хора,без да са много умни и образовани,просто хващат момента,рискуват и печелят.Затова се получава така,че някои много умни не са богати,а други не толкова умни-са.
  Абсолютно съм съгласна  Naughty Naughty

# 46
  • Мнения: 2 556
Много често нещата опират и до късмет, стечение на обстоятелствата и т.н.

# 47
  • Мнения: 2 401
Много често нещата опират и до късмет, стечение на обстоятелствата и т.н.

О, това пък е другия бисер - богатите просто са имали късмет  Laughing

# 48
  • Мнения: 3 268
При Абрамович обаче важи с пълна сила.Попаднал е на точното място в точното време и е станал милиардер.Добре си е изиграл картите,като е прилъстил дъщерята на Елцин,в момент,в който са разрязвали баницата. Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Това изследване малко ми прилича на търсене на пряка връзка между големината на носа на мъжа и удовлетвореността на партньорките му. Много несериозно ми изглежда.

# 50
  • Мнения: 2 761
Проф. Загорски???

Какъв е по наросност този?
Иначе тезите му са....направо за боклука.Не заслужават коментара ми даже.

# 51
  • Мнения: 2 556
Аз не съм съгласна с фактите от първия постинг, но истина е, че не ти трябва акъл задължително, за да забогатееш.

# 52
  • Мнения: 599



О не ти говоря  за тези, те са едно на ръка!!! Познавам страшно много хора дето просто нямат нищо общо с незаконния бизнес, а са си сериозни бизнесмени! Просто на хората им трябваше малко акъл да рискуват и сега печелят. Hug ги всички!!!

Точно така е,да.Малко акъл,ама навреме.

# 53
  • Мнения: 2 386
Ако бях с една идея по-глупава, щях да съм гений, при това богат. Mr. Green

# 54
  • Мнения: 4 447
Все повече хора мислят:

"И какво като имам образование? Висше? Докато аз учех другите се ориентираха и направиха фирми, сега карат коли за по 150 хиляди лева, а аз на месец от двете работи взимам има-няма 2000лв."



# 55
  • Мнения: 3 268
Да,така разсъждават,включително и моят син,който е отличник в Търговско-банковата гимназия и здраве и живот догодина ще завърши.Няма желание да учи висше,иска да прави бизнес и пари.Ще се опитам да го убедя обаче да продължи образованието си,а това не пречи и да работи като иска.

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Да,така разсъждават,включително и моят син,който е отличник в Търговско-банковата гимназия и здраве и живот догодина ще завърши.Няма желание да учи висше,иска да прави бизнес и пари.Ще се опитам да го убедя обаче да продължи образованието си,а това не пречи и да работи като иска.

Образованието не пречи на бизнеса, дори в много случаи помага. Много компании са готови да наемат студенти дори и в пърли курс. Мисленето за дипломите и бизнеса е остатък от мутренския период. Но който има очи и уши забелязва, че образованието има значение.

# 57
  • Мнения: 4 447
Да,така разсъждават,включително и моят син,който е отличник в Търговско-банковата гимназия и здраве и живот догодина ще завърши.Няма желание да учи висше,иска да прави бизнес и пари.Ще се опитам да го убедя обаче да продължи образованието си,а това не пречи и да работи като иска.

Образованието не пречи на бизнеса, дори в много случаи помага. Много компании са готови да наемат студенти дори и в пърли курс. Мисленето за дипломите и бизнеса е остатък от мутренския период. Но който има очи и уши забелязва, че образованието има значение.

О, не става дума за това. Става въпрос, че тези, които не учат си правят собствен бизнес. Тогава има пари. Иначе не става.

Имам няколко примера около себе си. Правят повече пари отколкото други мои познати с едно, таи две висши.

# 58
  • Мнения: 3 268
Именно,и затова много млади хора искат да скочат направо във водите на собствения бизнес,само че това е доста трудна работа и не е за всеки.

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Нещо не ми се вярва момче на 20-тина години да врътне един стабилен бизнес, освен ако тати не му организира нещата. Стига вече с тези митове и легенди. Това време отминава. Знаем как са създадени повечето големи бизнеси в БГ. А ако под правене на пари се има предвид един магазин за хранителни стоки или дрехи или каквото и да е там, това е друго нещо.
 Моите наблюдения са по-различни. Повечето хора, които познавам и са със собствен бизнес са създали подходящите контакти и школовка още като студенти. В един момент се оказва, че в различните големи (и чужди) компании все се намира някой колега на отговорна позиция или да е собственик на фирма. Образованието може да не е гаранция, но много помага.

Общи условия

Активация на акаунт