Хамомила 15 за зъбки - как?

  • 28 931
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, тук някъде бях прочела някои майчета да хвалят въпросният хомеопатичен продукт при проблемно зъбоникнене. На сина му от няколко дни май му избива зъб и много-много се мъчи. Купих Хамомила 15, но ако някой го е ползвал, моля да ме посъветва как - дози, на колко време и с каква продължителност. Не знам дали има значение, но синът ми тежи 10 кг.
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 230
Независимо какво казват майките тук във форума, не давай хомеопатичен препарат без да сте се консултирали с класически хомеопат. Има много хомеопатични препарати за болки при зъбоникнене, Хамомила може да не е вашето лекарство. Като не запозната с хомеопатията, аз също давах Хамомила, но ефект нямаше или беше краткотраен. Когато започнахме да посещаваме хомеопат и в един момент започнаха да никнат други зъбки, се оказа че на Ани й действа Беладона.
Не давай нищо на своя глава и още по-малко препоръчано то съфорумки.  Hug

# 2
  • Мнения: 9 814
«Хамомила вулгарис». Това хомеопатично лекарство, изготвено от растението лайка, се препоръчва при свръхчувствителни и гневливи деца, които не понасят болка и които се успокояват от люлеене и носене на ръце. При такива деца е препоръчително предписването на «Хамомила вулгарис» в разреждане 9 или 15 СН по 5 гранули при всяко обостряне на болката. По-голямото разреждане (15 СН) предпочитаме, когато се наблюдава по-силна промяна в поведението на детето.

Виж и тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=89999fccc057ff23d830 … c=33309.msg640518

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм давала на дъщеря ми,но при нея неусетих да има  ефект  Naughty

# 4
  • Мнения: 750
Моят син е 10,500кг и давам Chamomilia 6ch по 4 капки на всеки два 4аса Peace
Незнам каква е разликата между Хамомила 6ch и Хамомила 15ch newsm78
Посъветствай се с хомеопат Peace

# 5
  • Мнения: 589
Ровя в подфорума по съвсем друга причина, но като един пълен лаик да попитам не е ли същото, ако просто дадете чай от лайка на бебето? Нали Хамомилата е точно това? Пак казвам, че нищо не разбирам от хомеопатия. Изчетох инфото, но билката си е билка...знам ли...

# 6
  • Мнения: 1 753
Лайката и хомеопатичното лекарство Хамомила са две различни неща! Хомеопатичното лекарство Хамомила е извлечено от лайката, но е във високо разреждане и потенциране - колкото по-голямо е числото преди Ch, толкова по-разредено и по-потенцирано (или по-силно) е лекарството. Ако си се консултирала с класически хомеопат и са ви предписали това лекарство за бебе, можете да го давате разредено в шише с вода. Отделяте си едно шишенце - разреждате 3 гранулки (или капки) вътре и давате да пие толкова пъти, и по толкова глътки, по колкото е предписал хомеопата. Иначе водата да си я пие от друго шише.

Само да добавя, че преди да давате от лекарството водата се разклаща енергично поне 20-тина пъти

# 7
Аз давам калкареа фосфорика-15СН.Това е забезболезнено никнене на зъбки,а химомила е за проявена гневност и раздразнение по време на никненето на зъбите.При нас и двете действат.

# 8
  • Мнения: 5 539
Хамомила не е универсално лекарство за никнене на зъбки. Нашата хомеопатичка ни предупреди да не даваме, тъй като синът ни е съвсем различен тип /спокоен, уравновесен, между другото също е много пухкаво бебе/ и Хамомила не е лекарството, което ще му повлияе положително.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм давала «Хамомила вулгарис» в разреждане 9. Детето ми беше ревящо, неспокойно.  Давах по 2-3 гранулки няколко пъти в деня.

# 10
  • Мнения: 468
Мами, защо правите така?  Grinning  Здравето е нещо много важно, на малките бебчета още повече!
Защо прочели оттук и оттам, и чули оттук и оттам купувате лекарства и сами назначавате лечение на децата си?
Едан ниска потенция хомеопатично лекарство, ако не е правилно подбрано може да направи такива "подтискания", че симтома, който уж се е подобрил и изчезнал се появява на друго място и под друга форма...и след време когато стане видим на повърхността се хващате за главата, заедно с хомеопата които сте посетили и се чудите какво да правите.

За никнене на зъбки има десетина и повече лекарства и едно от тях е Chamomilla , но никой не е казал че е универсално лекарство. Универсални лекарства НЯМА!

# 11
  • Мнения: 468
Аз съм давала «Хамомила вулгарис» в разреждане 9. Детето ми беше ревящо, неспокойно.  Давах по 2-3 гранулки няколко пъти в деня.

по 2-3 гранулки няколко пъти на ден...ами то горкото бебче ще направи доказване на хомеопатичното лекарство, вместо да му помогне  Grinning

Ясно ми е, че не може да сте и хомеопати, освен всичко друго  Grinning
Нека всеки е специалист в своята област и да прави това от което разбира. Има добри хомеопати - просто трябва да потърсите.
Моля ви, не си правете експерименти с децата си...please Praynig

# 12
  • Мнения: 1 559
Поне десетина теми са пускани с питане за "Хамомила за зъбки". Справка - търсачката.
Няма хомеопатично лекарство, което да е за един определен симптом  ("за зъбки", "за кашлица", "за диария" и т.н.). Хомеопатичното лекарство се предписва за човека на базата на цялостната му картина в момента (тоталността от симптоми).
В рубриката за трудно никнене на зъбки има 80-90 лекарства. Но едно дете, неговата уникалност, не може да се сведе до едното зъбоникнене.  А хомеопатията се интересува именно от индивидуалността и неповторимостта на всеки човек. Несериозно и безотговорно би било да се препоръчват хомеопатични лекарства по интернет.

Общи условия

Активация на акаунт