Ясновидци 2

  • 19 507
  • 581
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 60
А какво се случва на финала? Т.е. журито решава кой е най-добрият и толкоз? Някаква награда, нещо по-специално?

# 571
  • Мнения: 4 380
Разбира се адекватно. Аз и казах адекватно. Много ясновидци взимат символична сума, а някои нищо не взимат от познати и близки. Второто не е хубаво. Нито за ясновидеца, нито за човекът, на когото гледа. Поп да му пее е малко силно казано, но се стоварват множество жизнени проблеми, болести, неуспех, за които никога няма и да си помислиш че в гледането е корена. Открития информационен канал трябва на всяка цена да бъде закрит без негативни последствия за човека.
Предназначението на окултните способности и дарби далеч не е за изпълняване на желания, а за спасяване на хора в нужда, за решаване на тежки проблеми и т.н. Само, че повечето "приятели" и "близки" се правят че не го разбират и смятат че едва ли не всички земни блага им се дължат на тепсия... Sick

За попа просто се пошегувах. Wink

Всъщност, ако под "хора в нужда" се подразбират хора със сложни проблеми за решаване, съвсем не това е основната маса от нуждаещи се в окултна помощ. Всеки човек в живота си попада в ситуации, когато не знае какъв избор да направи. Това е моментът в който се търси подобна помощ и тя е там за да помогне със съвет за по-успешно решение.
Приятели и познати злоупотребяват, разбира се. И аз го правех някога със своя позната, но тогава не си давах сметка до какво може да доведе това, а и май не я взимах много насериозно. newsm78 Интересното е, че колкото по-малко взимаш на сериозно нещата, толкова си по-склонен да търсиш и досаждаш... Laughing Май трябва да си върна дълга към нея... newsm78

# 572
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Аза Петренко май ползва Тарото като допълнителен източник на информация. Обаче много ми хареса момента, когато трябваше да познае произхода на парче от метеорит и журито в началото й се подиграваше. Тя се разплака, накара водещия да извади само една карта и го накара да прочете на глас какво пише на нея - беше звезда. Просто уникално! Thinking

О, това беше върхът  Shocked
Тя после казаа, че е ползвала древен метод на циганска хипноза, за да накара илюзионистът сам да и даде отговора.
Хайде иди не вярвай, особено след репортажа за онзи, дето хипнотизирал магазинерките да му дават повече пари от рестото  Twisted Evil

Малиии, да бяха се поровили малко из Сливенската махала, колко самородни Таланти щяха да открият  Twisted Evil

# 573
  • Мнения: 4 380
Аза Петренко май ползва Тарото като допълнителен източник на информация. Обаче много ми хареса момента, когато трябваше да познае произхода на парче от метеорит и журито в началото й се подиграваше. Тя се разплака, накара водещия да извади само една карта и го накара да прочете на глас какво пише на нея - беше звезда. Просто уникално! Thinking

Направо ни сбърка Аза с нейното таро. Според мен тя няма друг източник на информация освен картите. Гледа още и на кафе и на ръка, но няма ясновидска дарба. Разбира се, такова четене на символите вече си е вид ясновидство. Имам предвид, че не чувства без "инструмент".

# 574
  • Мнения: 4 380
Аза Петренко май ползва Тарото като допълнителен източник на информация. Обаче много ми хареса момента, когато трябваше да познае произхода на парче от метеорит и журито в началото й се подиграваше. Тя се разплака, накара водещия да извади само една карта и го накара да прочете на глас какво пише на нея - беше звезда. Просто уникално! Thinking

О, това беше върхът  Shocked
Тя после казаа, че е ползвала древен метод на циганска хипноза, за да накара илюзионистът сам да и даде отговора.
Хайде иди не вярвай, особено след репортажа за онзи, дето хипнотизирал магазинерките да му дават повече пари от рестото  Twisted Evil

Малиии, да бяха се поровили малко из Сливенската махала, колко самородни Таланти щяха да открият  Twisted Evil

Никога не е казвала такова нещо. Напротив, в едно от предаванията каза, че владее прийоми за хипноза, но никога не ги е използвала. С таро няма за какво да влияеш с хипноза някого за да избира това което ти желаеш. В такъв случай, няма нужда от таро. Mr. Green Тя просто би могла сама да каже това което мисли. Разберете, че силата не е в Аза, а в картите! Това е инструментът който отваря информационния канал и поглежда в подсъзнанието, в миналото и бъдещето.

