Проблем с ухо

  • 4 093
  • 23
  •   1
Отговори
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Здравейте!
Изчетох доста теми по форума, но нямаше обсъждана тема с нашия проблем, за това реших да пиша,дано някой, който е минал по този път ми отговори.
Дъщеря ми (3,5г) цяла зима беше с хрема - предна, задна (повече задна). Ние лекуваме, тя пак започва.
От около месец на няколко пъти се оплаква от ухо, като първият път не спа около час от болки в ухото. ЛЕКАР в ИСУЛ каза, че е възпалено вътрешното ухо вляво. Слагахме отипакс, пихме поредния антибиотик и нищо - когато отидохме на контролен преглед при УНГ каза, че има секрет в ухото, който не е гноен, но е започнал да се втвърдява. Дори да спре да я боли (и те вече наистина почти не се оплаква) е опасно за слуха и. Изписа антибиотични капки за ухо и профилактика със спрей през носа, но виждам че няма ефект. Което значи, че ще се наложи да изтеглят секрете със спринцовка.
Някой минал ли е през това. Може ли да се избегне.
Реших да опитам една бабина рецепре с ракия и стрита цигара...
Вие сте...

# 1
  • Мнения: 2 211
Направо питай в закованата тема за третата сливица, там мамите са много компетентни по тия въпроси.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Течност в средното ухо ли има детето?

# 3
  • Мнения: 774
Опитвала ли си с фитили за уши?Мой те деца имат проблеми с ушите и горим фитилите дори и превантивно.
Изчистват много добре.

# 4
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Да, има течност, която е започнала да се втвърдява...
За тези фители може ли повече информация?

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Nellyq, заведи детето си на добър УНГ. Тези лекари в ИСУЛ няма да ти свършат работа с решаване на проблема. Освен да ти изпишат АБ друго няма да ти помогнат. Дъщеря ми имаше течност в средното ухо и набъбнала Евстахиева тръба  в резултат на което прави 5 поредни отита. В случая ми помогна д-р Френгов от Транспортна болница. Там всички са добри специалисти всъщност.

# 6
  • Мнения: 1 984
отит се лекува с антибиотик. ако има възможност след посявка.

# 7
  • Мнения: 774
За тези фители може ли повече информация?
Фитилите изчесват когато има повече ушна кал или вода в ухото.Безвредни са!
Виж в аптеката,но добър специалист определено не е излишен.

# 8
  • Мнения: 73
Аз минах по този път даже лежахме в ИСУЛ.Заведи детето при доц.Тодоров преди а може и сега да е завеждащ детско отделение в ИСУЛ.Много е гаден като човек но е страхотен специалист.Успех

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
В Транспортна болница има много добри специалисти. Заведия, защото парацентезата /изтеглянето на течност от ухото/ е ужасяваща интервенция. Дъщеря ми беше на почти 2 годинки, когато се наложи и на двете уши и като и кажа да не яде и пие легнала, защото ще я заболи ухото виждам ужасена физиономия. Трябва да се направи микробиологично излседване на носен и гърлен секрет. Ако и е подута третата сливица ще изпишат и противоалергично лекарство. Задължително с добри специалисти. В ИСУЛ дежурните лекари са ужасни.

# 10
  • Мнения: 205
Ние миналия месец лежахме в Първа градска поради тази причина-8 дни ми поддържаше Т 40 градуса,като първият ден даже направи и гърч.Още на другият ден му направиха кръвна картина и започна да пие Аугментин,който всъщност трябваше да предотврати отита,но защо не му подейства така и не разбрах.След като 5 дни пи антибиотика и продължаваше да вдига Т,го спряхме и отидохме на специалист УНГ(междувременно не се е оплаквал,че го боли ухото).Та специалистът каза,че има възпаление на едното ухо ,в последствие се оказаха и двете,и трябва да му се направи парацентеза-т.е.да му пробият тъпанчетата,за да изтече гнойта.Направиха му я с местна упойка и 10 дни беше на Пеницилин венозно.Предполагам,че е бил много зле,защото другите деца в отделението ги държаха само по 3 дни.Сега е отново с хрема и направо си умирам от страх да не се получи пак някакво усложнение.Лекарят,който ни направи парацентезата,се казва д-р Иванчев.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
отит се лекува с антибиотик. ако има възможност след посявка.
Аз не съм писала с какво трябва да се лекува отит . А , да се намери причината и да се лекува тя.
А дежурните лекари в ИСУЛ наистина са ужасни.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 758
С Дияна и през спешните в ИСУЛ сме минавали, и през други УНГ сме минавали.
Най-добре да се направи нова консултация с УНГ специалист. Дияна съм я водила при Петров от МВР б-ца.
Зарежи бабините рецепти.

# 13
  • Мнения: 1 984
отит се лекува с антибиотик. ако има възможност след посявка.
Аз не съм писала с какво трябва да се лекува отит . А , да се намери причината и да се лекува тя.
А дежурните лекари в ИСУЛ наистина са ужасни.
не отговарях конкретно а по принцип иначе съм съгласен с теб.   bouquet

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
отит се лекува с антибиотик. ако има възможност след посявка.

понякога и само с капки, понякога и с нагревки. Но всеки предпочита да даде АБ, защото това си е възпаление в главата и тъй.
Важното е да се види причината за тоз отит коя е...
И никакъв ИСУЛ.
Отидете за консулт в Транспортна б-ца.

Общи условия

Активация на акаунт