# 575
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Муцка, не спори с дъртото  Stop
Ето ти клипа
В самото начало е  Twisted Evil

# 576
  • Мнения: 4 380
Муцка, не спори с дъртото  Stop
Ето ти клипа
В самото начало е  Twisted Evil

Ааа, ще ме извиняваш много, "дърто", но това не го казва тя, а глас зад кадър. Т.е., това си е чиста интерпретация на хора, които не разбират от таро. Трябва по някакъв начин да бъде обяснено...След като водещият няма ясновидска дарба, значи кой трябва да я има? Аза естествено. Самата тя в следващия кадър казва, че не използва хипноза.

# 577
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ти руски разбираш ли? Щото аз съм го учила от 4 клас + 4 семестъра в университета  Grinning

Водещият казва: Сега, Аза признава, че тогава, в това изпитание, за първи и единствен път в целия проект е използвала истинска циганска хипноза. Тя просто накара "скептика" да изтегли нужната карта.

След което Аза надълго и на широко разказва, че ги умее тези неща, но не ги ползва в ежедневието си  (макар, че на циганка вяра да нямаш  Joy )

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 01:13 от Ян Бибиян

# 578
  • Мнения: 4 380
Ти руски разбираш ли? Щото аз съм го учила от 4 клас + 4 семестъра в университета  Grinning

Водещият казва: Сега, Аза признава, че тогава, в това изпитание, за първи и единствен път в целия проект е използвала истинска циганска хипноза. Тя просто накара "скептика" да изтегли нужната карта.

След което Аза надълго и на широко разказва, че ги умее тези неща, но не ги ползва в ежедневието си  (макар, че на циганка вяра да нямаш  Joy )


Да, вярно е, че така казва. Но това е някаква инсинуация. Или Аза е излъгала за хипнозата, или водещият нещо не е доразбрал, или са преувеличили и доукрасили някое нейно изказване...Не знам какво точно е станало, но няма хипноза нито тук, нито никога при работа с таро.
Да помислим логически...Тя би могла да го хипнотизира и да му внуши да изтегли това, което е в подсъзнанието му, отговора на загадката. Но нито един хипнотизиран човек не може със затворени очи (закрито от очите тесте) да открие нужната карта. Ако я виждаше, може би това може да стане (и то при условие, че добре познава картите. Карта "звезда" принципно можеше и да не съществува). Но там има 78 карти и всички събрани и с гръб. Абсурд. Въпреки че познавам картите на таро-то, в непознато за мен тесте дори и с лице срещу мен, пак бих се затруднила да открия веднага звездата. Хипнозата не придава екстрасенсорни способности на човек. Тя само го кара да върши това, което му е внушено. Може да ти внушат да изтеглиш картата отговаряща на въпроса, но не могат да те накарат да я видиш когато е невидима.

Магията тук става между подсъзнанието на човека и картите. Нужната карта, олицетворяваща неговите мисли се оказва в неговата ръка по мистичен и неизяснен начин. Таро-то е много изследвано, но мистиката му не е разкрита и едва ли скоро ще бъде.  Механизмът е същия, по който Аза и всяка гледачка на таро изважда от тестето точната карта описваща ситуацията (която самата гледачка не познава). Картата прочела информацията, сама идва в ръцете ти. Това е.

# 579
  • Мнения: 278
Да разбирам ли, че когато гледам на карти, трябва да получа нещо в замяна? Защото аз обикновено си искам разни услуги ...  Whistling
Но подсъзнателно съм го правила, сега като прочетох написано го осъзнах. Не съм знаела, че мога да навредя на човек, повече отколкото да му помогна, но и аз не обичам много да гледам, трябва мнооооооооооого да ми се примолят, ако имат проблем, но така без нищо не ми се занимава. Досадно ми е всеки като ме види да ме пита: Носиш ли картите. Може и да ги нося, ама като не ми се гледа никой не може да ме накара. Не го правя за да печеля, а ей така, за запълване на времето, когато се чудим какво да правим.

# 580
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
xenia, муцка, виждам че си специалист по таро и окултизъм.
Няма да споря повече с теб. Само един съвет ще ти дам - не търси логика там, където я няма.
Особено пък, когато става въпрос за обратната страна на луната  Twisted Evil
Надявам се ти да си следващата Аза Петренко след като толкова ги умееш нещата.
Свиркай си.  Whistling Whistling Whistling

# 581
  • Мнения: 1 715
Заповядайте в новата тема Ясновидци 3

Общи условия

Активация на акаунт